Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 7. 2013 12:18

A jak přesně by se teda měla banka chovat ke klientům, kteří u ní mají běžný účet?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 7. 2013 12:19

Tak účet není ani špatný, ani žádný zázrak. Je docela hezky popsaný zde:
http://finexpert.e15.cz/citikonto-plus- ... z-poplatku

Pro mě by bylo velkým omezením jen 10 odchozích transakcí měsíčně bezplatně, ale někomu to může stačit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 7. 2013 13:04

Účet jako takový resp. internetové bankovnictní nyní po odchodu AXA Bank získalo další specifikum - považuji ho z mě známých IB za nejhorší. S tím by mohli snad i něco udělat, ale možná i v tom spočívalo to strategické partnersví skupiny AXA a Citi.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod huhla12 24. 7. 2013 13:51

Tak 10 jednorázových odchozích transakcí by mi stačilo (inkasa, SIPO a trvalé příkazy jsou zdarma bez omezení - ověřeno v Citi), 4 výběry z bankomatu zdarma jsou také dostačující. Spíše mě odrazují některé negativní reakce ohledně jednání banky s klienty, i když se většinou týkají kreditních karet a je otázkou, zda si ti, kteří si na banku stěžují, přečetli pořádně jejich produktové podmínky a dodržují je.
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 24. 7. 2013 13:57

Nechápu co tě vede mít takový účet zrovna u Citibank :-) Poboček pramálo, na infolince pracují <I> a takový typ účtu ti dá při obratu i bez něj spousta schopnějších bank :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 24. 7. 2013 14:41

Pokial si z Prahy nie je problém, pár pobočiek tu je. Mimo Prahu by som do toho tiež nešiel.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod huhla12 25. 7. 2013 11:33

dr._lukas píše:Nechápu co tě vede mít takový účet zrovna u Citibank :-) Poboček pramálo, na infolince pracují <I> a takový typ účtu ti dá při obratu i bez něj spousta schopnějších bank :-)

Tento účet není jediný, co zvažuji, splňuje moje požadavky a proto jsem se na něj ptal. Na kalkulačce poplatků www.bankovnipoplatky.com vycházel po zadání mých požadavků dobře spolu s asi dalšími dvěma účty. Líbí se mi třeba Fio, ale nejbližší bankomat mám daleko, Equa zase nevydává k účtu druhou kartu (neumí spolumajitele ani disponenta), dobře mi vychází také mBank. Mě jen zarazilo to množství negativních reakcí na Citibank, proto jsem vědět, zda se Citi má někdo zkušenosti při zakládání a vedení běžného účtu, ne pouze s kreditkami od Citi.
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 7. 2013 11:45

Co unicredit v okolí nemáš? či Airbank? A nebo GE?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod huhla12 25. 7. 2013 12:05

Unicredit ani Air ne, ale o GE také uvažuji, ta je v mém okolí a má tu dva bankomaty v mém dosahu.
huhla12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 7. 2013 12:13

Tak to je jasná volba :-) Ale být tebou stihnu to ještě teď než vydají nové účty.. Jsou dvě možnosti, jak se ke Gratisu dostat.. ten pohodlnější je zajet na pobočku v Globuse, kde požádáš o zrušení dosavadního účtu v jakékoliv bance..druhá možnost je všeobecně známá..buď přitáhneš další 2 ovečky (ty to můžou po měsíci zrušit) nebo seženeš někde kód..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 2. 10. 2013 17:08

Mám nabídku na Citikonto Plus s programem Citibank at Work. Můj osobní bankéř na mě působí profesionálně a jedna z výhod by měla být vedení KK Citi Life zdarma. Máte s tímto programem někdo osobní zkušenost?
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2013 17:14

Pokud je ten program zdarma bez nutnosti splnění podmínek (bývá tam jen povinnost zasílat mzdu, ale bez nějaké podmínky výše), tak do toho jdi.
Citi Life zdarma je super, 2 % z nákupů a SIPO se hodí :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jasno1 2. 10. 2013 17:23

Díky. Myslíš, že prokouknou, když si tam budu posílat peníze z ING konta a nebude tam tedy jako odesílatel plateb uveden můj zaměstnavatel, abych nemusel v práci měnit účet pro zasílání výplaty?
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2013 17:27

Tak to nevím :). Ale jestli tvůj zaměstnavatel má také účet u Citi (předpokládám, že ano, proto je vám služba Citi@Work nabízena), tak si ho změň, budeš mít peníze na účtu o den dříve :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jasno1 2. 10. 2013 17:33

No přímo můj zaměstnavatel má účet u KB. S Citi asi spolupracuje náš zastřešující holding, takže to bych si ohledně dřívější výplaty nepomohl.
Upřímně trochu spekuluji a uvažuji, že možná v dohledné době dám výpověď a líbí se mi ta možnost vedení KK zdarma. Tak si říkám, že i kdybych změnil zaměstnavatele a posílal si tam ty peníze z ING, tak by to nemuseli ani zaznamenat. Nevím zda by mi ten program nechali i kdybych dělal jinde.
jasno1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka