běžný účet - jaký?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2011 11:53

Joezbrna: a jak jinak bys to chtel srovnat?

Mimochodem, pokud nekdo umi zakladni matematicke operace (v tomto pripade mu bohate staci dokonce scitani a odcitani), tak si tu nakladovost aktualniho uctu i tech pripadnych budoucich muze spocitat sam.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Joezbrna 25. 10. 2011 11:57

Joezbrna
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 10. 2011 13:01

PatrikChrz píše:Mě se nikdo na nic neptal a dostal jsem embossovanou. Ani v ceníku nevidím, že by vydávali neembossovanou.
Výhodou embosky je možnost platit i tam, kde nemají elektronický terminál, přes tzv. "žehličku", což je zároveň nevýhoda (bezpečnost, u malých transakcí není obchodník povinen ověřovat zůstatek na kartě a to, zda je či není blokovaná)

Přitom nesmíš narazit na naprosto zdechlé letušku u společnosti Travel Servise :-) A pak možná teprve zaplatíš :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2011 05:10

Vcera jsem nezaplatil Axou v superparketu v Maroku, musel jsem pouzit mBank. Nemuzu z toho spat ;)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 26. 10. 2011 06:38

PatrikChrz píše:Vcera jsem nezaplatil Axou v superparketu v Maroku, musel jsem pouzit mBank. Nemuzu z toho spat ;)
O kolik Kč si se tím horším kurzem připravil? O 2Kč? :mrgreen:

Já si porovnám běžné účty podle mých transakcí, nezajímá mě nějaký "průměrný klient". U nízkonákladových bank u mě velkou roli hraje dostupnost bankomatu - za nic jiného vlastně ani platit nemůžu :-)) .
Výhodou Fia je, že dává kartu Maestro - ideální pro nákupy v Rakousku, Itálii a Německu (tam Vás totiž občas s VISA nebo MasterCard pošlou někam).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 10. 2011 07:01

DoubleSix: tolik? Blaznis? Patrik si kupoval jeden rohlik!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2011 00:33

Zdravim z Maroka, zitra se vracime domu. Mame za sebou pres 2,5 tisice ujetych km Dacii Logan :).
Ten nakup byl asi za 1500 Kc, takze skoda. Dal uz jsem Axu nezkousel, platili jsme hotove (vymena € na dirhamy), akorat dnes zaplatil kamarad zase mBankou :(. No priste si pred odjezdem "naplnim" i Zuno a vezmu s sebou :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 11. 2011 17:25

Prosím o radu - potřebuji bankovní účet pro mamku na příjem mzdy a běžné platby (výběr z bankomatu, platby pojistek a penzijka z účtu, platba splátky uvěru).

Matka nemá internet a nechce se s ním už učit. Odpadá tedy Fio a mBank.

Doposud má účet u KB, s kartou na výběry z bankomatu/platby kartou v marketech a příkazy k úhradě zadává telefonicky. Bohužel účet u KB je vážně šíleně drahý, na poplatcích přes 150 Kč měsíčně, chci jí ho zrušit a udělal jsem jí účet u Fia, kam si už nechává posílat výplatu. Bohužel si na Fio nemůže zvyknout - nemůže zadávat telefonické příkazy k úhradě a chce Fio zrušit a vrátit se ke KB.

Nevíte o nějaké hodně levné bance s opravdu minimálními poplatky, která jí dá k účtu platební kartu, a příkazy je možné zadávat buď telefonicky, případně klasicky na pobočce?

-- 1. 11. 2011 17:29 --

Zapomněl jsem napsat, chodí jí výplata něco nad 10 tisíc Kč, odpadají tedy účty, které jsou zdarma při určitém obratu (eKonto).
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 1. 11. 2011 17:39

Jestli jsi z Prahy, Brna, Ostravy či Opavy, zkus se podívat na Unibon DZ. Vedení, pohyby i papírový výpis zdarma, jediné co se platí je 20 Kč za kartu Visa elektron a výběr z bankomatů ČSOB za 6 Kč.

Dobrou volbou by mohl být i ERA Osobní účet (né ten Online) od Poštovní spořitelny.

Edit:

Ještě mne napadlo LBBW konto 5 za 50. Tam se dá nastavit těch 5 služeb tak, že při běžném používání se platí jen těch 50 Kč a výběr z jakéhokoliv bankomatu je za 6,50 Kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 1. 11. 2011 18:17

Koukněte na Poštovní spořitelnu ;)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 11. 2011 20:17

Poštovní spořitelna je hodně drahá (pro operace na přepážce).

Unibon vychází opravdu dobře - mamka potřebuje zadávat příkazy buď na pobočce nebo telefonicky, a občas vybrat hotovost.
Pokud by jednou za měsíc došla na pobočku, vybrala na kase část výplaty a zadala asi 3-4 příkazy k úhradě, tak jsou tyto služby komplet zdarma - pokud správně chápu jejich ceník.
Pouze kdyby chtěla platební kartu, platila by 20 Kč měsíčně za Visu Electron, ale to už je přijatelný poplatek - oproti KB by ušetřila ročně přes 1600 Kč.

Máte někdo u Unibonu účet? Jak přesně probíhá zadávání příkazů k úhradě na pobočce? Údaje se nadiktují pracovníkovi napřepážce, nebo se do bedýnky vhazují vyplněné papírové příkazy?

Bohužel asi Unibon neposílá výpisy z účtu, ze kterých by se dalo ověřit, že všechny příkazy proběhly a zjistit jaký je aktuální zůstatek na účtu :(
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 1. 11. 2011 20:36

Zadávání jednorázových příkazů probíhá v Unibonu tak, že si na pobočce vyzvedneš formulář, vyplníš a předáš pracovníkovi na přepážce. Trvalé příkazy či souhlas k inkasu taktéž zřídí. Výpis z účtu zasílaný poštou je rovněž zdarma, jsou na něj vidět všechny transakce. Je nutné nastavit interval zasílání výpisu na měsíc, primárně je to nastaveno při jakémkoliv pohybu. Na pobočce lze zdarma vkládat i vybírat hotovost.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 11. 2011 22:32

To zní ideálně. A kde je háček?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 1. 11. 2011 22:37

Háček prostě není. On je běžný účet určen pro přijímání a vyplácení vkladů členů, ale lze ho použít jako běžný transakční účet. Však místní guru Patrik Chrz o něm všude píše jako o ideálním účtu pro ty co nechtějí IB.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 11. 2011 08:29

astrapa : zkus chvíli počkat na Air bank.
Malý tarif stojí 0Kč měsíčně, platba přes telefon za 5 Kč a výběr z bankomatu AirBank zdarma, případně 25Kč u cizí banky.

Rozumně vyjde i ta Poštovní spořitelna, účet za 34Kč měsíčně, 8 Kč za vedení maxkarty, 10 Kč za platbu po telefonu a 5Kč za výběr z bankomatu ČSOB/PS.

Případně UniCredit a Expresní konto. Je zdarma při kreditním obratu 10 tisíc, platba přes telefon za 12Kč, 2 výběry z bankomatu UniCredit v měsíci zdarma.
DoubleSix
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka