EUR ve Fio => GBP hotovost

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fahrman 3. 6. 2012 15:19

Zdravim,
mam ucet vedeny v EUR ve Fio (na doporuceni mistnich) a chci se zeptat, jakym nejvyhodnejsim zpusobem ziskat GBP v hotovosti ... Nejde mi jen o smenarenske spolecnosti u nas, ale mate-li zkusenost nebo schopnost zjistit aktualni stav kuru, tak i smenarny v zahranici - napr. F ci GB ... treba by to tam bylo vyhodnejsi ...
Diky.
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 6. 2012 20:07

€ smen za ceske koruny (bezhotovostnim prevodem do Easychange, maji take ucet u Fio) a nasledne za ceske koruny kup £ v nejake dobre smenarne. Zalezi na tom, odkud jsi. V Prazze bych doporucil praha exchangev Jindrisske, Alfa Prague na Namesti Republiky a v tzv. Panske pasazi mezi Prikopy a Ovocnym trhem, Eurochange v Opletalove nebo Czech exchange v pasazi Kotva.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 6. 2012 20:20

PatrikChrz: buď čtu špatně já, nebo ty, ale mě z jeho dotazu vyplývá že ten cash potřebuje v GB nebo F, takže na václaváku to fakt nevymění. A pokud vím tak je někde v anglii.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 4. 2014 02:47

Nepodařilo se mi najít vlákno věnované eurovému účtu u Fia, tak to píšu sám do svého staršího...
Nevyznám se v ceníku FIO natolik, abych zjistil, kolik mě bude stát, když mi na eurový účet přijde platba v korunách ... je to vůbec zpoplatněné nebo půjde jen a pouze o kurz směny?
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 4. 2014 09:39

O poplatek při zaslání z jiné banky se podívej do sazebníku, myslím, že není, ale půjde to především jejich kurzem, tedy (ČSOB) deviza-prodej, to už se ti více vyplatí to poslat např. přes europlatba.cz, kteří u Fio banky mají účty, tak i budeš určitě vědět, kolik EUR na ten účet přijde a nezůstaneš napospas tomu jaký kurz vyhlásí banka v ten den.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod fahrman 22. 4. 2014 02:50

větší částky tak řeším, ale teď potřebuju na účet přidat jen asi €10 ... proto hrají roli poplatky :)
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2014 08:14

Důležité je, odkud ty koruny přijdou. Pokud převodem v rámci ČR, tak je to bez poplatku. Zpoplatněno by to bylo, kdyby ty koruny byly poslány ze zahraničí a pak by zase bylo jedno, jestli to bude na korunový nebo eurový účet.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor