Doporucte mi prosim banku pro mlade s moznosti zalozeni...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peta809 24. 9. 2012 17:28

Zdravim, jsem student stredni skoly a rad bych si u nejake banky zalozil bezny ucet, jenze nevim u ktery. Doporucte mi prosim nejakou, ktera nabizi studentum platby, zalozeni uctu a dalsi veci zdarma a do ktere bych nemusel jit osobne a vse bych zaridil doma pres internet. Dekuji za odpoved.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 9. 2012 17:43

Nejvetsi problem bude, jestli ti neni 18 let, nektere banky (napr. mBank) takove ucty nezakladaji.
Pak by to chtelo uvest, jak hodlas ucet vyuzivat, napr. jake planujes zustatky na uctu, obraty na uctu, obraty na karte, kolikrat za mesic budes potrebovat vybrat z bankomatu a jake bankomaty mas v okoli k dispozici, atd.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 24. 9. 2012 18:54

Bez podpisu není žádný právní úkon platný, takže jen přes net si žádný účet neuzavřeš.
Vím, že snad Mbanka umožňovala sepsat smlouvu s kurýrem, ale tam jsem účet neměl, takže nevím jestli to některá banka umožňuje. Nebuď líný a projeď si stránky bank, tam to zjistíš.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Peťo6 24. 9. 2012 20:40

U AirBank sa da ucet zalozit uplne cez net. Ale tam len od 18 let..
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 24. 9. 2012 20:57

Pro ty, kterým je míň než 18, bych asi doporučil ČSOB Student (všechny platby kromě inkas zdarma, embossovaná MasterCard ) - musí se tam tedy zajít :/ - ale vyjde to levněji než ta AB
Naposledy upravil meme1255 dne 24. 9. 2012 21:20, celkově upraveno 1
meme1255
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ency 24. 9. 2012 21:07

Peťo6 píše:U AirBank sa da ucet zalozit uplne cez net. Ale tam len od 18 let..

Neda, prvni ucet nezalozis, protoze musis poslat penize z jineho uctu, ktery je na tvoje jmeno.
A to tak plati u vsech bank, pak je potreba podpis - teoreticky by banky mohly akceptovat kvalifikovany elektronicky podpis, ale nevim o zadne, ktera to dela.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Peťo6 24. 9. 2012 21:44

Aha pravda, to ma nenapadlo.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 24. 9. 2012 21:50

u Zuno lze založit jen přes net. Papíry prijdou kurýrem, kterému se mj. podepisuje. Jestli se to tomuto dopravci nepodepisuje vždy, nevím, lhostejné.

Vzhledem k nevyřčeným požadavkům, doporučuju Fio účet. 1x tam zajít, 1x pro kartu, kromě papírového výpisu vše zdarma. Fio je skvěle vhodný i jako dospělácký účet, až si budeš vydělávat.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 24. 9. 2012 22:08

Fio je univerzální volba, ať to je student, pracující, podnikatel, nebo důchodce. Pak jsou samozřejmě specifické požadavky, kvůli kterým je potřeba se obrátit jinam, ale tak 99,99 % lidí to bude stačit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod peta809 24. 9. 2012 23:23

Je mi 18 let. Na uctu nejake zustatky planuji a vyber z bankomatu bych videl tak nanejvys 2x ta mesic. Jinak u me ve meste mame pobocku Cesky sporitelny a tudiz i jeji bankomat a pak jeste bankomat KB, kde se da vybirat myslim z ruznych uctu. O zadnych jinych nevim. V teto problematice se moc neorientuji a proto zadam o tuto velmi zacatecnickou radu.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2012 05:33

Myslim, ze pres Internet se da zalozit i Equa. Ma vybery ze vsech bankomatu zdarma, tedy i z toho CS a KB, i kdyz je otazka jak dlouho ji to vydrzi. Zdarma ma i tuzemske transakce.
Podminkou je obrat 10 000 Kc na ucte (dal by se generovat i umele prelevanim z nejakeho sporiciho uctu mimo banku).

U FIO mas vyber z ciziho bankomatu jen, kdyz kartou utratis 4000 Kc (1 vyber za kazde 4 utracene tisice), coz je docela dost.
Pak je tu jeste mBank s tremi vybery za akceptovatelnych 9 Kc, nebo zdarma pri utrate 2,3 a 4 tisice (1 - 3 vybery zdarma).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod peta809 25. 9. 2012 14:02

Pro novacka tezky rozhodnuti :-( Kolik to stoji u CS a co to Zuno?
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2012 14:11

Zuno základní tarif je zdarma. V "ceně" (dá-li se u produktu zdarma mluvit o ceně) je vedení běžného i spořicího účtu(ů), všechny tuzemské příchozí i odchozí platby, zahraniční příchozí platby, platební karta (Visa Classic) a jeden výběr měsíčně z bankomatu Rajfky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 9. 2012 16:58

Předpokládám, že ti přijde kapesné a něco z přivýdělku a odchozí platby budou něco menšího přes net, něco menšího platba kartou v rest. ap. a výběr z bankomatu ?
Spise bych k tomu pristoupil, ze je lepsi na zacatku obetovat 1-2 cesty na os. navstevu do vybrane banky (vzdálené tak do 30 km) nez potom mesicen platit poplatky. No jeste jednou poradne zkontroluj jake bankomaty mas dostupne pri pravidelnych cestach a podle toho si vyber.

Poplatky - vedeni/vyber z vlastniho bankomatu
Air .... 0 / 0 AirBank
FIO ... 0 / 0 Pharao /bankomat csob 6 (nebo 9 podle karty)
mBank 0 / 9 nebo 0 (podle obratu)(ALE libovolný bankomat)
Equa - 0 / ? (ALE libovolný bankomat) kolik stoji při malém obratu, doplnite někdo ? Od studenta asi nelze ocekavat pravidelny min. obrat 10 tKč.
Dle výše uvedeného to vypadá na mB nebo EQ, ale kdybys nasel pri ceste b. csob, tak se informuj ve FIO, jak zalozit ucet. Banky obvykle požadují za vyber z cizího bankomatu 25-30 Kč/výběr.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2012 17:14

DrumSession: Air Bank totálně "zabíjí" 5 Kč za odchozí transakci.

Síť, kterou vlastní FIO se jmenuje Pharo, zvýhodněný výběr z bankomatů ČSOB nemá smysl uvádět, protože se týká jen starých karet, které se již nevydávají. U nových karet stojí výběr z ČSOB stejně jako z jakéhokoliv jiného bankomatu (tedy 30 Kč). Za každé utracené 4 000 Kč v rámci jednoho měsíce je ale jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Tyto výběry lze převádět neustále dál, až do počtu 5 ks.

Equa je vedena zdarma pouze při obratu 10 000 Kč, jinak je za 99 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka