Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 8. 2012 20:53

Next9: To vyšetření zkus sám, podívej se, jak píšeš. Chvíli s diakritikou, chvíli bez. Asi jak se perou tvoje 2 mozkové buňky o nadvládu. A nezapomeň napsat na ČT, jak jsem na tebe ošklivý, třeba o tom natočí reportage. Howgh.

Edit: Tak jsem po čase juknul na Měšec, a pán je nejspíš od Spořky... Tím se ovšem leccos vysvětluje. Taky jsem před časem přešel od kreditky Spořky k Citi, jako řada jiných, že?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Next9 9. 8. 2012 06:15

Ty seš skutečně omezenej . Jen proto, že diskutuju na tema kreditni karta ČS jsem automaticky jeji klient nebo zaměstnanec? Zvlast kdyz jsem vsechny sporitelni produkty v minulosti zrusil nebo rovnou odmitl, kvuli idiotskym poplatkum. Coz me ovem s tou tvoji logikou privadi na myslenku, nepracujes nahodou na Citiphone? Jen se ptam :lol:
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vindicator5 19. 9. 2012 20:28

Jak vypada soucasne internetove bankovnictvi Citibank? Funguje uz nova moderni verze?
Obrázek

Nebo funguje stala puvodni verze - viz aktualne dosupny manual...

Jaka je dostupnost, odezva a komfort prace v IB? Prihlasovaci server je podle vseho v USA, nekde jsem ale cetl, ze samotne IB k tomu bezi kdesi v Asii. To nevypada zrovna nejlepe :hm
vindicator5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 19. 9. 2012 20:51

ted jsem se prihlasil, a jeste funguje ta stara. mne vse vyhovuje.

spravu systemu delaji tusim v indii nebo singapuru. je to dany tim, ze je holt citi globalni banka a napr. pro celou EMEA to resi vzdy jeden utvar. nic divnyho. nebo bys cekal, ze to bezi na nejakym serveru u IT firmy z dolni lhoty?:)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 20. 9. 2012 05:40

vindicator5 píše:Jaka je dostupnost, odezva a komfort prace v IB? Prihlasovaci server je podle vseho v USA, nekde jsem ale cetl, ze samotne IB k tomu bezi kdesi v Asii. To nevypada zrovna nejlepe :hm

Je to dost pomalé, ale používat se to dá.

-- 20. 9. 2012 06:45 --

Zpráva z IB:

V neděli 23.9.2012 v ranních hodinách od 1:00 do 7:30 hod. dojde k omezení provozu bankovních systémů Citibank v souvislosti s jejich údržbou (internetové bankovnictví Citibank Online, platby platebními kartami, výběry hotovosti z bankomatů, s výjimkou korporátních platebních karet VISA). Předpokládáme obnovení funkčnosti systémů v neděli 23.9.2012 v ranních hodinách. Děkujeme vám za pochopení a za případné komplikace se Vám omlouváme.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vindicator5 26. 9. 2012 03:51

Proběhly během odstávky nějaké změny v provedení, designu nebo celkové odezvě IB?
vindicator5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 26. 9. 2012 05:27

vindicator5 píše:Proběhly během odstávky nějaké změny v provedení, designu nebo celkové odezvě IB?

Zatím jsem si ničeho nevšiml.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 18. 10. 2012 05:28

Třeba k nějaké změně dojde teď, v IB běží tento text:
V neděli 21. 10. 2012 bude v době od 1.00 do 13.00 hod. omezen provoz bankovních systémů Citibank v souvislosti s jejich inovací - internetové bankovnictví Citibank Online, platby platebními kartami, výběry hotovosti z bankomatů (s výjimkou korporátních platebních karet VISA).
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xk59 26. 1. 2013 21:19

Jak hodnotíte Internetbanking k běžnému účtu Citibank? V rámci Citibank at work ho dávají zdarma, ale je třeba tam poslat výplatu, což se mi naslepo nechce. Testovací protředí IB jsem na webu nenašel, a podle manuálu to vypadá spíše horší varianta oproti mBank nebo FIO.

Např. dle manuálu mě nepříjemně překvapila absence možnosti zadat jednorázový platební příkaz bez vytvoření příjemce (str. 25 manuál IB Citibank). Lze použít buď již definovaného příjemce, nebo poslat platbu na "nového příjemce", kterého je ovšem třeba pojmenovat a zřejmě se přidá do seznamu příjemců :hm

Mohl by někdo Internetbanking k účtům Citibank zhodnotit? Je zde nějaký spokojený uživatel Citikonta? Je to dobrá volba pro hlavní transakční účet, nebo je to proti bankám typu mBank či FIO funkčně změna k horšímu?

Nový "modrý US design" IB asi v ČR stále není že?
xk59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LuiS_666 26. 1. 2013 22:17

- VS nejde ulozit do definovaného príjemce, ide len špecifický
- str.25, ano je to tak
- US design v IB nie je
- časy pre realizaciu platieb su pomerne orezané
+ su vybery z akehokolvek bankomatu zdarma

- ak to mas zdarma tak myslim si ze neurobis chybu
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 1. 2013 22:18

xk59: V případě C@W to reálně není nijak kontrolováno, zda tam výplata chodí, nebo ne. Výhodou je akorát, že ji budeš mít o den dřív, když ji zaměstnavatel odesílá v rámci banky (a pak ji třeba hned vybrat a šup na spořicí účet). Využitelných je taky 5 volných výběrů z libovolného bankomatu (a neomezený počet v rámci sítě Euronetu) za měsíc. A to je tak vše. Tedy akorát ještě možnost vedení KK Citi Life bez poplatku a slevy v rámci Citi klubu lze využívat i na debetce...
Jinak samotné IB bych hodnotil jako hrozné (uživatelé Citi Life už znají), horší ho má už jenom AXA. Přihlášení do IB je třeba autorizovat SMS klíčem, ale jakékoli aktivní operace už autorizaci nevyžadují.
Zadávání jednorazových příkazů je skutečně opruz, sice není třeba mít vytvořenou šablonu (z roletového menu se zvolí příkaz na nového příjemce, kde je pak třeba skutečně napsat nějaký název a ve stejném kroku vepsat dále kód banky, číslo účtu a volitelný specifický symbol, pak kliknutím na druhou obrazovku se vyplní další údaje - KS, částka, datum platby, VS a zpráva). V případě, že zadáváš příkazy večer po cut-off (nevím, kdy přesně je), tak ti to v dalším kroku hodí chybu a je ti nabídnutý datum splatnosti v další pracovní den (jako by byl problém zakázat tu volbu pro aktuální datum).
Pokud očekáváš jakoukoli další funkcionalitu (například nastavování limitů k debetce), tak v IB se ji nedočkáš...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xk59 26. 1. 2013 22:37

fremantle: Takze program C@W vyuzivas? Mas to jako hlavni ucet, nebo to vyuzivas jenom kvuli kreditky bez poplatku? To s tou vyplatou mas nejak overeno? Nekontroluji to ani prvni mesice?

Predpokladam ze hlavni ucet je teda lepsi mit asi jinde a Citi vyuzivat jen pro kreditky pripadne snadne vybery z bankomatu?
xk59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 1. 2013 22:53

xk59: Já jsem si jej zakládal loni snad jenom kvůli 500 Kč akvizičnímu bonusu, který v té době Citi nabízela s vidinou, že jej hned zruším (další měsíc jsem se chystal ve firmě skončit). Poté co bonus přišel, jsem volal s bankéřem v Citi co a jak a tak mi řekli, že podmínky C@W mi už zůstavají napořád, bez ohledu na aktuálního zaměstnavatele, nebo zda mi tam bude chodit výplata. No ale musím říct, že takto jsem měl pouze jeden měsíc bez obratu, dokonce jsem byl i pod minimálním zůstatkem 500 Kč (taky není blokován, že by nešel vybrat) a nic se nedělo.
Kreditku Citi Life namám, žádost mi loni zamítli a pak jsem si už nežádal (nejvýše počkám, až bude nějaký zajímavý bonus, jak byl třeba nedávno 1000 Kč za sjednání online), beztak mám aktuálně KK od RB a UCB.
Hlavní transakční účet mám tedy opravdu jinde, nicméně příjmy směřuji pořád do Citi (obvykle vyberu v depozitním bankomatu a hned peníze tím samým vložím druhou debetkou na jiný účet :-) )
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 27. 1. 2013 10:12

Jake jsou presne pozadavky na ziskani toho uctu? Pripadne vybery a moznost vedeni Citi Life do budoucna se mi totiz libi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 1. 2013 10:19

Pokud máš na mysli Citi@work, tak ti to musí nabídnout zaměstnavatel (který má také účet u Citi).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka