běžný účet - jaký?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2011 13:55

Pro platbu v zahranici klidne pouziji debetku pokud me da zajimavy kurz.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 11. 2011 14:00

AXA je spořák, takže předpokládám, že vydělávají na vložených penězích. Pokud ale nabízí banka transakční účet bez poplatků za vedení, transakce i kartu a s nic moc úrokem a tedy i minimálním zůstatkem, tak může vydělat akorát tak na poplatcích od obchodníků za platby kartou a na těch kursech.

Zatím sem nenašel kreditku poskytující nějaký bonus oproti debetce, která by byla zároveň zadarmo bez podmínek. Takže nevidím rozumný důvod proč bych si měl kreditku pořizovat.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 11. 2011 14:40

xtonda píše:Takže nevidím rozumný důvod proč bych si měl kreditku pořizovat.
Já vidím výhody kreditek v tomto:
- platby kartou se mi nepletou ve výpisu transakcí
- máme s manželkou 2 karty k jednomu účtu zdarma
- na běžném účtu nemusím mít větší hotovost a přesto jsem schopen zaplatit nečekané vyšší výdaje (obvykle během dovolené v zhahraničí)
- moje peníze jsou zatím na SÚ s vyšším úročením
- karta vrací 1% ze všech plateb
- je to MasterCard a je zdarma (žádná nízkonákladovka nemá embosovaný MC krom Airbank, ale tam BÚ zabíjí odchozí platby za 5Kč)
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 11. 2011 14:58

platby kartou na výpisu mi nevadí, spíš naopak, manželku nemám, do zahraničí nejezdím, vzhledem k mému obratu bych za kartu buď platil nebo by nevracela a úrok na SÚ z této částky by byl zanedbatelný. Dvě karty zdarma (MC a Maestro), byť debetní, mám k eKontu už teď.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 11. 2011 15:14

Tak to máš úplně jinou situaci než já. My s manželkou protočíme kartou měsíčně kolem 16 tisíc a je to kolem 20-30 plateb (částky od 100Kč výše platíme kartou). Holt pětičlenná rodina si žádá jisté náklady.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2011 15:42

Jak uz tu padlo, vyhoda kreditky je v okamzite dostupne rezerve. Na BU tak nemusim drzet tolik penez a mohu si narazove koupit i drazsi vec, se kterou jsem pro dany mesic nepocital (samozrejme to neznamena si kupovat veci, na ktere nemam). Drobnou odmenou je tech par haleru na sporaku (jasne, nic moc, ale nic me to nestoji). Pak jsou tu takove drobnosti, ze mam vice karet a mam tak pristup k penezum i kdyz nekterou ztratim (u nekterych bank se bez karty k penezum nedostanu). Tohle veschno me poskytne i karta zdarma bez podminek (mBank, Citi, GE).
Pokud utratis alespon 3 tisice mesicne (ja ne), muzes mit zdarma i vraceci kartu (RB, Tesco).
Samozrejme kreditka je vec, bez ktere se da zit, ale proc si ji nevzit, kdyz je zdarma a minimalne jako rezerva v zaranici se hodi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 16. 11. 2011 17:37

No, pár haléřů. Minule jsem platil letenku cca 20 tisíc, jen na této jediné platbě mi to hodilo na spořicím účtu přes 30 Kč. Při vracecí kreditce dalších +200,-. A podobných operací se za rok nabere víc.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2011 18:05

xls: myslel jsem těch pár haléřů z ušlých úroků. Když se "vrací", tak je to samozřejmě něco jiného, každopádně každá koruna dobrá. I když u těch letenek bude často hrát větší roli kurzový rozdíl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka