Doporucte mi prosim banku pro mlade s moznosti zalozeni...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 9. 2012 21:11

No pokud tam máš jen ty 2 bankomaty, tak bych se klonil k účtu G.2 od Komerčky ;-) viz. http://www.g2.cz/ Za vedení se neplatí, příchozí platby zdarma, emboska zdarma s možností výběru v zahraničí 1x do měsíce zdarma, výběry z ATM v ČR zdarma (kolikrát zaplatíš kartou u obchodníka, tolikrát ti vrátí KB poplatek za výběry), balíček odchozích transakcí stojí studenty do 25 let jen 19,- KČ.. Takže jedinný náklad, v případě, že se ti vyplatí pořizovat balíček odchozích transakcí (vyplatí se ti nad 4 odchozí platby měsíčně), je 19,- ... A mít tam vždy peníze podle počtu výběrů z ATM, např. 2x v měsíci 18,-, které ti příští měsíc v první týdnu vrátí.. A zbytek neřeš.. Fio nemá bankomaty pořádně nikde.. ČS chce po studentech více peněz..GE by se ti vyplatilo jen v případě, že máte ve městě pobočku a bankomat.. Zuno je na houby..nevložíš na něj ani korunu hotovostně a výběry zdarma 1x do měsíce jen v ATM RB... Air bank je ještě větší žid než KB ( aspoň u studentů :-D ) a Equa by tě rozčilovala přeposílat každý měsíc tam a zpět 10 tisíc..případně bys musel obtěžovat rodiče..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod peta809 25. 9. 2012 21:27

Zajimave, pod timto prispevkem zauvazuji. Zaujalo me to. Zitra se mrknu na jejich stranky a zjistim nejake informace.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 9. 2012 22:22

a vklady mas na ucet taky zdarma.. jiny bankomat opravdu u Vas nemate? napr. CSOB? ti maji nejlepsi student. ucty.. Ale u te KB taky neprohloupis..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 25. 9. 2012 22:56

A pokud bys chtěl banku trochu i využít, založil bych G2.2 & ČSOB - platby posílat přes ČSOB, KB platit kartou a vybírat z bankomatů :) ( Když zaplatíš každý měsíc po celý rok, v září dostaneš 333 ,- , a za každou platbu kartou máš výběr z bankomatu zdarma :) a díky ČSOB neplatíš odchozí platby ( ČSOB/PS bankomat zdarma se taky může hodit ;) )
meme1255
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peta809 25. 9. 2012 23:43

Jeste se po meste nebo blizko mista bydliste mrknu, jestli jich tady nemame vic. Pripadne se zeptam tatky ci Googlu :-) a pak dam vedet ;-).
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
peta809
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brnakk 26. 9. 2012 17:22

csob ma vybery zdarma krome csob taky na kazde poste - bankomaty Postovni sporitelny a Volksbank.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2012 17:30

Poštovní spořitelna a ČSOB jedno jsou, za tuhle "dvojsmyslnost" už dostala ČSOB pokutu od ČNB

http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_medi ... ob_ps.html

Bankomaty Volksbank jsou mimo jiné označeny i logem ČSOB, takže jde vlastně o bankomaty ČSOB. Tuším, že podobně jsou na tom bankomaty Oberbank, nebo alespoň bývaly.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod meme1255 26. 9. 2012 17:38

Volksbank a Oberbank používají karty ČSOB, je to tak?
Volksbank i Oberbank vyhledávač ČSOB považuje za "své" bankomaty, takže při výběru ČSOB kartou je bere jako "vlastní" .
meme1255
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 9. 2012 21:53

Bankomaty ČSOB, PS, Volksbank, Oberbank patří všechny ČSOB, takže klienti ČSOB můžou vybírat za stejných podmínek (naopak to ale neplatí, ač ČSOB vydává karty i klientům Volksbank, tak ti mají zvýhodněné výběry pouze v bankomatech "Volksbank"). Takže ať to už bude ČSOB Studenské konto, nebo lépe Online účet Poštovní spořitelny (kde není alespoň zpoplatněno inkaso a jsou navíc zdarma třeba výběry z bankomatů ČSOB na Slovensku - akorát je třeba držet průměrný zůstatek 15 000 Kč v měsíci pro vedení zdarma, jinak 50 Kč - co je stejná penalizace jako u studentského konta modré ČSOB, pokud se včas nedonese potvrzení o studiu), lze vybírat v bankomatu na poště, pokud tam je. Alternativou pak ještě od Poštovky může být ještě např. jejich účet pro mladé (ne Online), kde je vedení 8 Kč měsíčně a vybírat lze na poštovní přepážce (u Online účtu je výběr na přepážce zpoplatněn 100 Kč).
Myslím, že tazatel zmiňoval, že u má v dosahu bankomaty ČS a KB a podle toho co jsem viděl, tak snad ve většině lokalit, kde jsou tyto bankomaty se svou sítí nacpala právě i ČSOB, takže bych seč podíval určitě na jejich stránky, zda je takový v okolí. Pokud by tam náhodou byl i GE, tak by nejlepší byl asi Genius Gratis.

-- 26. 9. 2012 22:15 --

Edit: účet pro mladé od Poštovky je blbost, i u běžných osobních účtů je výběr na poštovní přepážce je zpoplatněn 35 Kč, což absolutně eliminuje jeho použitelnost.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 9. 2012 22:28

Pokud nemas v okoli dostatecny vyber bankomatu, tak se zamer na banku, ktere je to "jedno" odkud budes cashovat.

Trefný komentar jednoho z býv.kliošů ČS:
Ted si muzu vybirat z bankomatu ZADARMO a KDEKOLIV (teda krome bankomatu Sporky, protoze pred nimi je obvykle dlouha rada chudaku, kteri si ve vedlejsim bankomatu vybrat nemuzou :-D)
:-) :love: 8-P PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
_________ Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát
(1st smajlící EVER v podpisu !! Co wopičácíí ?)
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod M1R3K 27. 9. 2012 11:16

Nevím jak je to u nových účtů v KB, ale já u starého Gaudeama dostávám vždycky v září od KB 333,- Kč za to, že každý měsíc platím kartou. Tudíž toto může pokrýt veškeré poplatky! Sice se platí za výběr z bankomatu, ale to pak zase vracejí za platby kartou u obchodníků, takže KB, která má bankomaty všude, se pro studenta vyplatí, byť to tak na první pohled nevypadá.
M1R3K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anqweker 27. 9. 2012 18:14

Sel bych asi do Fia karta zdarma a poslou ti ji az domu takze pouze jedna navsteva pobocky. Ucet zdarma a veskere transakce tez zdarma. 9 vyberu v bankomatech pharo koukni se na mape treba bude nekde po ceste do skoly k nove karte dostanes 2 vybery v cizim bankomate ale tam je podminka utrata kartou 4000kc aby si ziskal dalsi vyber zdarma jinak bude stat vyber 30 kc. Nebo si to zarid jako muj bratr ten kdy potrebuje penize tak mu je dam a on my je posle na ucet.
anqweker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zevlovaci 27. 9. 2012 18:43

a já bych šel k čsob.. prakticky všechno je pro studenty zadarmo a bankomaty jsou všude, internet banking je taky jeden z těch solidnějších..
Mnohem lepší přístup, než si hlídat kolikrát jsi platil kartou a kolik výběrů z bankomatu máš ještě zadarmo..
zevlovaci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NIXON 27. 9. 2012 23:23

Já určitě doporučuji FIO. Je pro zdarma a má podle mě nejlepší přehled pohybů. a celkově je jasná a přehledná.
Pak bych doporučil Mbanku a nebo GE Money bank s kódem pro účet grátis.
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peta809 27. 9. 2012 23:25

Vsem dekuji za rady, ale ted den ode dne zjistuji, ze to ani moc nepotrebuji a ze bych to vyuzival asi jen velmi malo. Budu to asi delat jako do ted. Vzdycky dam prachy tatkovi a ten mi to pres ucet zaplati. Jeste jednou dik a nezlobte se. Treba to pomuze jinym, diky.
peta809
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka