FIO karta - platba v zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrasz 3. 9. 2012 13:30

Těžko říct, tak z hlavy. Třeba to záleží i na aktuální náladě terminálu :-) ...např. ve Vídni ve Sparu jsem měl problém zaplatit nákup jak kreditkou Mastercard GE, tak debetkou Visa od Raiffky, přičemž tam Rakušáci normálně kartama Raiffiny platili.
Navíc v některých obchodech mají podmínku minim.útraty kartou.

Každopádně člověk prostě musí vždycky nějakou cash, bo jen na karty se spoléhat nedá.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 9. 2012 18:18

Aktuální nálada terminálu. Hezky řečeno. Jak jinak si vysvětlit, že s jedním Fiem mi zaplatit nešlo, vytáhl jsem druhý a to šlo?

Jinak napadlo mě, že vlastně nosím ještě nepoužívanou kartu Air Banky, takže můžu zkusit platit s ní....za chvíli tam budu chodit jak karbaník :-(
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Next9 3. 9. 2012 19:17

DoubleSix píše:Ency : také si to myslím, že AXA Visa el. se tváří v terminálech jako debetka (stejně tak i Zuno).

Je dobré znát celý typ karty (tiskne se to např. na účtenku) Zuno je vydáváno jako VISA Debit, takže je to jasné hned, na rozdíl třeba od VISA Classic, což může být debetka i kreditka (mBank, ČS, KB, atd...). Taky je probém, zda dokáže platební terminál daný typ karty správně identifikovat, proto možná ty zmatky.
Next9
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 9. 2012 00:51

kitrab píše:zkušenost nemám, ale proč to píšeš do vlákna FIO ?

Protože je to o kartách.. jen název má před tím napsáno FIO :-) A protože FIO mě za placení v zahraničí nebo kdekoliv nic nevrátí a ani nic zásadního neposkytne, tak jsem chtěl vědět, jak jsou na tom karty od Air Bank a Citibank.. Vše jsem nakonec platil KK od Citibank a spokojenost..i na mýtnicích vše fungovalo ;-)
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránka