běžný účet - jaký?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 14. 11. 2011 18:33

Vzpomínám si, že tu před časem uživatel ALF6 psal o CitiBank účtu, který může být zdarma. Tehdy to bylo v rámci spolupráce s jeho zaměstnavatelem. Nyní Citibank vychází s tímto účtem pro veřejnost:

Citikonto Plus:
http://www.mesec.cz/tiskove-zpravy/citi ... -poplatku/

Takže další "zdarma" účet při splnění určitých podmínek. Super jsou 4 výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR zdarma, naopak pouze 10 transakcí mimo Citibank zdarma může pro někoho být omezením.

Zajímavé je, že s tím přicházejí týden před startem Airbank.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 11. 2011 18:43

No, tak to vypadá opravdu zajímavě. Těch 10 plateb je pravda omezující, ale to se dá doplnit nějakým bezplatným účtem. Naopak 4 výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma jsou naprosto super :). Kdybych už neměl skladbu bank, jakou mám, tak bych o tom možná i uvažoval.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 14. 11. 2011 19:55

K účtu Genius Optimal mobil Samsung Galaxy Y:

http://www.mesec.cz/tiskove-zpravy/ge-m ... i-telefon/
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 14. 11. 2011 20:01

Pro někoho třeba výhodný, ale užívání účtu je podmíněno dobou 24 měsíců + je potřeba založit taky kreditku.
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2011 06:54

199 Kc mesicne za ucet + ve druhem roce jeste platit za kreditku, to tedy neni zrovna vyhodna nabidka.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 11. 2011 07:45

Mě spíš potěšila nabídka Citibank :-) Podmínka jako u RB, ale výrazně lepší - výběry jsou navíc další 2 a to kdekoliv a 10 odchozích plateb taky není k zahození, u RB by člověk byl už na 60,- (20,- za dva výběry kdekoliv nad rámec dvou zdarma a 40,- za odchozí platby)... Mínus pro Citibank je pobočková síť
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2011 08:15

+ u Citi je vyhoda vsech prichozich zahranicnich plateb zdarma. To umi uz jen Zuno, pricemz Citi ma lepsi kurzy.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod marvy 15. 11. 2011 11:16

u Citi banky jsou vklady pojištěný jen do 100 000 EUR :/? ..co když na účtu bude mít někdo víc? :hm
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 11. 2011 11:17

zkus hádat, třeba na to přijdeš sám. Nápověda: pojištěna je částka do 100k E, nikoliv vklad do 100kE.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 15. 11. 2011 11:24

o to co bude navíc,přijdu :D
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal-lars 15. 11. 2011 13:07

Dobrý den. Potřeboval bych poradit jaký je v současné době vhodný účet pro využití pay pal. Pročítal jsem se rok starou diskuzí:
Pokud to chceš jen na PayPal, tak ti stačí karta s dobrým kurzem - zde je bezkonkurenční Axa (vydávaná ke klasickému spořicímu Axa účtu), která používá kurzy VISA bez úprav, viz: http://corporate.visa.com/pd/consumer_s ... _rates.jsp

Potřeboval bych tedy info o nabídce karet s dobrým kurzem. Jen pro doplnění .. mám běžný účet u mBank a ZUNO.
Děkuji. Michal
michal-lars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2011 13:15

Zatim se nic nezmenilo, kurzy Axa jsou stale bezkonkurencni. Stejne maji jeste KREDITNI (pozor, ne debetni) karty Rajfky (navic vraci 0,8 % z utraty, ale nevim, jestli i z Paypalu).
Zuno se temto kurzum hodne blizi, dle zkusenosti v diskusnich forech je cca o 0,5 az 1 % horsi nez Axa, ale stale nad prumerem.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod michal-lars 15. 11. 2011 13:48

Díky za rychlou odpověď. Tak Zuno je na tom nakonec lépe než jsem si myslel, pay pal si propojím s ním. Nicméně kdybych do budoucna uvažoval o Axa spořícím účtu, tak bych zvážil i tuhle kurzovou výhodu.
michal-lars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 15. 11. 2011 16:24

PatrikChrz píše:Zatim se nic nezmenilo, kurzy Axa jsou stale bezkonkurencni. Stejne maji jeste KREDITNI (pozor, ne debetni) karty Rajfky (navic vraci 0,8 % z utraty, ale nevim, jestli i z Paypalu).

Prozatím odkudkoli (tedy i PayPal) - minimálně 0,8%
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2011 16:32

libol: člověče já bych si tu kreditku RB snad i pořídil, ale já prostě nemám za co utratit každý měsíc 3 tisíce :(. Kdyby byla zdarma bez podmínek, tak už jí dávno mám :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka