platba do Německa

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fodi 19. 4. 2012 13:15

Adule píše:chci zaplatit za dovolenou cca 3000 EUR

když budu platit pres Fio, abych mela ty 2 EUR, musim si zridit EUR ucet nebo staci CZK ucet a za platbu mi strhnou ty 2 EUR?

Tak 3k EUR už je poměrně zajímavá částka a "nedobrý" kurz EUR v rámci FIO to celé prodraží. Pokud se nejprve těch 3000 EUR musí nakoupit za CZK, tak tudy cesta nevede.

A pokud jsou dobře zkušenosti s Easychange, tak proč ne.

EDIT:A ještě další malinká možnost snížení ceny - dohodnout se s někým, kdo má rámcovou smlouvu, protože bych čekal, že dostane malinko lepší kurz, než při jednorázovém obchodu.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 4. 2012 16:51

Fodi: oficiálně nedostane. Mrkni na srovnání europlatba.cz a easychange.cz, kurzy jsou naprosto shodné. Navíc při spreadu 12 haléřů (tedy 6 haléřů od středu na každou stranu) už není moc kam ustupovat. Možná při hodně velké platbě bys uhádal pár jednotek haléřů, což u takto velké platby dělá desetikoruny.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fodi 19. 4. 2012 18:38

Aha, pak trochu pomiji smysl uzavirani ramcove smlouvy. Kdyby se dalo dostat treba o 0,05 lepsi kurz, tak je to milych +150,- CZK.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 4. 2012 00:13

O 0,05 lepší kurz by znamenalo 1 haléř od středu a vzhledem k tomu, že i devizovka musí tu měnu někde nakoupit (a pochybuji, že ji nakoupí za střed nebo i haléř od středu), tak je to dost nepravděpodobné.

Ta rámcovka má smysl v tom, že si můžeš do "internetového bankovnictví" uložit časté příjemce a nemusíš je vždy znovu vyplňovat a můžeš si prohlížet historii plateb.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Adule 20. 4. 2012 08:01

takže s Easychange máte dobré zkušenosti? abych nakonec na tu dovču odjela :-D
Adule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 4. 2012 08:14

Ja tedy ano, platim tak dve, tri platby do mesice (zpravidla velmi male castky, znamej nakupuje vlacky na eBay.de. Ted tedy resim jednu zatoulanou platbu, ale vidim to spise na problem u prijemce (dve jine, ktere jsem zadaval ve stejny den, davno dorazily).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 4. 2012 19:29

Tak "zatoulana" platba se nasla. "Pohrozil" jsem prijemci, ze mu vyuctuji naklady na SWIFT zpravu a najednou nebyl problem platbu dohledat :)
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka