Nejlepší karta pro Pay Pal (ne AXA)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stekly.ondrej 6. 10. 2012 11:47

Zdravím vás, po tom co Axa zrušila svoje embasované karty, jsem celkem bezradný v otázce s čím spojit Pay Pal, abych dostal co nejlepší kurz. Poradí někdo?
stekly.ondrej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas1107 6. 10. 2012 13:58

Stale nechapu proc ne tu Axa :hm

-- 6. 10. 2012 14:58 --

Stale nechapu proc ne tu Axa :hm
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2012 14:19

lukas1107 píše:Stale nechapu proc ne tu Axa :hm

-- 6. 10. 2012 14:58 --

Stale nechapu proc ne tu Axa :hm

Kolega si podlehl mytu, ze pro internetove platby je potreba embossovana karta :)
Axa kartu neni nutne mit k penijku, muze to byt i ke sporicimu uctu. O jine karte, ktera by byla zdarma bez dalsich podminek a zaroven mela kurzy dle karetni spolecnosti nevim.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iura 6. 10. 2012 15:01

Kreditka CITI Life, díky bonusu 2% z platby vyrovná horší převodní kurz.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stekly.ondrej 6. 10. 2012 17:56

Děkuji za doplnění mých znalostí. Mám kartu od Axa Visa elektron a nedaří se mi jí spojit s PayPalem. Proto jsem se domníval, že je chyba v tom, že je neembasovaná :D Takže chyba bude někde jinde, ale teď jsem zjistil, že karta od Fia má taky celkem slušnej kurz, takže zůstanu u ní. Je možné toto vlákno smazat?
stekly.ondrej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meme1255 6. 10. 2012 18:12

Myslím, že tu PatrikChrz psal něco v tom smyslu, že kvůli povolení těchto plateb musí volat do Axy (?)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2012 21:18

ano, Axa vydava karty standarne se zablokovanymi internetovymi transakcemi, povoluji se pres teledon (tusim 292 292 292), staci jednou "naporad"
Zrovna tento mesic jsem pridaval novou AXA kartu k PayPal uctu a hned jsem platil
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 22. 5. 2013 20:18

A co nyní? Mám také u Paypalu AXA kartu a hledám za ní náhradu a nejspíš nebudu sám. Máte nějaké rozumné nápady? :)
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2013 21:43

Jedině kreditky. Buď základní od Rajfky zdarma, nebo vracecí Citi life, pokud s ní budeš i nakupovat a vyplatí se ti tak platit 50 kč poplatek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 24. 5. 2013 06:59

jj, asi máte pravdu. Zatím na PP napojím narychlo Fio kartu (podle vašich tabulek a srovnání je někde v průměru) a časem budu řešit KK. Dík za odezvu :)
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod khonsun 24. 5. 2013 12:43

Dtto problem-otazka s tim, ze na kreditku nemam dost vysoky duchod a psat to na pribuzenstvo se mi nechce. Tak snad taky Fio. Nebo Equa?
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Žulda 24. 5. 2013 12:52

Já založil Equa, možná tam přesunu i příkazy a inkasa z mBank a tam si nechám jen kreditku zadara, jako rezervu.
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasno1 24. 5. 2013 14:40

PatrikChrz píše:Jedině kreditky. Buď základní od Rajfky zdarma, nebo vracecí Citi life, pokud s ní budeš i nakupovat a vyplatí se ti tak platit 50 kč poplatek.


U kreditky od RB píší, že používají kurzy deviza prodej. Ten se mi ale nezdá nějak super. Proč je podle Vás dobrá?
Předem díky.
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 24. 5. 2013 14:46

jasno1: A Kde to píší? Když jsem se o to zajímal, tak v VOP ke KK RB byl jako kurz pro zahraniční transakce uveden kurz Mastercard.

http://www.rb.cz/attachements/pdf/osobn ... 082011.pdf

XI. Zúčtování transakcí

XI.3
Pro přepočet měny, v níž byl pořízen Platební příkaz, do zúčtovací měny CZK je použit karetní asociací Visa či MasterCard směnný kurz, který je pro okamžik zpracování příslušného Platebního příkazu touto karetní asociací vyhlášen. Na Kartovém účtu je následně transakce zúčtována v částce, která je Bance za účelem zúčtování karetní asociací sdělena a která byla příslušnou karetní asociací v měně CZK vypočtena.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasno1 24. 5. 2013 15:03

No přiznávám, že tak poctivě a podrobně jsem to zatím nezkoumal a pro základní orientaci využil srovnávač na měšci http://www.mesec.cz/produkty/kreditni-karty-pro-obcany/948/
jasno1
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků