Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 17. 11. 2011 20:22

Me RB plati 20 Kc mesicne, kolik plati mesicne Citi? Nejak se mi to tam nepodarilo vycist :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 11. 2011 21:00

No to je jediné :-) Ovšem už jsi zapoměl říct, že TP tě stojí 6,- a jednorázová platba 4,- ... U citi jednorázová 10 x zdarma, trvalé platby zdarma všechny... Je to spíš pro ty co nemají účet tam a jinde :-) Prostě pro člověka, kterému stačí jeden a nepotřebuje kombinace ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 17. 11. 2011 21:01

S474N píše:Me RB plati 20 Kc mesicne, kolik plati mesicne Citi? Nejak se mi to tam nepodarilo vycist :mrgreen:

20kč mínus 4kč, jsi chtěl říci. Ve skutečnosti ekonto vlastně vůbec nepoužíváš, a ještě jak šašek přesouváš tam a zpět 25 000,- aby ti nenapálili 75,- za vedení nečeho co nepotřebuješ :D .
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 11. 2011 21:12

tak to pozor na 75,- se s embos kartou a IB bez splnění obratu u RB ani náhodou nedostaneš :-D Je to krásných 230,- KČ a to se vyplatí :-D

-- 17. 11. 2011 21:14 --

Manželka třeba RB používá taky, ale jen díky tomu, že nehodlá chodit po nákupech s bločkem, aby věděla kolik je aktuální zůstatek.. A ATM fio polobanky taky ve městě nemáme, i když byl již dávno slibován... CITI se třeba zakládat u nás nevyplatí - není tu pobočka.. pro případný vklad..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 11. 2011 21:17

Ta nabídka od Citi není špatná.
Ale že bych kvůli tomu odcházel od Fia, to tedy asi ne.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 11. 2011 21:26

Já mít pobočku u nás, tak FIO zruším z fleku.. nevěřím jim sliby, že se objeví vlastní debetky, které budou funkční v příštím prvním pololetí 2012..to už slibují mimochodem rok a půl :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 17. 11. 2011 21:44

V tomto ohledu je mBank docela dobře použitelná. ;-)
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2011 23:17

Ta nabídka Citibank je opravdu velmi zajímavá, zvláště pro ty, co nemají k dispozici bankomat té své banky, ze kterého by mohli vybírat zdarma.

Jen mám obavu, aby to vydrželo, Citi už v minulosti ukázala, že umí zajímavé produkty potopit :(. Už měla bezplatný účet.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 17. 11. 2011 23:54

dr._lukas: TP me nic nestoji, neb ho proste nepouzivam. Takze pouze minus 4 Kc za jeden prikaz.

Bank_rider: ano, presne tak, 16 Kc mesicni zisk. A jako pako? No nevim, tech 2x 30 vterin i se zalogovanim me problem necini. Mimochodem, 16 Kc zisk odpovida pri dvou dnech (jeden den presun tam, druhy zpet) a uroku 2% p.a. castce 160.000 Kc.

mBank? To je polska bankovni zumpa. Navic neumi kreditky, co vraci penize,ani neplati za ucet a jejich kurzy jsou tragicky :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Bank_rider 18. 11. 2011 06:30

S474N:

To už jsme řešili myslím jidne, kde jsi mi tvrdil, jak s 0.8% bonusem RB při "tvém stylu použití" vyděláš více než s 2% kreditkou konkurence :lol:
Bank_rider
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 11. 2011 09:29

Bank_rider: to rozhodne ano, protoze nakupuji taktez u partneru, kde se clovek muze dostat i na 10%.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Next9 28. 2. 2012 18:34

Jak hodnotite bezny ucet u Citibank? V ramci programu "Citibank at Work" ho nabizeji zcela bez poplatků, staci tam posilat vyplatu. Za zminku taky stoji fakt, ze ucet lze mit i v zahranicnich menach, a platit v techto menach primo debetni kartou.

Mate nekdo zkusenosti uctem u Citibank případně s programem Citibank at work?
Next9
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 2. 2012 18:53

Už se to tu probíralo. Nejde o špatnou nabídku, pokud jsem to pochopil správně, tak proti standardnímu Citi kontu plus není omezen počet odchozích plateb zdarma (standard je deset ostatní jsou v nezaměstnaneckém tarifu placené) a není stanovena minimální výše výplaty.
Pro ty, co jsou z malých měst a nemohou si vybírat ze kterého bankomatu vyberou, mohou být zajímavé 4 výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma.

Záleží na tom, jakou banku a jaké služby využíváš nyní. Např. účet v eurech a možnost mít kartu vydanou v eurech a platit bez konverze může být sice zajímavé, ale opravdu to využiješ? Máš příjem v eurech? Navíc u Citi konta plus se za příchozí cizoměnovou transakci platí 90 Kč (na rozdíl od ostatních Citi kont, kde jsou cizoměnové a zahraniční platby zdarma).

Já služby, jaké nabízí Citi, mám i když složené z více účtů (hlavní běžný účet mám u FIO, kreditku u mBank, v a do zahraničí platím Axou, spořicí účet mám u Airbank (2,7 % (pro nové klienty 2,5 %), Zuno (2 %, ale díky daňovému triku bez daně) a Wüstenrotu (2,6 %, pro nové klienty 2,3 %), výplatu si nechávám ze setrvačnosti zasílat do ING, do zahraničí platím přes devizové společnsoti....), v souhrnu ale o něco výhodnější.

Takže pokud máš účet u nějaké velké banky, tak zcela jistě na přechodu vyděláš (jen až skončíš, tak budeš muset jít jinam, pokud nebudeš splňovat podmínky na vedení Citi konta plus zdarma, nebo pokud ti nebude stačit 10 odchozích plateb zdarma), pokud ho máš u některé z nízkonákladových bank, tak na tom budeš nejspíše šul-nul (v něčem lépe, v něčem hůře).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ALF6 28. 2. 2012 18:57

Program Citi at Work mne byl take nabidnut..i jsem to zde probiral. Nakonec jsem se rozhodl ucet nezalozit( byla k tomu i kreditka zdarma naporad). Jako hlavni ucet pouzivvam Online ucet od PS a jsem spokojen. :-)
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Next9 28. 2. 2012 19:29

PatrikChrz: Zdarma jsou take prichozi transakce v cizich menach. Vyberu bez poplatku v jakemkoli bankomatu je celkem 5, bankomaty Citibank a Euronet jsou bez poplatku neomezene.

Podle informaci od Citibank lze v ramci programu vyuzit volitelne libovolny produkt Citibank za zvyhodnenych podminek oproti standardni nabidce (neni nutne automaticky otevirat bezny ucet a posilat tam vyplatu) a ucast by nemela byt omezena na soucasne zamestnani.
Next9
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka