Který spořící účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 4. 2013 18:17

Protoze maji od nepodnikatelu penez dost a penize od podnikatelu nepotrebuji, tem potrebuji vnutit pujcky.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2013 18:21

Nejspíš ty firmy tam ty vysoké zůstatky mají i tak, tak proč jim (zbytečně) nabízet víc, než je nezbytně nutné?
Také lze u firem předpokládat vyšší volatilitu, tedy větší kolísání zůstatku v rámci roku - tím pádem banka může efektivně využít menší část zůstatku, než ze spořáků občanů
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 4. 2013 18:57

Stejně mi ta banka na ten úrok musí vydělat, tak jim může být jedno, jestli těch 15 % z 1,8 % úroku zůstane mně nebo je dá státu. Proto nechápu to rozlišování. Že by měla osvč větší volatilitu je sice možné, ale stejně tak to být nemusí.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2013 19:18

Evidentne se jim to vyplati, jinak by to nedelaly.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod retron 1. 7. 2013 09:59

LBBW spoření garant od 1.7. pouze 1,2%
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 1. 7. 2013 12:24

Koncej mi zitra nejake fixace. Kam dat ted na dva roky dva melouny?
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2013 12:37

Melouny urcite do lednice nebo snist.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod filip893 1. 7. 2013 12:50

MSD má slušné úroky. :mrgreen:
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 7. 2013 12:53

Dva melouny? Ženský je nosej sebou na hrudi. Některý.
A některý je dokážou i velice slušně zúročit. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2013 13:25

Tak každopádně doporučuji držet se zásady "nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku".
Pokud nemáš problém se záložnami, tak AnoSD, Akcenta, Artesa; jestli trváš na bance, tak Evropsko-ruská nebo J&T.

Závisí na tom jestli chceš spořák (tady asi nic nevymyslíš kromě AirBank, Equa a Wüstenrot), Vklad s výpovědní lhůtou (Evropsko ruská), nebo termínovaný vklad (záložny, J&T a Evropsko ruská)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 7. 2013 13:32

Koukám, že nakonec těch 1,8% co mám u Wüstenrot není zas tak špatné. Equa asi fakt jen použiji jako záložní účet pro výběry.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 7. 2013 14:37

Jen ať banky neustále snižují, pak se lidi naserou a budou mít peníze zase doma v trezoru :-) Ale teď vážněji.. :-) Komu to nevadí popřemýšlí o znovuzaložení stavebního spoření :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 1. 7. 2013 15:16

přemýšlím o zvýšení částky, kterou si platím na penzijní připojištění :/
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 1. 7. 2013 15:18

joachym1 píše:Koncej mi zitra nejake fixace. Kam dat ted na dva roky dva melouny?

Tady něco nesedí.
Pokud je nejlepší úrok na spořícím účtu 1,5% a v obyčejné spořce 0,8%, tak je rozdíl ve výnosu za dva roky rozdíl až 31 000 Kč. Pro mne je to hodně peněz, a tak se klidně vydám na obchůzku bankami, sednu na internet a hodinku hledám sazby.
Ale nikdy, nikdy to nevytrubuji na internetu že mám 2M a nehledám radu na veřejném diskuzním fóru, byť mnozí diskutující mají neuvěřitelné znalosti.
Neblbni nám hlavu, kde by jsi sebral 2 milióny.
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2013 18:14

Asi tak, prosimte, kde by zrovna von sebral 2 mice.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Předchozí stránkaDalší stránka