běžný účet - jaký?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 11. 2011 10:20

takže můžeme očekávat úrok kolem 2% p.a. bez prémie na spořícím účtu?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 11. 2011 10:22

Kdo chce vybírat často z jakéhokoliv bankomatu, zvolí Equabank nebo LBBW, protože to už by musel vybírat více než desetkrát měsíčně, aby se mu vyplatil Velký účet u Airbank.

Naopak, pokud bude počet výběrů z cizích bankomatů u Velkého účtu opravdu neomezený počtem a vlastníkem bankomatu, tak z nákladového hlediska to bude dlouhodobě neudržitelné pro banku.

Narozdíl od vlastníka bankomatu totiž není většina nákladů na výběr paušální, ale zaplatí zhruba 30Kč provozovateli plus případně ještě zhruba něco pod deset Kč za zjištění zůstatku. Abyste zabránili přílivu notorických vybíračů z bankomatu, budete to muset omezit, jinak by na tom banka prodělávala.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 11. 2011 11:35

rostislavkocman píše:Úrokovou sazbu stanovíme krátce před spuštěním - musí splňovat podmínku, že patří mezi tři nejlepší na trhu u srovnatelných spořicích účtů a proto ji nechceme stanovovat příliš dlouho dopředu.
OK, tak doufám, že opravdu překvapíte. Wüstenrot má 2,3%, totéž Equa a Zuno díky daňovému triku také 2,3%.

rostislavkocman píše:K Velkému tarifu - cena se určitě měnit nebude.
Samozřejmě vím, že když nahážu do excelové tabulky ceníky jiných bank, tak tam těch 150 bude výš. Ale když si pak do jiné tabulky opíšu z výpisu všechny poplatky, které bance za měsíc zaplatím, tak u Air Bank bude pořád 150 Kč, zatímco u mé současné banky, kterou používám jako hlavní, to bude úplně jiná částka než je v ceníku jako "poplatek za vedení účtu". Když půjdu dál, k Malému i Velkému tarifu si můžete zřídit 10 účtů. To je extrém, ale jeden společný a pro každého v páru + € účet pro dovolenou, to už může být ve spoustě rodin běžné. S Velkým tarifem to je pořád 150 Kč. S Malým podle používání. To pak ty srovnání vypadají jinak a 150 není tolik.
To je škoda, že s tím nehnete.
Např. KB umí účet zdarma za 73-107Kč. ČSOB za 130Kč (při vkladu 1 milion úplně zdarma). O malých bankách ani nemluvím.
Nepřemýšlíte o nějaké možnosti, že by i Velký tarif byl zdarma při nějakém objemu vkladů či pravidelném kreditním příjmu (něco jako Rajfka, ČS, Equa, ..) ?

rostislavkocman píše:Ostatně, doporučil bych každému, kdo chce porovnat banky podle ceny, ať zahodí ceník a vezme poslední tři výpisy a zadá to do nějakého srovnávače na internetu (ve většině už jsme). Ať neporovnáváme ceníky, ale ať si každý porovná, za kolik ve které bance může fungovat.
To ostatně také dělám a proto mi vychází Air bank jako hodně drahá banka pro běžné používání :hm

rostislavkocman píše:Já zrovna GE Active mám a když si porovnám kolik skutečně zaplatím za měsíc na poplatcích, tak je to víc než 150 Kč. A je to dost tím, že neběhám po Praze a nehledám bankomat GE, ale vyberu z toho prvního, když potřebuju. A to je v Praze bankomatů GE dost. Jsou klienti jako já, pak jsou ti, kteří by ten bankomat hledali. Jak píšete, někdo dá přednost tomu, že zaplatí jednou 150 Kč a nebude se muset pak starat o to, co s účtem dělá, protože ví, že už nezaplatí ani o korunu navíc.
Pokud vybíráte bez ohledu na typ bankomatu, tak se podívejte na nabídku mBank, Equa Bank a LBBW (případně i Rajfka), ti umějí výběr z jakéhokoliv bankomatu za 9 nebo 6,50Kč a není k tomu potřeba žádných dalších extrémních poplatků. Takže s Vašim chováním (jako osoby co vybírá z nejbližšího bankomatu) bych šel k těmto bankám a určitě oproti Air bank hodně ušetřím.

rostislavkocman píše:Ještě dodám naše plány - do konce 2012 mít 70 tisíc klientů, do pěti let 250 tisíc klientů (ne účtů, klientů). Konkurenci známe a víme taky, komu se naše služby budou hodit a kdo o ně nebude mít zájem. Takže tady vidíme pro nás prostor a současně nám to umožní konkurovat tím, jak se budeme chovat k zákazníkům a ne jen cenou.
Hodně ambiciózní plán, zlášť pokud to porovnám s Vaší nabídkou. Každopádně Vám přeji hodně štěstí, budete ho potřebovat.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 11. 2011 10:11

rostislavkocman píše:dr._lukasi, Air Bank nabízí běžný účet jako službu, za kterou chce zaplatit. Nenabízíme běžný účet jako balíček s něčím jiným nebo jako nástroj, přes který získáme klienty pro jiné služby. Prostě chcete běžný účet, potom platíte za vybrané operace s běžným účtem. Na tom není nic lživé, to je prostě fakt. Je více modelů, jak může banka fungovat a my jsme si vybrali tento.
Na účtu zdarma může banka vydělat pouze tak, že jej financuje z jiných aktivit nebo z jiných poplatků. Pokud jsou ale spojené s používáním účtu, potom to není účet zdarma. Protože ani o jeden způsob nemáme zájem, nenabízíme účet zdarma (to že neexistuje měsíční poplatek neznamená, že je něco zdarma) a nabízíme ho v té podobě, kterou jsme představili. Abych předešel dalšímu dotazu - samozřejmě je možné zhodnocovat volné peníze na běžném účtu - proto jsou jinde na běžných účtech směšné úroky a nic moc nejsou úroky ani na spořicích účtech. Z toho rozdílu je samozřejmě možné běžný účet dotovat. Ani to se nám nelíbí. Běžný účet nabízíme jako službu, která umožňuje pracovat s penězi. Ta služba si na sebe musí vydělat sama. Pro zhodnocení peněz nabízíme spořicí účet. Abychom mohli nabízet u spořicích účtů vysoké úroky, tak potom logicky nemůžeme (a ani nechceme) dotovat běžné účty a tvářit se, že nabízíme něco zdarma. Protože to pak nebude pravda.

A opět jste mě nezbavil dojmu, že se snažíte pouze mystifikovat slabši přemýšlející, kteří budou natolik pitomí, že zaplatí PPF 150,- za nic.. V jedinném v čem se shodneme je, že je fajn mít za tuto cenu více účtu.. Ale mluvíte o deseti.. dostane všech 10 majitelů vlastní platební kartu v rámci tohoto balíčku zdarma? Hmm? :-D Pokud jen dvě, tak to ztrácí naprosto smysl o deseti účtech....

A opět lžete, že banka, když nevybere poplatky za běžný účet si to vezme jinde.. Vezme, ale třeba tím, že vydělává na úrocích z půjček a hypoték či KK.. A pokud mě chcete zase přesvědčovat..pojďte mě ukázat, kde jinde mě na to ve FIO bance stojí?

A výpis jsem si vzal..již dlouho platím stále stejně : tzn. za ten stejný účet co máte vy za 150,- já dám KB 34,- a 12,- za dvě transakce :-)) Zbytek co mám ve FIO bance mě nestálo nikdy ani korunu.. A výběry z bankomatu opět řeším v KB, kde jsou zadarmo ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2011 10:48

Jestli banka nenatáhne klienty Home Credit slibem lepších podmínek (místo 25 % p.a. nabídne 24,5 % p.a.), tak nevím nevím, kde chce klienty nabrat. Bezplatných (opravdu bezplatných, ne jen bez poplatku za vedení) je na trhu hafo: mBank, FIO, Zuno, Equa (při obratu 15 000 Kč), Poštovka (on-line konto při zůstatku nad 15 000 Kč), s jistým omezením (bez karty) je zde možné zařadit i Wüstenrot. Pro milovníky papírových příkazů a hotovostních transakcí jsou zde záložny Unibon a WPB.
Dokonce i Česká spořitelna umí být zadarmo (včetně karet a transakcí, pokud se naklikají do paušálu) při obratu 100 000 Kč (dá se vyrobit i umělě)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 11. 2011 16:37

Pan Kocman je Patriku prostě mimo realitu.. Jeho srovnání s výběrem z jiných bankomatů než v jeho dosavadní GE je totálně mimo mísu... Další věc je jestli ty výběry zdarma z jiných bankomatů v rámci velkého sazebníku za nějakou dobu neomezí :-) Já bych třeba vybíral do cca. 10 výběrů během měsíce a to bych chtěl vidět, jak by se tvářili... A ještě dvě poznámečky, třeba dostanu odpověď, co když si založím velký účet a na každém konci měsíce odkliknu, že nesouhlasím s poplatkem a chci to zdarma :-D Jak dlouho mě to budou trpět? A druhý, kdy budete mít pobočku v Opavě? Hmm?

-- 5. 11. 2011 16:40 --

Jenom k té pobočce v Opavě, pokud by došlo k výmluvě, že zde není např: mBank- zde nepotřebuji pobočku, vybrat můžu, kde chci, Equa mě taky neomezuje s bankomaty, PS tu máme, Fio zde také máme a do konce roku má být i bankomat :-), Zuno taky nepotřebuji, bankomat RB mám před domem :-) Jen tu Airbank bych postrádal- cizí bankomaty=150,-/měsíčně; nebo výběry za 25,-/výběr
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2011 17:06

Další věc je jestli ty výběry zdarma z jiných bankomatů v rámci velkého sazebníku za nějakou dobu neomezí

Být provozovatelem nějaké menší sítě bankomatů, tak nabídku odměny za využívání (např. 5 Kč za každý výběr). Kdyby se do toho někdo vyhl (FIO, Euronet), tak jsem první ve frontě na Velký účet u Airbank. Měsíční paušál bych si pak "odvybíral" :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2011 09:34

Ja si vzal nekolik poslednich vypisu a co nevidim - ve FIO porad nula, v RB mesicni prirustek 20 Kc a jeden minus 4 Kc. Na ostatnich uctech taky nula za vedeni nebo vyuzivane sluzby. Kde se stala teda chyba? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2011 09:38

Nejspise nebudeme tou spravnou cilovou skupinou pro AirBank. Treba se ridi heslem "Osel nalozeny zlatem je vsude vitan" :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2011 10:17

Me by opravdu zajimal onen "typicky Franta uzivatel AirBank", kdo to asi tak muze byt.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2011 10:38

Jak jsem psal - uzivatel Homecreditu, ktereho zaujme snizeni urokove sazby o 0,5 % p.a.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 8. 11. 2011 11:07

Jo tahle (j)elita naroda. Tak to potom jo :mrgreen:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 11. 2011 11:11

Jo vezměš si Homecredit a bude z tebe houmles bezkredit :D

Já se také nemůžu dopočítat těch poplatků za bankovní služby, ani mBank ani
Poštovka mi v posledním roce nic neúčtovala, kde je chyba? Mám nějaké chtít? Nebo mám chtít nějakou placenou službu kterou nepotřebuji?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 8. 11. 2011 14:07

... dnes jsem se poplatku vyhnul jen taktak. Potřeboval jsem převést malý peníz z FIO do mBank. Už jsem uvažoval o zrychlené platbě za 1,5 Kč ale risknul jsem to.
Z FIO odesláno v 9:01 hod. Do mBank přišlo před 13 hod.
Takto si představuji, aby fungovali mezibankovní převody.

edit: dodnes jsem neměl aktivovaný Push k přihozím platbám. tak uvidím zda mě zítra přijde email s přesným časem připsání. docela by mě to zajímalo.
Naposledy upravil LGA dne 8. 11. 2011 18:14, celkově upraveno 1
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 11. 2011 14:22

Nějak se ty převody opravdu urychlují... Z FIO do Citi to trvalo den, tenhle měsíc poprvé to bylo v ten samý den.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka