Studentský účet zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kyrbi 26. 2. 2012 20:53

Zdravím. Rád bych se zeptal jestli v Česku existuje nějaký studentský účet, který je kompletně zdarma. Používal bych ten účet na internetu (paypal, nějaké platby a příjmy), občasný výběr z bankomatu a možná na placení v obchodě. Zaujal mě ČSOB Studentský účet ale slyšel jsem, že tam jsou skryté poplatky, je to pravda? Popřípadě znáte nějaký jiný účet, který by jste mi doporučili?
Kyrbi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2012 21:00

Pokud je ti vic nez 18 let, tak bych zvolil nektery z "dospelych" uctu, pravdepodobne Fio nebo mBank.
Zdarma bez podminek je jeste Zuno, ale tam je prekazkou poplatek za vyber z bankomatu kdyz nemas plus ucet, leda v kombinaci s dvema predelymi, Airbank nebo vkladni knizkou, ale to uz je drbani se pravou rukou za levym uchem. Na druhou stranu muze ziskat 3 stovky, kdyz te nekdo kdo u nich ma ucet (mam take, kdyztak mi napis pres SZ) doporuci (on ziska stejnou castku).
O bezplatnych uctech jsem psal zde: www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-bezpopla ... o-na-miru/
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kalamancharo 26. 2. 2012 21:10

Jak píše Patrik, vykašli se na "studentské účty" a zařiď si klasický. Kdybys pak později měnil účet za nějaký bezpoplatkový, musel bys měnit číslo účtu, zvykat si na nový internet-banking, znova papírování ....

Nejlepší je asi FIO, ale tam nevím, zda je jejich karta už PayPalem akceptována. Jedině by zbývalo si peněženku doplňovat převodem na jejich účet u Unicredit. Jinak skutečně: mBank, Zuno, dalo by se přemýšlet o Air bank atd.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2012 21:15

k FIO je idealni doplnek sporak od Axa s jejich kartou s vyhodnymi kurzy. Problem je ale to, ze vsechny tyhle levne banky neotevrou ucet osobe mladsi 18 let :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Next9 26. 2. 2012 21:21

FIO.
Naposledy upravil Next9 dne 26. 2. 2012 21:27, celkově upraveno 2
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyrbi 26. 2. 2012 21:24

Je mi 17 let a ten studentský účet je až do 28 let studia, což myslím, že určitě splním, takže je to 8 let než bych to měnil, což by mi nevadilo. Na jinší internetové bankovnictví bych si určitě zvykl. Změny mi nedělají žádný problém. Četl jsem to tady http://www.mesec.cz/produkty/ucty-pro-mlade/1400/ . Jen mě trošku zarazili ty zahraniční platby. Mám totiž příjem z občasných brigád na internetu v zahraničí v řádech tisíců.

"Minimální poplatek za příchozí platbu 150 Kč." To znamená, že když si budu chtít vybrat peníze z Paypalu, který je v zahraničí, tak mi to z toho strhne 150 kč?
Kyrbi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2012 21:30

PayPal posila na ceske ucty z ceske pobocky Unicredt bank, takze jde o ceskou platbu. Neco jineho by byly prevody ze zahranicnich uctu, na to je dobra Zuno, nebo devizovky.
www.mesec.cz/clanky/prisnejsi-podminky- ... neprezily/
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kyrbi 26. 2. 2012 21:45

Děkuji za cenné rady. Problém s poplatky ze zahraničních účtu bych viděl za vyřízený díky paypalu. Teď už se jen musím rozhodnout mezi ČSOB a G2 kontem.

Potřebuji aby byl zdarma (popřípadě, co nejlevnější), abych měl možnost vybírat zdarma peníze z bankomatu, internetové bankovnictví a to je asi vše, co potřebuji, popřípadě ještě možnost platit v obchodě zdarma.
Kyrbi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2012 21:47

Platba kartou je vzdy zdarma, jen se lisi konverzni kurzy. Ani KB ani CSOB nemaji buh vi jake, cSOB by na tom mohla byt krapet lepe.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Next9 26. 2. 2012 22:02

Kyrbi píše:Děkuji za cenné rady. Problém s poplatky ze zahraničních účtu bych viděl za vyřízený díky paypalu. Teď už se jen musím rozhodnout mezi ČSOB a G2 kontem.

Omlouvám se za to G2 konto od KB. (již jsem ho stačil vyhodit) V sazebníku schovali 6,-kč za inkaso, takže jsem se nechal nachytat. :-))

V tom případě FIO, později v tomto roce bude mít navíc vlastní karty, nebo lze v 18 přejít na mBank a ZUNO, což je podle mě nejlepší kombinace pro studenta.
Naposledy upravil Next9 dne 26. 2. 2012 22:04, celkově upraveno 1
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyrbi 26. 2. 2012 22:03

Takže jsem se pravděpodobně rozhodl pro ČSOB. Takže u ČSOB studentského konta mám vše, co potřebuji zdarma, i vedení účtu zdarma? Dále když si nebudu posílat měsíční výpis do schránky (30 kč) a budu používat jen ten na internetu, tak nebudu mít žádné poplatky, je to tak?
Kyrbi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Next9 26. 2. 2012 22:10

Není to tak. U studentského konta ČSOB je stejný problém jako KB - inkaso je zpoplatněno, takže mezi těmito dvěma lépe vychází KB G2.2.

Bez poplatků jedině FIO.
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyrbi 26. 2. 2012 23:04

Můžu se zeptat, co přesně inkaso je? A musím ho platit?
Kyrbi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2012 03:59

Inkaso je, pokud nekomu svolis, aby si z tveho uctu bral penize, aniz bys musel jednotlive platby posilat sam. Typicky elektrina, plyn, najem,...
Jako student pravdepodobne vyuzivat nebudes, navic to pujde obejit jednorazovymi prikazy.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 27. 2. 2012 12:34

I student ho muze pouzivat treba na placeni telefonu. Kazdy mesic provolas trochu jinou castku. Inkasem si pak operator muze stahnout kazdy mesic penize az do nastaveneho limitu. Opakujici se castky jdou vyresit trvalym prikazem.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Další stránka