Volksbank 4,13 p.a.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ikre 5. 9. 2012 12:24

Našel jsem spoření s Volksbank na 10let za 4,13 p.a.. Nikde jsem o tom tady nic nenašel. Co si o tom myslíte? Jako alternativa na spoření na těch 10 let?

edit: ja to neinzeruju link je tady http://www.volksbank.cz/program-sporeni
jen jsem na to narazil. Muzu tedy poprosit o tu lepší nabídku. Aby to bylo garantovaný, pojištěný...
Naposledy upravil ikre dne 5. 9. 2012 12:31, celkově upraveno 1
ikre
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 5. 9. 2012 12:27

Když inzeruješ nějakou nabídku, přihoď i link. Každopádně 4,13 % p.a. na deset let je sakra málo...

-- 5. 9. 2012 12:30 --

Tak částečně beru zpět, to je spořák a ne termiňák, jak jsem si zpočátku myslel. Ale stejně bych do toho nešel.

Info: http://www.volksbank.cz/program-sporeni#tab-4 - spoření na budoucnost
kalamancharo

Odeslat příspěvekod xls 5. 9. 2012 13:40

Já měl nedávno WPB na 2-3 roky s úročením přes 5 %. Velice špatná zkušenost, pak mi začali cpát nevýhodné smlouvy na jiné produkty, už bych do žádných termíňáků nešel.

Ono i u té VB je podmínka b.ú. a další nesmysly.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 5. 9. 2012 13:43

Ikre: k tomu editu - přehled nabídky je zde http://www.mesec.cz/sporeni/. Všechno sice není aktualizované, ale cca to sedí.

Spořáky a termiňáky do ekvivalentu 100 000 EUR jsou pojištěné všude.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Ondrasz 5. 9. 2012 14:52

Je to out of main topic, ale stejně.
xls já měl uzavřený 2letý termíňák u Creditas s ročním úrokem 5,2% a můžu říct, že s jejich službama jsem byl spokojen. Po doběhnutí v červnu, tam mám teď spořák na 2,5%.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dvcati 6. 9. 2012 11:12

Pro info pokud by to někoho zajímalo.

Vážený pane xxxxx,

děkujeme za Váš zájem o služby banky Volksbank CZ.

Produkt spoření na budoucnost je dlouhodobé spoření pravidelnými měsíčními splátkami a to min. 1.500,- Kč až max. 15.000,- Kč. Roční naspořená částka je tedy minimálně 18.000,- Kč až maximálně 180.000,- Kč (dle zvolené výše měsíční splátky). Nejsou účtovány žádné poplatky za založení, vedení ani ukončení spořicího produktu.

Je možné provést i jednorázový mimořádný/vstupní vklad maximálně do 500 000 Kč ze svého běžného či spořicího účtu vedeného ve Volksbank CZ do pěti pracovních dnů ode dne platnosti smlouvy nebo do pěti dnů od nové doby vázanosti.

Smlouvu je možné uzavřít s fixací na 5 nebo 10 let, přičemž úroky jsou připisovány ročně. Jednou ročně (k datu sjednání smlouvy) je vyhodnocováno splnění podmínek ze strany klienta. Pokud jsou podmínky splněny, je vklad úročen zvýhodněnou úrokovou sazbou, a to u fixu na 5 let 3% a u fixu na 10 let 4,13%. V případě, že podmínky nejsou splněny, je vklad úročen standardní úrokovou sazbou, a to u fixu na 5 let 1,43% a u fixu na 10 let 1,83%.

Standardní úrokovou sazbou je vklad úročen v případě nesplnění podmínky zaslání každých 12 měsíců na spoření minimálně 18 000 Kč nebo maximálně 180 000 Kč, vložení většího mimořádného vkladu než 500 000 Kč nebo jeho vložení mimo povolené období ( do pěti pracovních dnů ode dne platnosti smlouvy nebo po začátku nové doby vázanosti).

Změnu parametrů produktu je možné provést 7 dnů před koncem 5 nebo 10 leté fixace. Změnou parametrů se rozumí změna vázanosti z 10 let na 5 let a opačně. V případě, že nebudete mít zájem pokračovat ve spoření, je zapotřebí v tomto období oznámit bance písemně ukončení spoření. Spoření na budoucnost je revolvingový produkt a není-li písemně vypovězen, pokračuje dále.

V průběhu spoření nelze provést částečný výběr. Je možná pouze výpověď smlouvy a to písemnou výpovědí a za podmínek:
- výpověď v prvním roce vázanosti (v prvních 12 měsících) - úroková sazba bude 0% a bez jakéhokoliv poplatku.
- výpověď v druhém a dalším období vázanosti je klient oprávněn vypovědět produkt bez jakéhokoliv dalšího poplatku. Za období, ve kterém je výpověď podána,
bude úroková sazba 0%, za předchozí období bude úroková sazba dle plnění podmínek ze strany klienta.
- výpověď před koncem celkové doby vázanosti (5 nebo 10 let) nebude uplatněna žádná sankce
- finanční prostředky ze spoření budou klientovi převedeny na běžný či spořicí účet a budou k dispozici do 5 pracovních dnů od převzetí výpovědi.

Podmínka pro založení produktu je vlastnění běžného či spořicího účtu ve Volksbank, přičemž založení, vedení a zrušení spořicího účtu je zdarma.
Informace znamená všechno; za války jako v míru, v politice jako ve finanční sféře.
dvcati
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 6. 9. 2012 11:32

Dobrý minový pole pro průměrně inteligentního střadatele.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 6. 9. 2012 11:51

Asi tak, to už radši stavební spoření.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod miroslavcabela 26. 9. 2012 13:53

No jestli to správně dekóduju, tak mohu vklad každý rok vypovědět celkem beztrestně, dostanu úrok za předchozí roky a nedostanu za aktuální, takže když to udělám na začátku období, není v podstatě žádný trest... To nejsou špatné podmínky...
miroslavcabela
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza_z_Usti 4. 10. 2012 11:03

Docela vážně jsem nad touto nabídkou uvažoval (jednorázový vklad na 10 let). Ovšem "Podmínka pro založení produktu je vlastnění běžného či spořicího účtu ve Volksbank" mne odrazuje. Běžné účty mám 2, oba bezplatné. Takže škoda ...
Honza_z_Usti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslavcabela 10. 10. 2012 15:29

Spořící účet je zdarma a automaticky ho zakládají při vytvoření vkladu. Tím bych se odradit nenechal, spíš ta povinnost každý rok vložit přesně stejnou částku nebo to celé zrušit...
miroslavcabela
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza_z_Usti 25. 10. 2012 14:37

Dnes jsem znovu koukal na stránky Volksbank a všiml jsem si věty "pro získání zvýhodněné úrokové sazby je třeba každý rok naspořit minimálně 6 000 Kč a maximálně 180 000 Kč". Dříve byla podmínka 18.000 Kč ročně.

Rozumím tomu tedy správně, že stačí založit spořící účet (zdarma) a Spoření na budoucnost, do kterého vložím jednorázově nějakou větší částku (do 500 000 Kč) a potom již stačí pro splnění podmínek jen vždy před koncem roku převést 6000 Kč?
Honza_z_Usti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2012 21:44

A je to opravdu sporici ucet a ne nejaka varianta stavebniho sporeni?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Honza_z_Usti 29. 10. 2012 15:51

S474N: já jsem to pochopil spíše jako termínovaný vklad (na 5 nebo 10 let) s povinností ročně nějakou částku ukládat navíc a dále mít u banky běžný / spořící účet.
Honza_z_Usti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 11. 2012 11:45

fremantle
Diskutér

Další stránka