jakou banku vybrat?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dinkylinky 7. 10. 2012 23:35

Jen doplním
Era online účet - žádných 280 Kč se po roce neplatí, je jen ten limit 15000Kč za měsíc.
Zuno - vybrat lze 1x měsíčně z barnkomatu RB zdarma.
Mbank - mění podmínky častěji než ty zbylé banky
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vindicator5 8. 10. 2012 03:27

dr._lukas píše:za 26,-? tak to radši banku, kde budu omezen bankomatem vlastní banky :-) ...


A proč ne? Je to funkční možnost pro jakýkoli účet u kterékoli banky. Nemá smysl řešit poplatek u služby, kterou využiju "co když" jednou za X let. Bankomat je záležitost, kterou průměrný klient využije alespoň jednou za měsíc.
vindicator5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2012 06:55

At zvolis kteroukoliv z nasledujicich bank: Fio, Equa, mBank, Postovka (On-line konto), Zuno, GE (Genius gratis), tak se vylozene nespalis, s kazdou z nich lze rozumne fungovat zdarma.
Lisi se v drobnostech, ale i prave ty mohou obcas prijit vhod, samozrejme jsou tu i moznosti jako uzavreni vice produktu a vyuzivat prave ty drobnosti.
Co se Fio a jejich limitu na MO/TO transakce tyce, tak je zde moznost nechat si vydat kartu ne k beznemu, ale ke sporicimu uctu a penize na nej prevest az tesne pred platbou, pokud mas napr. internet v mobilu.
O bezplatnych uctech jsem psal zde: www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-bezpopla ... o-na-miru/ , ale nektere veci z toho uz neplati (mBan zrusila omezeni na 10 transakci, Fio ma vlastni karty, chybi Equa)
O limitech na kartach zase zde: www.mesec.cz/clanky/limity-pro-platebni ... o-prevody/
Ja hodne sympatizuji s FIO, protoze me vyhovuje jejich IB, ale jinak krome Postovky mam vsechny zminovane ucty.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 8. 10. 2012 07:24

dinkylinky píše:Jen doplním
Era online účet - žádných 280 Kč se po roce neplatí, je jen ten limit 15000Kč za měsíc.
Zuno - vybrat lze 1x měsíčně z barnkomatu RB zdarma.
Mbank - mění podmínky častěji než ty zbylé banky



těch 280 kč jsem myslel poplatek za era kreditku od druhého roku ;-)

-- 8. 10. 2012 08:27 --

PatrikChrz píše:At zvolis kteroukoliv z nasledujicich bank: Fio, Equa, mBank, Postovka (On-line konto), Zuno, GE (Genius gratis), tak se vylozene nespalis, s kazdou z nich lze rozumne fungovat zdarma.
Lisi se v drobnostech, ale i prave ty mohou obcas prijit vhod, samozrejme jsou tu i moznosti jako uzavreni vice produktu a vyuzivat prave ty drobnosti.
Co se Fio a jejich limitu na MO/TO transakce tyce, tak je zde moznost nechat si vydat kartu ne k beznemu, ale ke sporicimu uctu a penize na nej prevest az tesne pred platbou, pokud mas napr. internet v mobilu.
O bezplatnych uctech jsem psal zde: http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-b ... o-na-miru/ , ale nektere veci z toho uz neplati (mBan zrusila omezeni na 10 transakci, Fio ma vlastni karty, chybi Equa)
O limitech na kartach zase zde: http://www.mesec.cz/clanky/limity-pro-p ... o-prevody/
Ja hodne sympatizuji s FIO, protoze me vyhovuje jejich IB, ale jinak krome Postovky mam vsechny zminovane ucty.



Takže všechny tyto produkty budou lepší než stávající KB :-D Já jsem původně přemýšlel o Fio a Poštovce a ted jste mi zamotali hlavu ještě dalšími . Ale nejspíše se přikloním k té Fio. Vždyt kreditku co mám u KB si mohu nechat(penzijko u nich mám,tak mi tam to 1% jít může) .
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2012 07:29

A on je nejaky duvod mit kreditku od stejne banky? Bezplatnou kreditku (bez povinnosti obratu) ma v soucasne dobe: Citi (jeden z tarifu), mBank (jeden z tarifu), Ge (jeden z tarifu) a Zuno (tedy aspon myslim, ze je zdarma, teprve ji zacali vydavat). Vybirat je tak z ceho.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 8. 10. 2012 07:48

ne není,ale kdyby ta od Fia měla přinášet nějaké výhody,tak proč ji nevzít. Já u té KB musím mít obrat 3000kč abych nemusel platit za vedení.
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepano 8. 10. 2012 07:52

Uvažuji o GE gratis. Je to zdarma navždy, nebo je tam pouze nějaké bezplatné období?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2012 08:03

Pokud si pamatuji, tak ze zacatku tvrdili neco o "minimalne 5 letech". Kazdopadne bych se u zadne banky nespolehal na to, ze neco bude "navzdy zdarma".
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 8. 10. 2012 08:15

Jinak co jsem se díval,tak lze u Fia otevřít účet i online. Pak jsem se chtěl zeptat . Mám tam dost trvalých příkazů a inkas a docela špatně rozvržených do celého měsíce,tak jestli je lepší využít kodex mobility a nebo postupně převádět platby na nový účet?
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karf 8. 10. 2012 09:21

vorry: zkoušel jsi se ptát v KB, jestli by ti nenabídli vedení účtu a platby zdarma? :idea: :lol:
karf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vorry 8. 10. 2012 09:27

no tak to určitě :D
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Komerční banka 8. 10. 2012 10:28

Dobrý den,

vážíme si každého našeho klienta, proto bychom se s Vámi rádi spojili a tuto záležitost projednali blíže. V případě zájmu nám, prosím, do soukromé zprávy zde nebo na http://www.facebook.com/komercni.banka napište svůj telefonický kontakt a preferovanou dobu spojení a my se ozveme zpět. Děkujeme.

vorry píše:no tak to určitě :D
Komerční banka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vorry 8. 10. 2012 10:51

nechcete mi tu říct,že budu mít veškeré odchozí ,příchozí platby zdarma,vedení účtu zdarma ,že ne? :-D
vorry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 8. 10. 2012 11:11

vorry tak jim napis, tak jak ti rikaji a uvidis.Asi tezko ti to muzou psat verejne.Je naopak ohromujici,ze tady vubec napsali a nabidli ti tu moznost.Je prijemne videt,ze i velke banky jdou do sebe a ctou forum.:)
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2012 11:19

Tak ona Komercka je posledni z velkych bank, ktera nema nejaky zpusob, jak mit ucet vcetne transakci zdarma. CSOB (on-line konto u Postovky), GE (Genius gratis), CS (diky Programu vyhod), Citi a Unicredit ho maji.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků