Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 8. 2016 18:11

Na "kurz" karetních blokací se nemá smysl koukat v žádné bance, rezervovaná transakce je téměř u všech naprostý nesmysl (různé "středové" kurzy, ČNB, karetní asociace a pod.), což nemá s realitou nic společného. Na základě toho nesrovnáš zhola nic, kurz zaúčované transakce je vždy jiný (typicky mnohem horší)...

V neposlední řadě, "testovat" kreditku Citibank mi přijde v současnosti jako úplný úlet, jednak je její nevýhodný kurz předem dobře znám (Citi-střed + 3 %) a žádné překvapení se nekoná a především o několik měsíců budou všechny kreditky převydány RB, kde jsou ty kurzy ještě horší...

Mohl jsi radši vzít nějakou kartu, kterou tady na fóru nemá každý druhý, mě by třeba zajímala konkrétně třeba debetka od Creditas, jestli bude i naživo tak dobrá, jak vypadá dle obchodních podmínek (ale až tak si opět na druhé straně netoužím otevírat další běžný účet jen kvůli tomu, abych si to odzkoušel).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod MarKom 15. 8. 2016 18:35

Ja tech karet zase tolik nemam ve srovnavni s ostatnimi. Ta platba se Citi byla tak trochu z nouze. Chtel jsem si koupit MHD v Chicagu a kdyz neuspela Airbank ani Diners, tak mi prisla pod ruku Citi. Nikdy vic s ni uz platit nehodlam.
Kazda stovka dobra, takze asi zbyva varianta - roklen + dolarovy ucet. Zeptam se blbe, urcite to tady je nekolikrat napsano kombinace roklen + ucb eur ucet je blby napad?
Vaham z toho duvodu, ze podle me dolar pujde dolu.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 15. 8. 2016 20:03

Myslím, že momentálně se nic lepšího než ta kombinace roklen + ucb eur nevymyslí.

Taky řeším teď nějaké USD na září/říjen. Uvažoval jsem o USD účtu v rámci Erste Premium, ale vzhledem k potřebě vybírat kromě USD i jiné měny, bude asi lepší to moc nekombinovat a zůstat u té karty UCB. U té spořky bych to celé úplně nevybral, pak řešit zbytek, přeposílání drahý, nejistý kurz...
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarKom 15. 8. 2016 20:16

To je pravda. O UCB jsem taky uvazoval, ale mam jen U-Konto takze musim platit 100kc za propojeni.
A v pripade platby jinou menou se to tedy zuctuje dle kurzu MC?

Presne jste vystihl ten problem, clovek nevi jestli to utrati, eura by to hrave vyresila.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 15. 8. 2016 21:00

Jo, placení i výběry kdekoliv + cestovní pojištění.

Možná se najdou jiné účty, karty a scénáře, kdy člověk teoreticky na 100 tis. Kč pár desítek korun ušetří, ale zatím to moc nevidím.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 1. 10. 2016 06:56

Pokud si někdo necháváte převádět účet ze Citi do RB, pečlivě si zkontrolujte, co a jak se převedlo. Já měl v Citi nějaká eura a za převedení účtu do RB mi normálně naúčtovali příchozí SEPA platbu 200,- přesto, že jsem se výslovně ptal, jestli bude převod zdarma.
kolous007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 7. 12. 2016 15:33

Příchozí SEPA platba za 200,- je šílený poplatek.

Dá se nějak smlouvat, co vám po převodu v RB nabídnou za podmínky, jaký balíček dostanente?
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 12. 2016 15:52

Kdo měl v Citi Premium nebo Citigold příchozí zahraniční platby (všechny, nejen SEPA) bez poplatku, tak je má bez poplatku doposud na tarifech eKonto Comfort nebo eKonto Exclusive, samozřejmě stejné podmínky platí i pro odchozí platby, takže odchozí SEPA stojí 220 Kč a standarní zahraniční platba 1 % (min. 300 Kč): https://www.rb.cz/attachments/ceniky/cenik_tarify.pdf
fremantle
Inventář

Předchozí stránka