Bankovní účet - 15 let

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod king-surf 21. 8. 2011 14:17

Dobrý den,

je mi 15 let, jsem pochopitelně student mám nějaké ,,kapesné", které bych chtěl dostávat na účet, mohl tak třeba platit kartou a vybírat si peníze z bankomatu a nečekat na to, až někdo přijde z práce a dá mi je.


U České spořitelny jsem zjistil že je to vše zdarma (asi) a můžou se tam vybrat věci zdarma jako kreditní karta, platba v rámci ČS zdarma a výběr z bankomatů ČS zdarma, to by mi vyhovovalo. Přemejšlel jsem o KB ale tam lze prý vybrat minimálně 500Kč, a já bych vybíral tak 2x do týdne částku cca 200-300Kč.

Můžu si něco takového pořídit když mi není 18 ale 15 let? Nechci zásah rodičů, můj účet, moje peníze, moje věc.

Teď jsem viděl něco jako http://www.zuno.cz/ ale nelíbí se mi poplatek 18Kč za výběr z bankomatu Raifky přes kterou to běží. Ono asi účet zdarma ale zase miliony poplatků kterých si nevšimnu a nedoplatím se.

Děkuji všem co mi pomůžou.
king-surf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2011 15:27

Bez zasahu rodicu to muze byt problem, nechteji takhke nahodou souhlas zakonneho zastupce?
Navic spoustu bank klientum pod 18 let ucet proste neoteve, napr. mBank.
O bezplatnych uctech jsem psal zde, mozna se nechas inspirovat.
www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-bezpopla ... o-na-miru/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 21. 8. 2011 15:49

Nabídku ČS jsem nestudoval, ale pochybuju, že bude zcela zdarma...

Sám používám ČSOB Studentské konto Plus (http://goo.gl/0wJEj), které je zdarma zcela a úplně (výběry, embos. karta, poskytnutí kontokorentu), otevření od 15ti let + má bankomaty a pobočky na každém rohu - pro studenty myslím není lepší volby.

Jestli půjdeš i na výšku, vydrží ti až do konce studia, tedy nějakých 10 let.
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod king-surf 21. 8. 2011 17:28

To je ještě daleko 8-)

Takže u ČSOB opravdu můžu založit účet sám, bez toho aby rodič se semnou někde tahal a něco podepisoval? Mojim rodičům nevadí bankovní účet, spíš nemají čas na to, aby semnou něco vyřizovali, proto si to chci zařídit SÁM :)

Dobře, zkusím to ČSOB, nějaké poplatky pokud nejsou vyšší 50kč/měsíc mě vadit nebudou, jde o výběr z bankomatů zdarma a platba kreditkou+převod peněz za co nejmenší poplatek.
king-surf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XTCH 21. 8. 2011 17:33

Do 18-ti let ti samotnému účet neotevřou nikde, vždy musí být podpis zákonného zástupce.
XTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 8. 2011 17:37

Ruku do ohne bych za to nedal, ale mam pocit, ze pred osmnactinami jsem si zakladal vkladni knizku (sam) u Postovky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 8. 2011 18:57

PatrikChrz: no to asi tezko, kdyz nemas pozadovanou pravni subjektivitu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 21. 8. 2011 19:42

Do osmnácti je (snad) opravdu všude potřeba podpis zákonného zástupce - já to například potřeboval u WSPK. Ale toť vše, skutečně jen papírování (založení, karta, ...). Při dalším průběhu už ne.

Spíš mě napadlo založení online, zda by nešlo. Papíry přijdou domů, rodiče to podepíšou v klidu, až budou mít čas ...
kalamancharo

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 8. 2011 19:58

Do 18ti ti účet u ČSOB neotevřou..spolužák na střední to měl od děcka a vždy s rodiči... Jinak se taky přikláním k účtu u ČSOB... zcela zdarma a paráda..sám jsem ho měl
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod king-surf 22. 8. 2011 09:54

Tak zkusím ČSOB jestli by to šlo online, snad už to tak může chodit.

Byla by paráda kdyby to přišlo domů a rodiče semnou nemuseli nikam běhat. Jenže podle mě chcou schůzku s tím jejich pracovníkem na sjednání bla bla bla a tak aby se to posílalo poštou daleko to ještě asi nedošlo. Třeba smlouva na splátky už se dá přes internet a poštou poslat :)

ještě bych poprosil kde mám na csob.cz najít účet pro mě? našel jsem jen dětské konto slůně, a satudentský účet + nad 19 let s potvrzením studia, ani jedno pro mě

tady jsem něco nastavil: http://www.csob.cz/cz/Csob/Formulare-a- ... konto.aspx

jenže tam mi to plive částku 100Kč/měsíc... já chci jen vybírat z bankomatu co nejlevněji a mím účtem by proteklo max 2-3 tisíce kč měsíčně.


poprosím kdo tomu rozumí aby mrkl i sem:
http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-fin ... -d00013124

protože tady jsem si vybíral 3 možnosti zdarma u ČŠ : výběry z bankomatu zdarma, platby v rámci české spořitelny zdarma a ještě jedna věc, nevím která ale ty 2 mě stačí. Navíc tam je ,,objednat online" šlo by to teda s tou smlouvou poštou domů?
king-surf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 8. 2011 10:08

AFAIK je stále nutné zakládat účet osobně, obejít to lze pouze tak, že už mám účet v jiné bance a doložím to výpisem - tak sem si zakládal spořicí účty.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Czulibrk 22. 8. 2011 10:11

Jednoduché. Vše je zdarma, jen to musí probíhat elektronicky (výpisy, příkazy) + nově vklad na vlastní účet taky zdarma. Výběry z bankomatu ČSOB zdarma (neomezeně).

Pokud nebudeš provádět nějaké exotické operace typu mezinárodních převodů nebo kontokorentu (který ti stejně dají myslím až na VŠ), nemůžeš na poplatcích zaplatit ani korunu.

Do 19ti počítají s tím, že každý normální člověk studuje na střední, takže potvrzení nepotřebují. To jim doneseš až případně z VŠ.

edit: OK, za trvalé příkazy a inkaso se pár korun platí (nepoužívám, tak jsem si to hned neuvědomil).
Naposledy upravil Czulibrk dne 22. 8. 2011 10:19, celkově upraveno 1
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod king-surf 22. 8. 2011 10:17

Poslal jsem mail do ČS a pošlu i do ČSOB teĎ je jen otázkou co si vybrat. Sestra má přítele a ten je finanční poradce, ale nechci ho zatěžovat, nechci obtěžovat mou mamku až na podpis smlouvy.
king-surf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XTCH 22. 8. 2011 10:43

A který bankomát máš někde poblíž domova?
XTCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod king-surf 22. 8. 2011 11:11

Jsem v šumperku, má to 35 tisíc obyvatel zase tak malý to není. Mám cca 150m bankomat ČS, pak asi 500m bankomat ČSOB. No podle mě je jedno, jestli se zastavím a vyberu u ČS nebo když jdu do města tak rovnou po cestě u ČSOB. V bankomatech bych problém neviděl. Spíš bych potřeboval už opravdu nějakej příspěvek, kterej mi řekne, co dělat a jestli se to dá sjednat online. Já tomu vůbec nerozumím.
king-surf
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků