Zkušenosti s Exchange.cz?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nada22 9. 2. 2012 12:28

Děkuji, jdu je požádat.
Nada22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 9. 2. 2012 19:34

Požádej je o výpis z jejich účtu :-)

Ale výpis ti velmi pravděpodobně neukáží a ani SWIFT zprávu, ale nabídni jim za ni 200 Kč a pak by museli hodně vysvětlovat, proč ji nejsou ochotni objednat.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nada22 10. 2. 2012 10:14

Mám ještě počkat do pondělí, že to posílali přes Raiffeisenbank a tam prý to dlouho trvá.
Nada22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outlier 10. 2. 2012 11:33

Nevím, jak dlouho to trvá přes Raiffeisenbank, ale moje poslední zkušenost byla ta, že to spíš dlouho trvá přes Easychange...
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2012 11:57

Podle toho, jak mi chodi potvrzeni od prodejcu na eBay, tak odhaduji dobu doruceni pres Easychange na cca 2 dny, schvalne se doma podivam.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nada22 10. 2. 2012 14:02

Teď jsem dostala zprávu, že peníze dorazily na účet do JARu. Ještě jednou děkuji všem a Patrikovi zvlášť, protože mi tuto možnost (devizovku) poradil v jiném vlákně. Oproti ČS jsem takto uspořila 1 500,- Kč. Funguje to bezvadně.
Nada22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2012 15:27

Tak sláva :).

Jinak jsem se díval na mé transakce a obvyklá doba mezi zadáním platby a dobou kdy prodejce na e-bay potvrdil přijetí jsou dva dny, v některých případech dokonce jeden den.
Platby jsem většinou zadával brzy ráno (kolem šesté hodiny) a hned jsem zaplatil převodem v rámci FIO (nečekal jsem na konfirmaci), tím jsem ušetřil nejméně jeden den.
Na druhou stranu většinou šlo o platby kolem 20 €, možná to u větších částek funguje jinak.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 2. 2012 15:45

možná? :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 10. 2. 2012 17:41

U větších částek posílaných přes relativně malou společnost totiž může záležet na okamžité likviditě.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 2. 2012 18:44

Prostředky poslané na účet smění rovnou v bance kam přijdou a hned je pošle ven, jakýpak problém? I kdyby přijímala v jiné bance, tak to máme D+1.

Ale abychom nebyli OT, tak před 10 lety, když jsem dělal směny, tak Exchange (viz název vlákna) měla jen jedinou banku - ČSOB, kde dělala i dealing (než ČSOB směnárnám dala vale). Právě z výše uvedeného důvodu, takže bylo naprosto jedno, jakou měli likviditu a penáze odeslali do pár minut...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků