Odcházím od mBank - jakou banku pro běžný účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 11. 2011 09:25

Tak i pri nesplneni podminek jsou oba tyto ucty levnejsi (50 Kc Postovka, 99 Kc Equa), nez limit, ktery si stanovil. Takze kdyz nebude chtit, nemusi sledovat splneni podminek. Kdyz je nahodou splni, tak odpusteni poplatku bude prijemnym bonusem.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gogospk 23. 11. 2011 09:47

kalamancharo píše:Já na FIO taky nevidím nic špatného. Aspoň můžeš říct, že máš ryze českou banku. A to nemůže kdekdo, vlastně jen klienti FIO a Air Bank.

Já bych také neviděl na FioBance nic špatného, naopak. Nedávno přešel k FioBance takový kolos, jako je řetězec Makro a určitě mu Fio " nes_mr_dělo" :-D
A co KB, ta ti připadá málo "in" ? Vedení účtu za cca 100Kč a v té ceně budeš mít všechny operace zdarma - tedy příchozí a odchozí platby, TP, inkasa, neomezený počet výběrů z bankomatů KB, vklady na pokladnách KB též zdarma .....
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod broom 23. 11. 2011 11:23

Mam ucet v UniCredit Bank - Konto MOZAIKA za 119,- mesicne, vypisy postou zdarma a dalsi moznosti najdes tady (je jich hodne) - muzes si vybrat 9 sluzeb z techto: http://www.unicreditbank.cz/cz/obcane/u ... tml#tab201

Ucet mam ve dvou menach a navic vybery v zahranici v siti UCB jsou gratis - nikdo jiny mi to nikdy nenabidne.

Nic vice nepotrebuji. Budu si rusit take mBank. Premyslel jsem o FIO, ale zadne jine vyhody oproti UCB to pro me nema.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
broom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 11. 2011 11:32

Zkus zvážit ČSOB Aktivní konto. 90Kč paušál při výpisu výhradně elektronicky, velmi slušný a přehledný IB, v ceně konta 2x embos.karta (majitel+dal.osoba), vklad vkladomatem i na pobočce zdarma, email.zprávy transakční zdarma, 5 sms zpráv zdarma (další 2kč), výběry čsob 5x měsíčně zdarma, platby 5xpříchozí a 10x odchozí přes IB zdarma.
Za příplatek 40Kč (tj. cena konta celkem 130Kč při výpisu elektronicky) je pak možno koupit ztv. Rodinný balíček který dává navíc (nad rámec běžných limitů) 15x příchozí platy, 10 odchozí platby, 15x výběr bankomat čsob.
Výhodu považuju vkladomaty (vklad není vázán na dobu pobočky) a podporu 3DSecure - platba kartou přes net je autorizována ještě SMS heslem zaslaným na mobil.
Přihlašování do IB jen jménem/heslem, možno volitelně ještě dodatečně SMS heslem, případně certifikátem (za příplatek, ten ale stejně nechceš). POtvrzení aktivních operací (platby, změna nastavení účtu/karty ap.) vždy SMS heslem.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 11. 2011 12:41

Me by teda opravdu zajimalo, co je nobl na UCB nebo CSOB. Kdyz chci na nekoho machrovat, tak muzu zlatou VISOU, ale ohromovat nekoho cislem za lomitkem? :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 11. 2011 13:24

Přesně, proč platit za něco, co mohu mít zdarma.

broom píše:Mam ucet v UniCredit Bank - Konto MOZAIKA za 119,-
Ucet mam ve dvou menach a navic vybery v zahranici v siti UCB jsou gratis - nikdo jiny mi to nikdy nenabidne.
Takže kolikrát za rok vybíráš v zahraničí z bankomatu? Já jednou, použiji kartu AXA s lepší mkurzem jak UCB, zaplatím 29Kč. Ty zaplatíš 12x119Kč + horší kurz. A to je fakt vyplatí :tleskani
PS : mám účet se všemi pohyby na účtu zdarma, embosovanou kartu také zdarma, kreditku také zdarma. Tak proč platit UCB?

mobilman píše:Zkus zvážit ČSOB Aktivní konto.
Výhodu považuju vkladomaty (vklad není vázán na dobu pobočky) a podporu 3DSecure - platba kartou přes net je autorizována ještě SMS heslem zaslaným na mobil.
Přihlašování do IB jen jménem/heslem, možno volitelně ještě dodatečně SMS heslem, případně certifikátem (za příplatek, ten ale stejně nechceš). POtvrzení aktivních operací (platby, změna nastavení účtu/karty ap.) vždy SMS heslem.
Tak SMS hlášky jsou placené (v ceně je pouze 10 SMS, 5 na karetní transakce a 5 na pohyby na účtu).
Ad 3D secure, to já si raději zdarma kartu pro platbu na internetu v IB odblokuji a po platbě zase zdarma zablokuji. A karta mě nic nestojí a ještě mi vrací 1%.
ČSOB jsem měl a jejich servis je dost drahý v porovnání s tím, co nabízejí.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gildiss 23. 11. 2011 13:33

Měnit banku proto, aby se mi kolegové nesmáli, že mám na kreditce delfína a aby se klienti nepohoršovali, co mám za lomítkem účtu? (I když na mbance mě štve ty jejich předčíslí, stejně jako to měli u KB). To je dobrá diagnóza :)
Samsung Galaxy S 2.3.3
C2D E8200, Sapphire HD3850 512MB GDDR3, Gigabyte GA-P35-DS3, A-Data Vitesta 2x1GB DDR2 800MHz, Corsair 620W
Gildiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod broom 23. 11. 2011 14:51

DoubleSix píše:Přesně, proč platit za něco, co mohu mít zdarma.

broom píše:Mam ucet v UniCredit Bank - Konto MOZAIKA za 119,-
Takže kolikrát za rok vybíráš v zahraničí z bankomatu? Já jednou, použiji kartu AXA s lepší mkurzem jak UCB, zaplatím 29Kč. Ty zaplatíš 12x119Kč + horší kurz. A to je fakt vyplatí :tleskani
PS : mám účet se všemi pohyby na účtu zdarma, embosovanou kartu také zdarma, kreditku také zdarma. Tak proč platit UCB?

Prectete si to prosim, jeste jednou znovu.
V zahranici v siti UCB group vybey z bankovamu zadarmo + lepsi kurz s minimalnim rozdilem.
Jsem v zahranici jendou max 2x do roka, vyberu tak 4x z bankovamu a zbytek plateb kartou u obchodnika.

Embosovanou kartu Visa Clasic mam zadarmo + druhou kartu k uctu (elektronicka Visa) take zadarmo, vedeni uctu v druhe mesi v EUR/USD (nebo i jine) take zadarmo - nekdo to nemusi potrebovat, ja vsak ano. Kreditku nepotrebuji. Pocet operaci, ktere je dostatecne neprecerpam takze vedeni uctu me stoji opravdu jen 119,- Ve finale toto konto u UCB vyjde na stejne penize jako u FIO (muj pripad - nekdo dla mene operaci, tak jemu se vyplati FIO)
broom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 11. 2011 15:35

S474N píše:Me by teda opravdu zajimalo, co je nobl na UCB nebo CSOB. Kdyz chci na nekoho machrovat, tak muzu zlatou VISOU, ale ohromovat nekoho cislem za lomitkem? :mrgreen: :mrgreen:

ti odpovim - není na tom nobl vůbec nic, jsou to banky jako jakákoli jiná.
jinak zlatou kartu dneska dostane už každý a nemusí to být vůbec důkaz toho že máš na účtě velké sumy, stačí se jen smířit případně s vyšším poplatkem za účet ale třeba zaměstnanci ČS mají na zlatou visu nárok bez poplatků a zůstatků :)
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod paysoft 23. 11. 2011 15:37

Taky se přidám - jako podnikateli je mi fakt jedno, jakou banku protistrana využívá. Co ale ocením je, že má účet u FIO. Peníze tam má obratem a to i o víkendu (mám FIO) a také považuji onu firmu za velice prozíravou, protože proč zbytečně utrácet, že? Navíc FIO umí připojit do IB i jíné účty (klidně cizí) s různými uživatelskými právy k těmto účtům (náhled, zadávání příkazů bez autorizace nebo s autorizací )
Naposledy upravil paysoft dne 23. 11. 2011 15:39, celkově upraveno 1
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 11. 2011 15:39

broom : ty to nechápeš. Ty nemáš nic zdarma, ty to máš v ceně balíčku za 119Kč. Navíc ta AXA má lepší kurz jak UCB ;-) Jinak já v zahraničí platím kartou a z bankomatu nevybírám vůbec.

Vidíte, mě vše, co máte vy a ještě něco navíc, stojí měsíčně 0Kč. Tak kdo je na tom lépe? Fakt vám stojí za to dávat UCB 119Kč měsíčně za něco, co jiné banky umí zdarma?
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 11. 2011 15:43

Bankomat UCB jsem v zahraničí ještě neviděl, asi jezdím do špatných zemí. Každopádně já osobně dávám radši přednost bezplatným službám a lepším kurzům, ale jestli má někdo potřebu (jak to tady je v diskusi každou chvíli) platit měsíčně 120 - 130 -200 nebo i víc korun měsíčně, je to jeho volba, v bankách budou jen rádi.

Jinak nad logikou některých lidí zůstává opravdu rozum stát, opravdu by mě zajímalo, o co je lepší zaplatit za 4 výběry zadarmo 1400,- ročně nebo u jiné banky platit za výběr, kdy to samé vyjde ani ne na 250,-. Jinak ještě k USD/ERU účtu - zdá se to být výhodné, ale u mě na to UC dojela, protože každý zahraniční pšouk stál 200-300,-, když jsem se to s nimi pokoušel nějak vyřešit, tak přes to nejel vlak. Tak jsem přešel do zahr. banky, kde to samé vyjde na 5,-, a tím odpadl i smysl mít tam tuzemské operace.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 23. 11. 2011 15:44

k UCB - kdysi jsem ji taky měl, bylo to protože jsem měl před pár lety od UCB i kreditku a splacení bylo v IB na jedno kliknutí. Stejně tak i zaplacení American Express karty když měli účet u UCB - peníze dostali ihned a pobočku kde jsem si otevřel účet jsem měl za rohem u býv.kanceláře - mohl jsem kdykoli cokoli vyřídít kdykoli jsem chtěl a nemusel jsem nikam daleko.
Tohle mi tehdy za ty poplatky stálo. Každý svoje potřeby ale hodnotí jinak, ve finále je to fakt jedno kdo má co za banku..... svojí bankéřku v pobočce ČSOB kam jsem si účet z té původní převedl jsem ani neviděl i když se zpočátku snažila o schůzku.... holt nic nepotřebuju, všechno funguje, je mi fakt jedno co mám za banku, kvůli stovce měsíčně nic měnit nehodlám.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 11. 2011 15:47

paysoft píše:Taky se přidám - jako podnikateli je mi fakt jedno, jakou banku protistrana využívá. Co ale ocením je, že má účet u FIO. Peníze tam má obratem a to i o víkendu (mám FIO) a také považuji onu firmu za velice prozíravou, protože proč zbytečně utrácet, že? Navíc FIO umí připojit do IB i jíné účty (klidně cizí) s různými uživatelskými právy k těmto účtům (náhled, zadávání příkazů bez autorizace nebo s autorizací )

Jo, to jsou všechno neocenitelný služby. Mít na jedné stránce přehled o všech 10+ účtech je k nezaplacení a občas možnost zaplatit si službu okamžitě se taky hodí - třeba když jsem si dělal webhosting nebo je potřeba zaplatit kredit na VoIP.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod broom 23. 11. 2011 16:15

xls píše:Bankomat UCB jsem v zahraničí ještě neviděl, asi jezdím do špatných zemí. Každopádně já osobně dávám radši přednost bezplatným službám a lepším kurzům, ale jestli má někdo potřebu (jak to tady je v diskusi každou chvíli) platit měsíčně 120 - 130 -200 nebo i víc korun měsíčně, je to jeho volba, v bankách budou jen rádi.

Jinak nad logikou některých lidí zůstává opravdu rozum stát, opravdu by mě zajímalo, o co je lepší zaplatit za 4 výběry zadarmo 1400,- ročně nebo u jiné banky platit za výběr, kdy to samé vyjde ani ne na 250,-. Jinak ještě k USD/ERU účtu - zdá se to být výhodné, ale u mě na to UC dojela, protože každý zahraniční pšouk stál 200-300,-, když jsem se to s nimi pokoušel nějak vyřešit, tak přes to nejel vlak. Tak jsem přešel do zahr. banky, kde to samé vyjde na 5,-, a tím odpadl i smysl mít tam tuzemské operace.

Skutecne nejde o to kdo kolik ceho ma v balicku sluzeb ale o pohodlnosti a fungovani.

FIO - Celkové měsíční poplatky: 250 Kč
== Výběr 5x z bankomatu (ostatní): 150,-
== Výběr 5x z bankomatu (síť ČSOB): 60,-
== Počet příchozích plateb v rámci eurozóny 1x: 25,-
VISA Classic Chip 25,-/mesicne (oprava na mesicni poplatek misto rocniho)
VISA Elektron Chip 20,-/mesicne (oprava na mesicni poplatek misto rocniho)

UBC == 119,- v ramci nastavenych sluzeb konta a neomezuji si zatim

Omlouvam se, mylne jsem nakopiroval text misto mesicnich poplatku za karty jsem napsal rocni.
Naposledy upravil broom dne 23. 11. 2011 16:45, celkově upraveno 1
broom
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka