FIO karta - platba v zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 20. 8. 2012 07:24

Mám od FIO kartu, je to Maestro a je ještě od ČSOB, nemá vystouplá čísla. Zajímá mě, jestli se s touto kartou dá platit v zahraničí. Konkrétně v Kauflandu v Německu prý berou pouze Maestro, ale nevím jestli s touto kartou se dá platit.
Prý již má FIO své karty, stálo by za to požádat o novou kartu?
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 8. 2012 07:50

V Kauflandu v Heidenou jsem s ní platil.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 20. 8. 2012 07:56

Přesto požádám kartu od FIO a tím by to mělo být OK. Díky
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 8. 2012 07:57

V Nemecku je obecne problem, ze v rade obchodu berou jen EC karte. Je to nemecko-rakousky trucstandard a u nas se nevydavaji.
Tyto karty se vydavaji jako dualni, kdy v EC terminalu se karta hlasi jako EC (nizsi poplatky pro obchodnika), v ostatnich jako Maestro. Proto se muze stat, ze "ten Nemec se svym Maestrem zaplatil a ty ne".
Nektere nemecke obchody, zvlaste tam kde je predpokladan zvyseny pohyb cizincu, berou i bezna Maestra, nebo i ostatni platebni karty.
Chce to ale byt na tuto situaci pripraven a pro jistotu s sebou mit hotovost. Pokud jezdis do Nemacka a Rakouska casteji, muzes zauvazovat o zrizeni uctu tamtez s EC kartou, napr. VR Bank Zittau, maji i cesky mluvici bankere.. Ucet muzes dotovat pres devizovku (napr. http://www.europlatba.cz) a dosahnout tak zajimavejsiho kurzu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 20. 8. 2012 08:53

V Žitavě v kauflandu Fio Maestro funguje, přesto doporučuji do Německa a Rakouska buď EC kartu nebo hotovost.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 9. 2012 20:29

Zmiňoval jsem to v tématu o Fiu, teď to zmíním tady. Jde o to, že se velmi často nedaří zaplatit kartou (Fio, Maestro). Ano, jde o zmiňovaný Kaufland v Žitavě. Jednou, po hodinovém nákupu, opět to nešlo. Tak jim tam říkám, ať to nějak zařídí, pročež ona vyjela nějakej speciální účet s kódem, ten načetla na vedlejší kase. A hle, šlo to bez problému. O čem to svědčí? Snad mají zahnojené ty čtečky či tak něco.

Nicméně dneska jsem nezaplatil pro změnu v Toomu (a podotýkám, že jezdíme ve dvou a máme tedy vždy dvě karty). Hodinu před tím jsem platil v Kauflandu, kupodivu bez problému, ale v Toomu prostě nic. Prodavačka nevládla angličtinou a ani neměla snahu to nějak řešit, tak jsem jí tam zkrátka nechal nákup a odešel. Nicméně čas v háji.

Je to jediná věc, která mi ztrpčuje jinak velmi výhodné nakupování v Německu :grr:
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 1. 9. 2012 22:04

Sasakr píše:Je to jediná věc, která mi ztrpčuje jinak velmi výhodné nakupování v Německu :grr:

Kromě EC Karty a jiných karet vozím raději i hotovost. Přeci jen může dojít k výpadku a nechávat tam košík s nákupem je kravina. Čas jsou peníze.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 9. 2012 22:25

má někdo zkušenosti s placením na mýtných branách v Chorvatsku kartama Air bank nebo Citibank? Co benzínky v Rakousku ty berou klasické Mastercard?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 2. 9. 2012 10:41

zkušenost nemám, ale proč to píšeš do vlákna FIO ?
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 2. 9. 2012 13:27

dr._lukas píše:má někdo zkušenosti s placením na mýtných branách v Chorvatsku kartama Air bank nebo Citibank? Co benzínky v Rakousku ty berou klasické Mastercard?

Zkušenost s kartou AirBank nebo Citi nemám, ale mám naprosto čerstvou zkušenost s platbou na mýtných bránách v Chorvatsku a benzinkách v Rakousku s MasterCard kreditkou od KB. Vše proběhlo naprosto bez problémů, karta MC byla všude akceptována. Dokonce jsem byl mile překvapen bleskovou SMS notifikací od KB, kdy jsem v Chorvatsku zasunul kartu do čtečky karet mýtné brány a i bez použití PINU byla platba okamžitě zařazena v blokacích .... ještě jsem ani nestihl kartu dát do peněženky a už jsem měl v mobilu SMS o blokaci platby v Kunách a přepočet na Kč. Naprostá paráda. Realizoval jsem cca 20 plateb. Předpokládám, že stejně bude akceptována FIO MC karta, kterou jsem měl sebou také.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 9. 2012 09:17

dr._lukas píše:má někdo zkušenosti s placením na mýtných branách v Chorvatsku kartama Air bank nebo Citibank? Co benzínky v Rakousku ty berou klasické Mastercard?
V Rakousku mě překvapili, že je možné platit i kartou American Express. S MC nebudeš mít problém.

Co se Chorvatska týče, je to různé. V tom automatu (placení bez obsluhy) karta MC od GE prošla bez problémů. Při placení u obsluhy ale ta samá karta neprošla a použil jsme kartu AXA a ta prošla bez problémů. Přitom kartu AXA mi terminály na mýto v Rakousku i Itálii odmítly.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 3. 9. 2012 10:07

2DoubleSix: Podle vseho se AXA tvari jako debetka, takze ma problem v mytnicich v A a I.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 9. 2012 10:59

Ency : také si to myslím, že AXA Visa el. se tváří v terminálech jako debetka (stejně tak i Zuno).
Pak ale nechápu, proč v HR to kreditku odmítlo a vzalo to debetku. Když jinou kreditku to vzalo (kamarád, co jel se mnou normálně kartu mBank použil všude)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 3. 9. 2012 11:22

Podle mě to závisí v nastavení čtečky jednak na typu karty(debet,kredit), tak na samotném vydavateli MC, VISA.
Vím, že při lyžování ve Francii na mýtnici nešla použít kreditka MC, ale VISA debet to akceptovalo.
Za to v Londýně jsem Oystercard v automatu jednou kartou nezaplatil vůbec, pořídil jsem u okýnka a na podruhé jsem dobíjel v automatu a to mi už vzal MC kredit a pak dokonce i Visa debet.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 9. 2012 12:38

Ondrasz : no, já platil u stejné mýtné brány kartou Visa electron (AXA) a bráchu to se Visa electron od ČSOB vypoklonkovalo, musel platit hotově. Tak už vážně nevím, v čem je problém.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků