ARTESA, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hongmi 30. 1. 2014 17:24

Nikdo uz ty prachy nechce.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 31. 1. 2014 22:28

Artesa sama přiznává, co je důvodem razantního snížení úroků z tohoto týdne:

Praha, 28. 01. 2014
Představenstvo spořitelního družstva Artesa rozhodlo o snížení úrokových sazeb u produktů Termínovaný vklad Artesa STANDARD, Účet spořicího vkladu Artesa Jistota a Spořicí účet Artesa UNIVERSAL a to ke dni 29. 1. 2014. Ke snížení sazeb přistoupila Artesa v rekci na uvolnění velkého množství volných peněžních prostředků v ČR. Artesa i nadále nabízí svým klientům vysoce konkurenční úrok na vkladových produktech, výhodné podmínky úvěrů a 100% garanci všech vkladů až do výše 100 000 eur.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 7. 3. 2014 09:46

Novinka: ARTESA zrušila zakládání účtů online, nově lze otevřít produkt pouze na pobočce v Praze nebo Ostravě. Asi důsledek návalu po MSD. Dostali víc peněz než chtěli a rozhodně nechtějí další.

Sice nejde o snížení úroků, ale o další neblahý krok na poli zejména spoření ano.
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 25. 3. 2014 14:05

Skoncila mi platnost stareho obcanskeho prukazu a Artesa me jako jedina banka nebo zalozna hned automaticky vyzvala, abych dolozil novy OP. Stalo se vam to nekomu, ze takhle otravuji? Chteji, abych se bud osobne dostavil na pobocku, anebo odeslal kopii noveho OP emailem spolecne s mym podpisem. Co kdyz se jim na to vykaslu? Podle me to k nicemu nepotrebuji.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 3. 2014 16:20

Vysvětlovali mi, že záložny jsou v tomto velmi aktivní, až hyperotravné, mají strach ze sankcí ČNB/FAÚ, otázka je nakolik je ten strach oprávněný.
Také mám účet u Artesy a ještě u Akcenty a obě důrazně požadovaly kopii OP po jeho změně, Akcenta mi neurčitě vyhrožovala oznámením na příslušné úřady, Artesa pod hrozbou zrušení účtu.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 25. 3. 2014 18:30

Dik, tak jsem jim to poslal emailem, vrchni strana jim nestacila, tak jsem musel poslat i zadni. :oboze
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 31. 3. 2014 18:23

Zdravim,
Mate nekdo poneti,kdy banky a zalozny zverejni zpravy o hospodareni k 31.12.2013?
Dosud jsem to u zadne nenasel.Jsou nejake problemy?
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PetrAsch 31. 3. 2014 18:57

Banky jsou mají povinny audit, takže času mají jeste dost, i kdyby nevyčerpali celou lhůtu
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 8. 4. 2014 14:29

Kolem Artesy může být v příštích týdnech živo. Před pár dny se faktický "majitel" záložny ocitl v hledáčku policie kvůli údajně neoprávněným vratkám DPH od státu. Teď se ukazuje, že Artesa funguje jako nástroj těchto operací, respektive účty firem, které tyto transakce prováděli jsou právě u této záložny.

Nechci domýšlet, kam až to může vést, ale kauza MSD mne naučila počítat naprosto se vším.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/polici ... 590604f2e/
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 18. 4. 2014 20:57

No tak to je síla. Letím tam a ruším účet.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 18. 4. 2014 21:03

Kdyby tam chtela policie nejake penize zablokovat, tak uz by to davno udelala.
Naposledy upravil hongmi dne 19. 4. 2014 05:06, celkově upraveno 1
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 18. 4. 2014 21:55

Myslíš, že se nemám bát? Já tam mám docela dost peněz, kdyby soud poslal Artesu do konkursu, tak nebudu mít z čeho platit dodavatele. V tomhle státě se nedá ničemu věřit, jak je možné, že ještě v dnešní době tvrdé regulace a dohledu ČNB nějaký mafián používá záložny pro praní peněz???
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 19. 4. 2014 05:08

Drive se na prani spinavych penez pouzivaly hlavne svycarske banky. :D

Ale bezny ucet bych tu nemel, mam tu jen terminovany vklad na 5 let.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 27. 5. 2014 22:18

Pokud by někdo uvažoval o založení účtu v Artese, tak zásadně nedoporučuju. Už od neděle nejede internetové bankovnictví a Artesa se tváří, jako by se nic nedělo. Není to poprvé, výpadky IB jsou docela časté a dlouhé, někdy trvají několik hodin, někdy nejede od odpoledne do dopoledne následujícího dne. Jednou jsem do Artesy volal okolo 9. ráno, abych jim oznámil výpadek IB, paní na infolince mi sdělila, že už jsem několikátý, kdo volá, ale že zrovna přišla do práce a že stejně nemá smysl volat ajťákům, že tak ráno u nich ještě nikdo nebude :-D
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 5. 2014 10:09

Už čtvrtý den nejede. Ani na pobočce se nemůžou připojit ke svým systémům, abych zadal příkaz aspoň osobně.
Tak doufám, že Savov tajně neluxuje zůstatky :/
astrapa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka