Nejlepší karta pro Pay Pal (ne AXA)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 5. 2013 20:04

Ano, lze zamykat/odemykat i KK po telefonu. Při aktivaci se operátoři hned i dotazují, zda ji mají odemčít na internetové transakce.
Škoda ale, že to nemají např. jak v UCB, kde je možnost zažádat hned i o opětovné automatické uzamčení karty večer téhož dne.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Pedro427 27. 5. 2013 19:00

A co třeba kreditka od ZUNO, poplatky jsou 0,- Kč a kurzy jsou Mastercard což je celkem podobné kurzům od Visa?
Pedro427
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 5. 2013 19:20

Kreditky ZUNO používají kurzy banky (deviza-prodej z EUR do CZK, v případě jiných měn nejprve kurz karetní asociace z cizí měny do EUR), nikoliv MasterCard.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Pedro427 27. 5. 2013 19:31

Díky za vysvětlení, vycházel jsem z této informace: "Vaše KREDITKA je vydána v CZK. Ale můžete nakupovat i v jiné měně, když jste v zahraničí. Platbu jednoduše přepočítáme v zúčtovací měně EUR směnným kurzem společnosti MasterCard." viz. http://www.zuno.cz/platebni-karty/kreditni-karta/
Pedro427
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 5. 2013 19:39

To je přesně ono, zúčtovací měna karty je EUR, na ni se skutečně používá přepočet karetní asociace, čili MasterCard. Ze zúčtovací měny EUR na CZK, v níž je karta vedena to ale už přepočítavá banka vlastním kurzovním lístkem.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Pedro427 27. 5. 2013 19:58

Takže pokud by se ještě nějak potvrdilo, zda KK EASY od RB používá kurzy výhradně od MC, by to šlo používat v rámci Paypal a jinde v zahraničí.
Pedro427
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.kral 24. 6. 2013 20:55

Ahoj,
jako většina zdejších přispěvatelů jsem i já využíval AXu jenom pro platby kartou v zahraničních měnách. V mém případě to byly z 99% americké dolary. Přemýšlím, kterou kartu mám přiřadit na PayPal po zrušení AXy...

Moje útraty nejsou velké, takže se nemám v plánu hnát se za kreditkou nebe debetkou. Rád bych využil platební kartu od jedné z následujících bank, u kterých mám účet: FIO, mBank, ZUNO, AIR bank. Může mi prosím někdo říci, která ze zmíněných bank bude nejvýhodnější? Je mi jasné, že mBank to nebude, ale co ty zbylé tři?

Děkuji.
Pavel K.
pavel.kral
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 24. 6. 2013 21:00

Pokud nemáš tak si udělej dolarový účet s kartou u AirBank.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Reno00x 25. 6. 2013 05:47

Osobně jsem se s dolarovým účtem asi pěkně spálil. Každý měsíc mám pravidelné platby (asi US 30$), a proto jsem si založil USD účet u Air banky. Říkal jsem si, že tam vždy převedu nějaké peníze, jak bude dolar dole a pak budu vesele platit s nízkým kurzem. V neděli jsem poprvé na dolarový účet převedl peníze. 23.06.2013 jsem na dolarový účet přetáhl z primárního korunového účtu 2000 CZK a získal jsem 100,24 USD (Směnný kurz 1 USD = 19,952 CZK) a to mi příjde dost mizerné...
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 6. 2013 07:24

Už jsem to sem několikrát psal - AirBank se vyplatí jen při opravdu výrazném pohybu (cca 2 Kč za $ a více), protože má výrazný spread i poplatky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno00x 25. 6. 2013 07:43

Aha, děkuji, to jsem nečetl. Já jsem tam prostě jen zkusil převést peníze a ani mě nenapadlo, že to může být špatné.

Patriku: Prosím tě, jak už se ptal Pavel o příspěvek výše, která z českých bank s účty zadarmo v CZK a s platební kartou (ne kreditní) je na tom po AXe nejllépe?

Děkuji ;-).
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 6. 2013 07:56

Ahoj, s těmi bankami, se kterými já mám zkušenost, tak kreditkám RB a Cetelem nemůže konkurovat žádná. Snad v rámci te bídy (a při zahrnutí nízkých poplatků za výběr v zahraničí a nulových poplatků za vedení při obratu na úctě) vychází překvapivě dobře Equa - o víkendu jsme vybírali na Ukrajině a v Maďarsku, tak, když si vzpomenu, dám vědět kurzy.

-- 25. 6. 2013 08:58 --

...ze starších Dalichových testů vycházela velmi zajímavé LBBW, ale tu asi není možné získat zcela zdarma.

Každopádně na následující 2 roky je bezkonkurenční nabídkou RB Style přes bankovní poplatky (v pátek jsem si ji vyzvedl a už jsem s ní na Slovensku i platil) a pak se uvidí.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno00x 26. 6. 2013 06:16

Je mi jasné, že klasickou bankou si v platebních kurzech docela uškodím, ale suma mých plateb není velká a nemám potřebu si registrovat další banku, a proto bych taktéž rád volil některou z bank s účty zadarmo: FIO, ZUNO, Air bank. Mohu to prosím chápat tak, že mezi nimi nejsou velké rozdíly a že je tedy prakticky vzato jedno, kterou z nich vyberu?

Zatím vím, že se mám zdržet mBanky, která má absolutně nejhorší kurzy, ale nevím jak je to s těmi třemi bankamy. A ještě mě napadlo Poštovní spořitelna – Era online účet. A to asi bude všechno z dostupných účtů zdarma v ČR.

Děkuji.
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 6. 2013 06:24

PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reno00x 26. 6. 2013 06:45

Moc děkuji. u EURa vede Fio a u ostatních je to Air banka. Asi půjdu do Air banky. Sice na každém dolaru ztratím několik desetihaléřů, ale za rok budu při mé spotřebě max 400 USD ztratný maximálně 100 Kč a to jsem ochoten překousnout ;-).

Díky.
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků