Účet v EUR + karta - kde nejlépe?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 5. 1. 2012 19:46

Tedy odpověď na úplně původní dotaz je - v ČR neexistuje. :/

O účtech v cizině vím, bohužel Slováci na nás kašlou, Anglie je daleko a má libru a německo je sice blízko ale němčinou pro změnu nevládnu já. Kdyby šel aspoň nějaký účet založit čistě online, ale to zdá se taky nejde. :roll:
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2012 04:22

A co ta VR Bank Zittau. Kousek od Liberce (jinak kancelare ma i v CR, pry i v Praze, ale asi jen na uzavreni smlouvy), bankovnictvi v CJ a cesky mluvici bankeri.
www.vr-bank-zittau.cz/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 6. 1. 2012 07:14

Tak jsem koukal na jejich ceník a paušál za vedení je €1,50 měsíčně, tedy na naše skoro 5 stovek ročně. Já tu řeším jak ušetřit pár korun na kurzu a takhle se mi to pětikilo určitě nikdy nevrátí. V takovém případě je pořád mnohem lepší Airbank EUR s kartou s tou nevýhodou že mají horší kurz. :oops:

EDIT: Ten účet se může vyplatit pouze někomu kdo posílá desítky převodů Z/DO EU a ušetří na tom proti ČR velice levném poplatku za převod..
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 1. 2012 10:02

Kdyby ty vkladomaty AirBank umely vcucavat EURa tak by to bylo super, takhle je to ale stale takovy polotovar, dostat tam hotovost EUR znamena skrabani levou rukou za pravym uchem.

Nicmene zadna banka v Cechach (a to ani pobocky zahranicnich bank) na tom neni pokud jde o manipulaci s hotovosti v EURech nijak dobre, oskubou vas procenty pri vkladu i vyberu. Nejlip mi z toho vychazelo Fio, kde maji rozumny strop.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 6. 1. 2012 10:46

Pozor, v Airbance mi slíbili že snad v 1Q 2012 budou vkladomaty co budou žrát i EUR. Takže uvidíme kdy to bude a hlavně za kolik.

Pokud by to šlo levně nebo dokonce zadara pak bude jednoznačně nejlepší varianta:

Devizovka (CZK->EUR) - vybrat na pokladně devizovky, nacpat do vkladomatu Airbank, dát na termínovaný EUR účet a pak kartou k tomu EUR účtu platit.. Kromě toho přenášení hotvosti téměř dokonalý. :-D
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 1. 2012 11:35

bigboban píše:Pozor, v Airbance mi slíbili že snad v 1Q 2012 budou vkladomaty co budou žrát i EUR. Takže uvidíme kdy to bude a hlavně za kolik.

To jsem slyšel taky, ale dokud to nebude tak tomu neuvěřím. Slibů už bylo ...
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 6. 1. 2012 11:49

Jasan, jen aby za půl roku nevzniknul další web nazvaný "AirSliby". :D
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2012 15:32

Muzu se zeptat, odkud mas informaci, ze VR Bank Zittau ma poplatek za vedeni? Ja vim jen o poplatku 5 € rocne za kartu (zase je to EC karta, kterou ti zadna ceska banka nevyda a mimo turisticka centra casto v Nemecku jinou nrzaplatis), nebo ze by neco menili?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 6. 1. 2012 15:52

bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 1. 2012 16:02

Uff, tak to teda cumim. A ze by se neco obtezovali oznamit klientum?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2012 16:22

Ze by nacichli specifickym ceskym prostredim?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 6. 1. 2012 17:16

Je divné, že to nejde nějak přes Slovensko. To si Čech nemůže otevřít EUR účet s kartou u slovenského Fia nebo třeba ČSOB?
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 1. 2012 17:44

Myslím, že ČSOB na Slovensku nesplní podmínku bezplatného, případně nízkonákladového účtu. Takových, co si občan ČR na Slovensku otevře je opravdu málo, je třeba prokázat rezidenturu a daňový domicil, alespoň u takových jako třeba mBank, ZUNO, AXA... Kde by to mělo projít relativně bez problémů by měla být Privat Banka, kde je vedení účtu zdarma, ale platí se za vydání karty (Embosovaná MC) €30 (resp. €10 ročně s platností 3 roky). Tuto alternativu jsem nezkoušel, naštěstí mám účty u mBank a ZUNO na Slovensku.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 9. 1. 2012 12:36

bigboban píše:Tak jsem koukal na jejich ceník a paušál za vedení je €1,50 měsíčně, tedy na naše skoro 5 stovek ročně.

Koukal jste sice na ceník přeložený do češtiny, ale ne pro "české" ůčty. U nich se nic nemění. A tento ceník už tam má VR Bank pár let včetně poplatku 1,5 EUR. Jde totiž o klasický "německý" účet a ne ten "český". Německý má levnější převody (0,10 EUR), ale má poplatek. "Český" má dražší převody, ale zase je bez poplatku. Planý poplach 8-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 1. 2012 14:55

Ach jo a ja uz mel napsany takovy hezky clanek ':(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků