Jakou banku pro zahraniční prioritní platby

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Michall001 14. 6. 2012 11:08

Dobrý den,

chci požádat o pomoc s výběrem banky pro zahraniční převody v rámci EHP. Důležité jsou pouze odchozí platby. Požadavek je ten, že EURO musí jít hotově vložit (nepotřebuji jej měnit) a banka musí zvládat prioritní provedení zahraniční platby (peníze musí příjemce mít D+1 – Německo, Rakousko). Hodilo by se i D+0, ale je mi jasné, že se na to asi nedá spolehnout. Platby budou v desítkách tisíc EUR. Žádná zahraniční banka bohužel není v dosahu. V okolí je ČSOB, KB, ČS, UniCredit, GE, FIO a Poštovní spořitelnu.

Jde samozřejmě o cenu, ale hlavně zkušenosti s danou bankou a službou. Ideální by asi bylo jednoduché elektronické zadání takové platby. Mám zkušenosti s ČSOB, ale ty nejsou dvakrát pozitivní (muselo se provádět komplikovaně na pobočce a elektronicky to prý není možné).

Děkuji moc za rady
Michall001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 6. 2012 11:37

Nemáš v dosahu např. WSPK von 1842?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 6. 2012 12:10

Platby pres FIO pres TARGET2 umi byt v cilove bance v Nemecku nasledujici pracovni den a myslim, ze se mi podaril i ten samy den. Poplatek za vklad hotovosti je 2-10 € dle vkladane castky.
Pak jsou tu devizovky, za priplatek (napr. Easychange za 500 Kc) umi i expresni platby. Nemuzes na ne ale vkladat €, vzdy musi jit o smenu (je to zakonna podminka jejich licence), ale kurzy maji lepsi nez jakakoliv banka.
Nejlepsi varianta by ale bylo zalozit si ucet v Nemecku (napr. VR Bank Zittau). Poslat si tam predem penize pres devizovku (pripadne na nej prijimat platby) a pak to prevedes ten samy den.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Michall001 14. 6. 2012 12:12

Jejich nejbližší pobočku mám asi 100 km. To už je moc daleko.

Jinak jde hlavně o platby do Německa. Rakousko není tak časté.

-- 14. 6. 2012 13:20 --

Asi zkusím to FIO. EURA mám vlastní a dostávám velice dobrý kurz (rozhodně ne bankovní). Taky někteří partneři v zahraničí požadují vlastní účet.

V tomhle případě mi jde skutečně o rychlost převodu a nemusí to být ani nejlevnější na trhu. ČSOB mě ale velice zklamalo, tak hledám jinou alternativu. Účet v Německu by byl ideální, ale je to daleko a vozit peníze neustále sebou se mi nechce.
Michall001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sejky 21. 6. 2012 22:43

sejky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 6. 2012 06:11

Jo, to nevypada spatne, ale na te strance nevidim ceny za prioritni platby o ktere jde v tomto vlakne predevsim.
Tady by clovek zaplatil nekolik set za vedeni uctu + (sice snizene) poplatky za jednotlive platby a dostal by skoro to same, co v Easychange zdarma (a za horsi kurzy).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Michall001 21. 10. 2013 14:36

Dobrý den,

rád bych obnovil toto téma. Přes rok jsem používal FIO banku a byl jsem spokojen. Bohužel nyní došlo ke změnám podmínek a na pobočce nelze vložit větší hotovost, než 15 000 EUR na den. Za této situace je pro mě banka bohužel nepoužitelná. Základní podmínkou pro výběr nové banky je, aby umožňovala vklad hotovosti (bez omezení částky) a měla rozumné poplatky za prioritní a standardní SEPA/TARGET 2 platby. Ve městě je kromě FIA také Česká spořitelna, ČSOB, GE, KB, Poštovní spořitelna a UniCredit.

Moc děkuji za rady
Michall001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 10. 2013 15:45

Tak si projdi ceníky těch pár bank a pak nám napiš výsledek, tohle ti nikdo za hledat nebude.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Michall001 23. 10. 2013 06:51

Prošel jsem si ceníky bank a nejvýhodnější je patrně KB. Většinu bank jsem vyřadil kvůli poplatku za vklad hotovosti v % z vkládané částky (Česká spořitelna, UniCredit, Poštovní spořitelna). GE taky není špatná, ale prioritní platby jsem nenašel a standardní SEPA je oproti KB o 25 Kč dražší.
Michall001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 10. 2013 07:12

Prima, díky. Pak ještě prosím doplň info zda nebyl výslech o původu peněz při vkladu > 15000 EUR.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod sejky 23. 10. 2013 07:49

Výslech o původu peněz při vkladu > 15000 EUR bude všude. Můžeš mi napsat zda ten účet je firemní nebo osobní?
sejky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michall001 23. 10. 2013 07:50

Není zač. Pokud jde o původ peněz (případně důvod platby), mám zkušenosti z ČSOB, GE a FIA a zatím se mi nestalo, že by se banka nezeptala. Nepředpokládám, že by to v KB bylo jiné. Účet je firemní.
Michall001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 10. 2013 19:40

Napadla mě konstrukce česká banka + slovenská banka patřící do stejné skupiny.
Např. ČSOB. Vložit cizí měnu v hotovosti na pokladně ČSOB, za 6 Kč ji poslat na druhý účet u ČSOB Slovensko a z tohoto účtu už jako SEPA platbu za stejnou cenu jako vnitroslovenskou kamkoliv.

Zvýhodněné platby by měla mít i Česká spořitelna do Slovenské spořitelny a možná i další banky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Michall001 24. 10. 2013 21:35

Moc děkuji za radu, ale nebudu to tak komplikovat. Do ČSOB se již nevrátím a Česká spořitelna chce za vklad na účet 1 % z vkládané částky, což představuje několik tisíc Kč. Také by to neřešilo problém prioritních plateb.
Michall001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 28. 10. 2013 18:27

Michall001 píše:... Česká spořitelna chce za vklad na účet 1 % z vkládané částky, ...

Myslím, že to tak není.
GeneHawkins
Návštěvník

Další stránka