Nejlepší karta pro Pay Pal (ne AXA)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stekly.ondrej 6. 10. 2012 11:47

Zdravím vás, po tom co Axa zrušila svoje embasované karty, jsem celkem bezradný v otázce s čím spojit Pay Pal, abych dostal co nejlepší kurz. Poradí někdo?
stekly.ondrej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas1107 6. 10. 2012 13:58

Stale nechapu proc ne tu Axa :hm

-- 6. 10. 2012 14:58 --

lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2012 14:19

lukas1107 píše:Stale nechapu proc ne tu Axa :hm

-- 6. 10. 2012 14:58 --

Kolega si podlehl mytu, ze pro internetove platby je potreba embossovana karta :)
Axa kartu neni nutne mit k penijku, muze to byt i ke sporicimu uctu. O jine karte, ktera by byla zdarma bez dalsich podminek a zaroven mela kurzy dle karetni spolecnosti nevim.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod iura 6. 10. 2012 15:01

Kreditka CITI Life, díky bonusu 2% z platby vyrovná horší převodní kurz.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod stekly.ondrej 6. 10. 2012 17:56

Děkuji za doplnění mých znalostí. Mám kartu od Axa Visa elektron a nedaří se mi jí spojit s PayPalem. Proto jsem se domníval, že je chyba v tom, že je neembasovaná :D Takže chyba bude někde jinde, ale teď jsem zjistil, že karta od Fia má taky celkem slušnej kurz, takže zůstanu u ní. Je možné toto vlákno smazat?
stekly.ondrej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meme1255 6. 10. 2012 18:12

Myslím, že tu PatrikChrz psal něco v tom smyslu, že kvůli povolení těchto plateb musí volat do Axy (?)
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 10. 2012 21:18

ano, Axa vydava karty standarne se zablokovanymi internetovymi transakcemi, povoluji se pres teledon (tusim 292 292 292), staci jednou "naporad"
Zrovna tento mesic jsem pridaval novou AXA kartu k PayPal uctu a hned jsem platil
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bodyczech 22. 5. 2013 20:18

A co nyní? Mám také u Paypalu AXA kartu a hledám za ní náhradu a nejspíš nebudu sám. Máte nějaké rozumné nápady? :)
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2013 21:43

Jedině kreditky. Buď základní od Rajfky zdarma, nebo vracecí Citi life, pokud s ní budeš i nakupovat a vyplatí se ti tak platit 50 kč poplatek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod bodyczech 24. 5. 2013 06:59

jj, asi máte pravdu. Zatím na PP napojím narychlo Fio kartu (podle vašich tabulek a srovnání je někde v průměru) a časem budu řešit KK. Dík za odezvu :)
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 24. 5. 2013 12:43

Dtto problem-otazka s tim, ze na kreditku nemam dost vysoky duchod a psat to na pribuzenstvo se mi nechce. Tak snad taky Fio. Nebo Equa?
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod Žulda 24. 5. 2013 12:52

Já založil Equa, možná tam přesunu i příkazy a inkasa z mBank a tam si nechám jen kreditku zadara, jako rezervu.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 24. 5. 2013 14:40

PatrikChrz píše:Jedině kreditky. Buď základní od Rajfky zdarma, nebo vracecí Citi life, pokud s ní budeš i nakupovat a vyplatí se ti tak platit 50 kč poplatek.

U kreditky od RB píší, že používají kurzy deviza prodej. Ten se mi ale nezdá nějak super. Proč je podle Vás dobrá?
Předem díky.
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 24. 5. 2013 14:46

jasno1: A Kde to píší? Když jsem se o to zajímal, tak v VOP ke KK RB byl jako kurz pro zahraniční transakce uveden kurz Mastercard.

http://www.rb.cz/attachements/pdf/osobn ... 082011.pdf

XI. Zúčtování transakcí

XI.3
Pro přepočet měny, v níž byl pořízen Platební příkaz, do zúčtovací měny CZK je použit karetní asociací Visa či MasterCard směnný kurz, který je pro okamžik zpracování příslušného Platebního příkazu touto karetní asociací vyhlášen. Na Kartovém účtu je následně transakce zúčtována v částce, která je Bance za účelem zúčtování karetní asociací sdělena a která byla příslušnou karetní asociací v měně CZK vypočtena.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 24. 5. 2013 15:03

No přiznávám, že tak poctivě a podrobně jsem to zatím nezkoumal a pro základní orientaci využil srovnávač na měšci http://www.mesec.cz/produkty/kreditni-karty-pro-obcany/948/
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 5. 2013 20:30

Mam KK od RB a ma opravdu cisty kurz asociace. Za sebe rozhodne doporucuji.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod stepano 25. 5. 2013 09:14

Jakou konkrétně máš kartu? KOukám na web RB a nabízí 3 kreditky.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 5. 2013 16:01

to je jedno..umí to všechny tři
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 5. 2013 18:53

Presne tak!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jasno1 25. 5. 2013 19:37

Chtěl bych se zeptat ohledně té KK od RB.
Někde jsem četl, že je lehce nepřehledné vyučtování. To chodí jen mailem/dopisem, nebo je i možnost podívat se na svůj účet třeba přes internetové bankovnictví? A dále platby na netu. Mohu si je nějak měnit sám (třeba i limity) nebo jen přes telefon?
Předem díky
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2013 19:58

Pokud máš od RB pouze samotnou KK, není k ní možnost IB. Výpisy chodí poue papírově. Kartu lze odemknout nebo zamknout pro internetové platby přes telefon nebo na pobočce. Podlimity karty nelze měnit na jednotlivé druhy transakcí. Hlavní úvěrový limit je zároveň limit pro všechny transakce (případně KK lze "přebít" do kladného zůstatku). Aktuální zbývající limit k čerpání zjistíš taky buďto přes telefon, nebo i přes bankomat.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 25. 5. 2013 20:07

Zdravím,

zrovna řešim po oznámení AXA podobnou otázku a zaujala mě nabídka ZUNO na Slevomatu, kdy při otevření účtu a 5x platbě kartou (není podmínka výše částky) navíc pošle jako bonus 750 Kč.

Koukám ale na kurzy, kdy jestli dobře chápu při nákupech v eurech pro mě platí kurz Banka - prodej ...

Platby v zahraničí v jiné měně než EUR se přepočítávají kurzem společnosti Visa, který je platný v den jejího zpracování touto společností. Může se tedy lišit od kurzu, který byl v den, kdy byl nákup KARTOU proveden. ZUNO na zúčtování plateb KARTOU se společností Visa používá eura. Na následné přepočítání sumy do měny, ve které je veden váš ÚČET, se používá kurz prodej banky.

ZUNO vám žádné další konverzní poplatky neúčtuje. Jakým kurzem byla vaše platba přepočítaná, se dozvíte ve vašem online bankingu v Detailech transakce nebo v měsíčním výpisu.

Když jsem to teď porovnával s čistym VISA kurzem (VISA 1 EURO = 26.109529 CZECH KORUNA a ZUNO 1 Euro = 26,426), tak to je na 100 eurech rozdíl 32 kurun. S ohledem na vstupní bonus by to nemuselo bejt tak špatný, jelikož kartu používám pouze pro nákupy přes eBay a nijak mimořádně často a velký částky.

Je to zajímavá varianta nebo má spíš cenu přejít k UniCredit?
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jasno1 25. 5. 2013 20:14

fremantle píše:Pokud máš od RB pouze samotnou KK, není k ní možnost IB. Výpisy chodí poue papírově. Kartu lze odemknout nebo zamknout pro internetové platby přes telefon nebo na pobočce. Podlimity karty nelze měnit na jednotlivé druhy transakcí. Hlavní úvěrový limit je zároveň limit pro všechny transakce (případně KK lze "přebít" do kladného zůstatku). Aktuální zbývající limit k čerpání zjistíš taky buďto přes telefon, nebo i přes bankomat.

Díky moc.
Jestli mohu ještě otázku, tak je to se splácením? Umí třeba 100% inkaso?
A je lepší ji zřídit na pobočce, nebo přes online žádost? A je pravda to o nepřehledném vyučtování?
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slaisik 25. 5. 2013 20:38

Dnes jsem studoval, kterou kartou nahradit dosluhujici AXA kartu (ještě si ji nechám do srpna kvůli dovolené).
Farorite zbyly 3 a to
Cetelem: + virtual karta + vraci 1,5% + uctuje u plateb kurzem mastercard ale - nevim, jestli ji daji OSVČ osobě
RB - v nabídce už jen Mastercard a všechny by měli být účtovány Deviza prodej ale kurzy nejsou nejhorší, Style karta vrací 1% do plateb do 10000Kč, od 10tis 2%, mela by umet 100% inkaso
Zuno Bank - kurzy prodej, oddobne jako RB - ucet zdarma, moznost si blokovat platby pres internet, umi 100% inkaso
Co mi k tomu reknete?
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2013 20:51

PetrCB píše:Je to zajímavá varianta nebo má spíš cenu přejít k UniCredit?

U všech bank to vychází zhruba stejně, aktuálně nevím o žádné debetní kartě, která by přepočítavala EUR na CZK jinak než kurzem deviza-prodej. Můžeš se zkusit podívat na spready různých bank (rozdíl mezi deviza-prodej a deviza-nákup) a sáhnout po té, co bude mít nejnižší hodnotu. Na menší nákupy by mohl být tvůj postup se ZUNO taky dobrý, minimálně shrábneš bonus - na ulici ty peníze přece jenom tak nenajdeš...

jasno1 píše:Jestli mohu ještě otázku, tak je to se splácením? Umí třeba 100% inkaso?
A je lepší ji zřídit na pobočce, nebo přes online žádost? A je pravda to o nepřehledném vyučtování?

Ano, lze splácet 100% inkasem z jiné banky (jinak si lze zvolit minimální splátku ve výši 3,5 %), takže je to kreditka poměrně bezúdržbová.
S online žádostí nemám zkušenosti, byl jsem si žádat na pobočce (ale taky snad jenom díky tomu, že od firmy máme vyjednáno s RB určitá zvýhodnění - samotné KK STYLE se to ale netýkalo) a průběh byl takový, že po žádosti jsem za nějaké dva týdny měl telefonát, že si kartu můžu na pobočce opět převzít.
Neřekl bych, že vyúčtování je nepřehledné, je poměrně jednoduché, obyčejná tabulka, ale je pravda, že jednotlivé řádky - transakce nejsou odděleny čárami, pouze jednořádkovou mezerou.
V záhlaví je uveden celkový limit, kolik bylo čerpáno (celková částka k splacení již očištěna o případné prémie) a zůstatek z limitu. Dále pak i údaje pro splátku (včetně čísla účtu použitého pro inkaso, pokud je sjednáno). Standarndě je den zůčtování 21. den v měsíci (typicky na výpisu mi do něj spadnou transakce provedené ještě 17. den), do týdne poté většinou přijde výpis (akorát mi za minulé období přišel tento pátek) a datum splatnosti je pak kolem 10. dne dalšího měsíce (inkaso bývá strženo 2-3 pracovní dny před datem splatnosti).

-- 25. 5. 2013 21:57 --

Slaisik píše:RB - v nabídce už jen Mastercard a všechny by měli být účtovány Deviza prodej ale kurzy nejsou nejhorší, Style karta vrací 1% do plateb do 10000Kč, od 10tis 2%, mela by umet 100% inkaso

Pozor, kreditní karty RB používají na transakce v cizích měnách kurz karetní asociace, čili MasterCard (tedy podobně jako KK Cetelem), u varianty STYLE či DE LUXE je použití velmi výhodné, jelikož kurzy jsou nejlepší jaké retailový klient může dostat a k tomu vrací ještě 1-2 % z transakce. To neplatí pro debetní karty RB k běžným účtům, které opravdu pak používají kurz deviza-prodej (a ZUNO jakbysmet).

-- 25. 5. 2013 22:02 --

Slaisik píše:Dnes jsem studoval, kterou kartou nahradit dosluhujici AXA kartu (ještě si ji nechám do srpna kvůli dovolené).

Nechat si ji můžeš, ale už ji nezaplatíš. Již 30. června budou všechny karty deaktivovány.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slaisik 26. 5. 2013 00:02

A ted je otázka, kterou kartu zvolit (Cetelem, RB, Zuno) respektive kde se nacházejí hranice mezi kartami. Cetelem a RB mají lepší kurzy ale zas je tam poplatek cca.60Kč/mesicne, Zuno 0Kč. Nejsem finančník ale bude rád za radu, od jaké částky se vyplatí karta s poplatek oproti zdarma Zuno - kartu používám na placení přes internet v zahraničí (ebay, hotel). děkuji

-- 26. 5. 2013 01:03 --

A ted je otázka, kterou kartu zvolit (Cetelem, RB, Zuno) respektive kde se nacházejí hranice mezi kartami. Cetelem a RB mají lepší kurzy ale zas je tam poplatek cca.60Kč/mesicne, Zuno 0Kč. Nejsem finančník ale bude rád za radu, od jaké částky se vyplatí karta s poplatek oproti zdarma Zuno - kartu používám na placení přes internet v zahraničí (ebay, hotel). děkuji
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 5. 2013 00:34

Raiffka má i kreditku EASY, u níž měsiční poplatek není, ale ta nevrací procenta z obratu. Pro výhodné kurzy jako takové bude určitě vhodnější než ZUNO.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 26. 5. 2013 09:08

Tohle někdo psal na mForu:

Tahle odpověď ke kurzu EASY Karty mi přišla mailem od zaměstnankyně banky:
Chtěli bychom Vás informovat, že transakce provedená mimo území ČR je konvertována do EUR směnným kurzem asociace MasterCard International.
Úvěrový účet držitele karty je debetován při použití směnného kursu RBCZ (EUR deviza prodej) platný pro den zaúčtování transakce na kartový účet, valutou dne provedení transakce.

Takže podle toho co píší, je transakce přepočtena na € dle Mastercard a pak na Kč kurzem RB deviza prodej. To ale prostě neodpovídá VOP ke KK. Takže buď zaměstnankyně neví co píše, nebo Easy Karta bez poplatku má jiný způsob zůčtování transakce, než placené.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 5. 2013 10:07

Je fakt, že KK EASY ještě nikdo ze zdejších nezkoušel v praxi, ale spíš bych to viděl na nevědomost zaměstnankyně. U kreditek RB ty kurzy byly tak proto, že zúčtovací centrum pro kreditky má celá skupina na Slovensku (Tatrabanka), tak nemyslím, že by kvůli jedné kartě měli dělat výjimku.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zdibrid 26. 5. 2013 17:11

fremantle píše:Pokud máš od RB pouze samotnou KK, není k ní možnost IB. Výpisy chodí poue papírově. Kartu lze odemknout nebo zamknout pro internetové platby přes telefon nebo na pobočce. ......

Na webu RB to zamykání inzerují pouze u debetek.
V praxi to jde tedy i u KK?
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 5. 2013 20:04

Ano, lze zamykat/odemykat i KK po telefonu. Při aktivaci se operátoři hned i dotazují, zda ji mají odemčít na internetové transakce.
Škoda ale, že to nemají např. jak v UCB, kde je možnost zažádat hned i o opětovné automatické uzamčení karty večer téhož dne.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pedro427 27. 5. 2013 19:00

A co třeba kreditka od ZUNO, poplatky jsou 0,- Kč a kurzy jsou Mastercard což je celkem podobné kurzům od Visa?
Pedro427
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 5. 2013 19:20

Kreditky ZUNO používají kurzy banky (deviza-prodej z EUR do CZK, v případě jiných měn nejprve kurz karetní asociace z cizí měny do EUR), nikoliv MasterCard.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pedro427 27. 5. 2013 19:31

Díky za vysvětlení, vycházel jsem z této informace: "Vaše KREDITKA je vydána v CZK. Ale můžete nakupovat i v jiné měně, když jste v zahraničí. Platbu jednoduše přepočítáme v zúčtovací měně EUR směnným kurzem společnosti MasterCard." viz. http://www.zuno.cz/platebni-karty/kreditni-karta/
Pedro427
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 5. 2013 19:39

To je přesně ono, zúčtovací měna karty je EUR, na ni se skutečně používá přepočet karetní asociace, čili MasterCard. Ze zúčtovací měny EUR na CZK, v níž je karta vedena to ale už přepočítavá banka vlastním kurzovním lístkem.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pedro427 27. 5. 2013 19:58

Takže pokud by se ještě nějak potvrdilo, zda KK EASY od RB používá kurzy výhradně od MC, by to šlo používat v rámci Paypal a jinde v zahraničí.
Pedro427
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.kral 24. 6. 2013 20:55

Ahoj,
jako většina zdejších přispěvatelů jsem i já využíval AXu jenom pro platby kartou v zahraničních měnách. V mém případě to byly z 99% americké dolary. Přemýšlím, kterou kartu mám přiřadit na PayPal po zrušení AXy...

Moje útraty nejsou velké, takže se nemám v plánu hnát se za kreditkou nebe debetkou. Rád bych využil platební kartu od jedné z následujících bank, u kterých mám účet: FIO, mBank, ZUNO, AIR bank. Může mi prosím někdo říci, která ze zmíněných bank bude nejvýhodnější? Je mi jasné, že mBank to nebude, ale co ty zbylé tři?

Děkuji.
Pavel K.
pavel.kral
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 24. 6. 2013 21:00

Pokud nemáš tak si udělej dolarový účet s kartou u AirBank.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Reno00x 25. 6. 2013 05:47

Osobně jsem se s dolarovým účtem asi pěkně spálil. Každý měsíc mám pravidelné platby (asi US 30$), a proto jsem si založil USD účet u Air banky. Říkal jsem si, že tam vždy převedu nějaké peníze, jak bude dolar dole a pak budu vesele platit s nízkým kurzem. V neděli jsem poprvé na dolarový účet převedl peníze. 23.06.2013 jsem na dolarový účet přetáhl z primárního korunového účtu 2000 CZK a získal jsem 100,24 USD (Směnný kurz 1 USD = 19,952 CZK) a to mi příjde dost mizerné...
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 6. 2013 07:24

Už jsem to sem několikrát psal - AirBank se vyplatí jen při opravdu výrazném pohybu (cca 2 Kč za $ a více), protože má výrazný spread i poplatky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Reno00x 25. 6. 2013 07:43

Aha, děkuji, to jsem nečetl. Já jsem tam prostě jen zkusil převést peníze a ani mě nenapadlo, že to může být špatné.

Patriku: Prosím tě, jak už se ptal Pavel o příspěvek výše, která z českých bank s účty zadarmo v CZK a s platební kartou (ne kreditní) je na tom po AXe nejllépe?

Děkuji ;-).
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 6. 2013 07:56

Ahoj, s těmi bankami, se kterými já mám zkušenost, tak kreditkám RB a Cetelem nemůže konkurovat žádná. Snad v rámci te bídy (a při zahrnutí nízkých poplatků za výběr v zahraničí a nulových poplatků za vedení při obratu na úctě) vychází překvapivě dobře Equa - o víkendu jsme vybírali na Ukrajině a v Maďarsku, tak, když si vzpomenu, dám vědět kurzy.

-- 25. 6. 2013 08:58 --

...ze starších Dalichových testů vycházela velmi zajímavé LBBW, ale tu asi není možné získat zcela zdarma.

Každopádně na následující 2 roky je bezkonkurenční nabídkou RB Style přes bankovní poplatky (v pátek jsem si ji vyzvedl a už jsem s ní na Slovensku i platil) a pak se uvidí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Reno00x 26. 6. 2013 06:16

Je mi jasné, že klasickou bankou si v platebních kurzech docela uškodím, ale suma mých plateb není velká a nemám potřebu si registrovat další banku, a proto bych taktéž rád volil některou z bank s účty zadarmo: FIO, ZUNO, Air bank. Mohu to prosím chápat tak, že mezi nimi nejsou velké rozdíly a že je tedy prakticky vzato jedno, kterou z nich vyberu?

Zatím vím, že se mám zdržet mBanky, která má absolutně nejhorší kurzy, ale nevím jak je to s těmi třemi bankamy. A ještě mě napadlo Poštovní spořitelna – Era online účet. A to asi bude všechno z dostupných účtů zdarma v ČR.

Děkuji.
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 6. 2013 06:24

PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Reno00x 26. 6. 2013 06:45

Moc děkuji. u EURa vede Fio a u ostatních je to Air banka. Asi půjdu do Air banky. Sice na každém dolaru ztratím několik desetihaléřů, ale za rok budu při mé spotřebě max 400 USD ztratný maximálně 100 Kč a to jsem ochoten překousnout ;-).

Díky.
Pavel Bednář
Reno00x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel963 26. 6. 2013 10:24

Uvažuju o KK RB Easy, protože chci kartu zdarma bez dolpňujících podmínek a s co nejlepšími kurzy pro občasný nákup v USD.

Dobrý kurz by měl zajistit kurz Mastercard, ale kolik to vlastně je?
- na stránkách MC je kalkulátor, který jim nefunguje
- našel jsem jenom nějakou extrení stránku s cca 14 dnů starými kurzy (kdo ví, jestli jsou skutečné MC), kde byl kurz oproti VISA (AXA) občas dost divoký - např. o 0,5Kč horší

Jaké jsou vaše zkušenosti?
karel963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jasno1 26. 6. 2013 11:01

Mě MC kalkulátor funguje

https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/

A kurzy mi přijdou dost podobné jako má VISA
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 6. 2013 11:03

Já jsem teď platil poprvé na Slovensku, tak musím počkat, až přijde výpis. Dle Dalichových testů je srovnatelný s kurzem VISA, tedy cca 0,3 % nad střed, banky mají běžně 2 až 3 %, mBank až přes 5 %.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 6. 2013 11:07

Začátkem roku jsem v jednom příspěvku popisoval, že kurzy u KK STYLE odpovídají tomu kalkulátoru MC (který podle všeho nyní nefunguje), kurzy MC se nicméně velmi podobají kurzům VISA, rozdíly budou snad v desetinách p.b. Kreditku jsem sice přímo nesrovnával s debetkou AXA, ale provedl jsem tehdy kontrolní transakci kreditkou AXA CLUB (kurzy VISA + fixní přirážka 1,25 %), u které byla transakce zaúčtována s kurzem o cca. 50 haléřů horším oproti KK RB.

Edit: Tak MC Currency Conversion Tool už funguje, ale včera jsem ho zkoušel a taky mi nešel.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod SimonT 26. 6. 2013 18:40

Také hledám náhradu za AXA kartu a uvažuju o RB Style přes bankovnipoplatky.com. Dají se u téhle kreditky nějak rozumně (online, telefon) měnit limity? Díky.

-- 26. 6. 2013 19:42 --

Beru dotaz zpět, odpověď jsem našel v jiném vlákně. Nedají.
SimonT
Kolemjdoucí