Který spořící účet?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M4223 8. 8. 2012 23:06

Ahoj, mam na běžném účtě u KB 100000Kč navíc tak se chci zeptat který spořící účet (banka) je momentálně nejlepší(nejvyžší úrok, nejnižší polatky), každý měsíc tam chci posílat jednorázově kolem 5000 z výplaty, jinak nemám žádné požadavky, děkuji za odpovědi.
M4223
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outlier 8. 8. 2012 23:21

Přehled sazeb spořících účtů u bank je třeba tady http://www.airbank.cz/cs/sporici-ucet/top-3-garance/ Ale už je tu na to plno vláken
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 8. 8. 2012 23:30

Vlákna nejsou vždy aktuální. Ale nějaké srovnání spořících účtů jsem jen včera viděl na idnesu a peníze.cz. Takže stačí se trochu podívat.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod M4223 9. 8. 2012 00:35

Ano, vím o tom že na internetu je mnoho článku a přehledů, ale mě zajímají spíše osobní doporučení od konkrétních lidí na fóru než nějaká reklamní slátanina ze Lžidnes. ;-)
M4223
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2012 06:46

Pokud pomineme akcni casove omezene nabidky (Axa 2,8 %, Unicredit 2,5 %), tak je tu z bank jedine Air Bank 2,5 %, pripadne ze zalozen MPU s 2,55 % a Metunion.eu s 2,8 % (ti ale nemaji aktivni IB).
Jeste je tu Zuno rovnez s 2,5 % u sporeni plus, ale tam vyberem prichazis o vsechny uroky v danem mesici, takze na vetsi castky nic moc.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Next9 9. 8. 2012 07:07

V ZUNO je tu jeste standardni sporeni s urokem 2.0 %. Vzhledem k tomu, ze se v to v tuto chvili nedani, je urok v ZUNO ekvivalentni 2.35%, chceme-li to srovnavat s 2.5% v Airbank.

A naopak cisty vynos v Airbank je "jen" 2.125%, coz od 2% v ZUNO neni temer zadny rozdil. Vyhodou tohoto standardniho sporeni je, ze urok je pripisovan denne a lze denne s penezmi disponovat.
Next9
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2012 08:04

Od Noveho roku ale danovy trik konci :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Next9 9. 8. 2012 08:18

Stejne tak mohou urokove sazby na vsech sporicich uctech vypadat uplne jinak. ;-)
Next9
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 9. 8. 2012 08:21

No jelikož by vložil 100kkč a měsíčně dodával 5000kč tak mu to akorát tak do konce roku vyjde
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod karf 9. 8. 2012 09:03

PatrikChrz píše:Od Noveho roku ale danovy trik konci :(

Zuno ale psali, že "něco vymyslí" o<:) a vzhledem k posledním změnám sazebníků neni moc naivní si myslet, že u nich bude spoření méně výhodné.
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outlier 9. 8. 2012 10:27

PatrikChrz píše:Od Noveho roku ale danovy trik konci :(

Změnil se zákon nebo jak se to vyřešilo?
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 8. 2012 10:32

Ano, někde jsem četl, že se mění zákon, začalo se to moc rozmáhat, ani ne u účtů, ale u dluhopisů. Já s tím v podstatě souhlasím, ať mají všichni stejné podmínky.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod M4223 9. 8. 2012 21:06

Díky za odpovědi, pro spořící účet jsem vybral Air bank a pro běžný účet Fio.
Jen pro zajímavost: V Komerční bance kde budu rušit současný účet vedle mě seděli 2 lidé a oba rušily účet.
V Air bank byly 3 lidé a všichni zakládaly spořící účet.
Ve Fio bance taktéž 3 a všichni zakládaly běžný účet.
Tohle všechno za 5 minut pobytu na každé pobočce, s KB to jde asi z kopce.
M4223
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod khonsun 26. 8. 2012 18:07

xtonda píše:Ano, někde jsem četl, že se mění zákon, začalo se to moc rozmáhat, ani ne u účtů, ale u dluhopisů. Já s tím v podstatě souhlasím, ať mají všichni stejné podmínky.

Oni /ony/ maji jine zakonne podminky? Jake, prosim?
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 8. 2012 18:15

Prostě ať všichni platí stejnou 15% daň, což se teď díky zaokrouhlování základu i daně na celé koruny dolů a trikům s denním připisováním úroků u účtů nebo nominální hodnotě dluhopisu 1 Kč neděje.
xtonda
Diskutér

Další stránka