Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod outlier 23. 8. 2011 12:40

Nikde jsem tu neviděl fórum na Citibank, tak jedno zakládám. V jiném fóru se diskutovalo, jak Citi nabízí vedení zaměstnaneckých účtů zdarma a jak je to výhodné atd. Já sem dávám jeden příklad toho, jaké typy překvápek Citibank svým klientům pořád připravuje. Dřívě měli na spořácích 1.75% na celý zůstatek, teď vymysleli tuhle změnu metodiky úročení:

Vážená klientko, vážený kliente,

dovolujeme si Vás informovat o změnách týkajících se nabídky retailových produktů Citibank Europe plc, organizační složka („Citibank“).

S účinností od 1. 9. 2011 dochází ke změně Sazebníku, a to z důvodu změny metodiky úročení vkladů z dosavadního úročení shodnou úrokovou sazbou pro všechny výše vkladu. Změna spočívá v zavedení pásmového úročení a dále dochází ke změně výše úročení spořicího účtu, který je součástí balíčku Citikonto.

Nové úrokové sazby spořicího účtu budou od výše uvedeného data stanoveny následovně:
Citikonto spořicí účet
Výše vkladu (pásmo) Úroková sazba p. a.
0-99 999 Kč 0,50 %
100 000-499 999 Kč 1,50 %
500 000-999 999 Kč 1,65 %
1 000 000 Kč a více 1,75 %

Při pásmovém úročení bude částka vkladu pro účely výpočtu částky úroku rozdělena mezi jednotlivá výše uvedená pásma a v každém pásmu úročena samostatně. Částka celkového vyplaceného úroku je potom součtem jednotlivých částek úroků vyplacených za vklad v každém příslušném úrokovém pásmu. To znamená, že například v případě vkladu ve výši 530.000,- Kč na jeden rok bude celkový úrok činit součet příslušné částky úroků za částku (i) 99.999,- Kč v pásmu 0,- Kč až 99.999,- Kč, (ii) 400.000,- Kč v pásmu 100.000,- Kč až 499.999,- Kč a (iii) 30.001,- Kč v pásmu 500.000,- Kč až 999.999,- Kč.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 23. 8. 2011 18:56

a co jako? kde vidis nejakej problem? :hm
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 23. 8. 2011 21:28

nikdo prece nikoho nenuti sporit u Citi :-) ,kdyz je spousta lepsich moznosti jinde. Dulezity je bezny ucet a ten ma pro me momentalne nejlepsi podminky(ne vsichni v programu maji stejne podminky)

Zustatek: 500Kc, 5 vyberu v mesici z jakehokoliv bankomatu v CR zdarma a jinak je vse zdarma.A taky te tam musi chodit vyplata, ale ta te stejne nekam musi chodit tak jako tak.
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 23. 8. 2011 23:17

Problém je v tom, že na vedení účtu zdarma chtějí velký minimální zůstatek (standardně 500k), jenže tím, že dali tak nízký úrok na to první pásmo, tak vlastně ten poplatek zavedli, protože už z prvních 100 tis. Kč přijdete každý měsíc zhruba o stovku atd. Navíc, pokud máte přes ně nainvestováno do fondů, účet se poměrně těžko ruší.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 24. 8. 2011 17:56

tak si fondy preved pod jinou banku. je to otazka jednoho papiru. ;-)
a vyber si jinou banku, neni nic jednodussiho. Citi je zajimava hlavne pro ty, kteri maji min. 1,5mega. pak je vse zdarma (mimo odchozi cizomenovou), dokonce vybery ze vsech bankomatu na svete, a uroceni nadstandardnich 1,75%.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 24. 8. 2011 20:30

me dneska otravovali s uverem na 72 tacu na 18,9 procenta, tak jsem jim rekl ze penez mam dost a levnejc nez tech jejich 19 procent.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 8. 2011 04:03

1,5 mega za 1,75 dělá i oproti buřtům na úrocích rozdíl přes tisícovku měsíčně, takže to zrovna "zdarma" není. Hravě se v tom ztratí v výběry ze zahraničních bankomatů.

To GE má u telefonátů vymakanější postupy. Když jim na nabídku spotřebního úvěru odpovíš, že máš peněz jak želez, tak ti začnou cpát hypotéku, že bys měl investovat do nemovitosti. Za chvíli opravdu nezbude než to natvrdo típat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 25. 8. 2011 09:14

saabik píše:tak si fondy preved pod jinou banku. je to otazka jednoho papiru. ;-)
a vyber si jinou banku, neni nic jednodussiho. Citi je zajimava hlavne pro ty, kteri maji min. 1,5mega. pak je vse zdarma (mimo odchozi cizomenovou), dokonce vybery ze vsech bankomatu na svete, a uroceni nadstandardnich 1,75%.

No já právě nevím, jak si převést ty fondy jinam, to by ta jiná banka asi musela mít ty fondy taky v nabídce. Já z jiných bank už mám jen mBank a Fio a nic jiného se mi už zakládat nechce. Nejlepší by bylo mít ten fond přímo u toho vlastníka fondu (což je v tomto případě Conseq), ale nevím, jestli to jde.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 25. 8. 2011 19:42

xls píše:1,5 mega za 1,75 dělá i oproti buřtům na úrocích rozdíl přes tisícovku měsíčně, takže to zrovna "zdarma" není. Hravě se v tom ztratí v výběry ze zahraničních bankomatů.

co myslis temi burty? ;-)

-- 25. 8. 2011 20:52 --

outlier píše:
saabik píše:tak si fondy preved pod jinou banku. je to otazka jednoho papiru. ;-)

No já právě nevím, jak si převést ty fondy jinam, to by ta jiná banka asi musela mít ty fondy taky v nabídce. Já z jiných bank už mám jen mBank a Fio a nic jiného se mi už zakládat nechce. Nejlepší by bylo mít ten fond přímo u toho vlastníka fondu (což je v tomto případě Conseq), ale nevím, jestli to jde.

tak si zaloz ucet v consequ, jde to. a preved je do consequ. otazka jednoho papiru v citi a po zalozeni uctu jednoho papiru v consequ 8-)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 8. 2011 20:24

saabik: burt = Wurst = Wurst und Brot = Wustenrot
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod saabik 25. 8. 2011 20:33

:D . ok uz chapu. ale ten urok 1,75% je u citi minen jen tak mimojine. neda se srovnavat produkt wustenrotu s produktem citi. pokud budu srovnavat citi s klasickyma velkyma bankama, pak jde o nadstandardni urok. to uz bys tu mohl operovat pomalu s tema patrikovyma kampelickama :mrgreen:
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 8. 2011 05:35

Pokud to je spořicí produkt, tak já teda porovnávám úrok a možnost disponování s penězi. To, že produkt od Citi je jiný, je jasné, ale je dobré vědět, na kolik by mě ve finále přišel. A jestli velká banka, malá banka nebo kampelička je na prosto buřt (tentokrát ne vy smyslu banky), pokud je to kryto zákonným pojištěním vkladů.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 26. 8. 2011 11:37

Jenže Citi má ve srovnání s ostatními kamennými bankami dost nevýhod, např. má pokladny jen ve 3 městech atd. A spořák je spořák u Wustu nebo tady, jediný rozdíl je, že si na běžný účet můžeš přeposlat peníze on-line, kdežto do z W. to máš až další den...
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 26. 8. 2011 20:48

xls píše:Pokud to je spořicí produkt, tak já teda porovnávám úrok a možnost disponování s penězi. To, že produkt od Citi je jiný, je jasné, ale je dobré vědět, na kolik by mě ve finále přišel. A jestli velká banka, malá banka nebo kampelička je na prosto buřt (tentokrát ne vy smyslu banky), pokud je to kryto zákonným pojištěním vkladů.

jasne, pro tebe konkretne to je burt, ale jsou lidi, ktery vyuzivaj jiny vyhody, ktery ten ucet nabizi. nerikam, ze je perfektni, ale ma spoustu veci, co wurst nebo axa rozhodne neumej ;-)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 11. 2011 18:11

http://www.citibank.cz/czech/gcb/person ... y_ucet.htm

Myslím, že tato nabídka hravě přeskočí dosud podobné eKonto od RB...

+ 10 odchozích plateb zdarma (v RB 4,- platba)
+ 4 výběry z ATM kdekoliv (v RB 2 zdarma, další za 9,90,-)
+ kreditní karty zdarma (není omezeno útratou 3 t. měsíčně jako u RB)

-- 17. 11. 2011 18:13 --

Nad rámec 10 plateb v IB, 11. a další 2,90,-

sazebník viz.: http://www.citibank.cz/czech/gcb/person ... lus_cz.pdf

-- 17. 11. 2011 18:14 --

a další velké plus 29,- KČ za výběr z ATM mimo ČR
dr._lukas
Diskutér

Další stránka