jakou banku vybrat?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2014 19:00

Tak si jim pohrozil ju že odejdeš? :-)) Hm to máš dobrou slevičku. ;-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 1. 2014 19:10

ja to delam od pocatku veku...bez se ispirovat na upczone forum :-)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2014 19:34

;-] :-)) ano prolezlý to nemám,protože sem se o UPC nikdy nezajímal,ale prej ta firma nic moc. Možná díky konkurenci se vytáhli,nevim. 8-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2014 21:29

slavo963 píše:Kreditku pouzivat CITI Life s 2% vratkou do 50k, kdyz mas vyssi obrat, pridat RB style s utratou nad 10k vratka 2%, jinak 1%

To by musela ta RB vracet i z eshopů,zatim jí mam v šuplíku :oops: :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 1. 2014 12:06

Elven píše:Take premyslim o zmene banky a urcite bych rad znal nazor mistnich expertu :)

Aktualne mam hlavni ucet u RB - eKonto komplet, ktere mam v ramci retence do zari zdarma, ale uz fakt, ze jsem se musel s nimi dohadovat mi do budoucna vadi...preferoval bych banku, kde se ke mne budou chovat jako ke klientovi, ne jen k chodicimu zdroji profitu...rozumne poplatky mi nevadi, pokud tomu sluzby odpovidaji

Podle ceho vybiram:
-

Jak už uvedli kolegové, "vše nej" u jedné banky nenajdeš. Kdybys jo musel mít vše u jedné banky, zkus Českou spořitelnu PREMIER.
http://www.erstepremier.cz/banka/appmanager/portal/csp2
Je to služba určená pro zvlášť bonitní klienty, při splnění obratu na kartě nebo bilanční sumy nejsou žádné základní poplatky. Jak je to s výběry z bankomatů si nejsem jist - bývali snad zdarma, ale také podmínky pro bezplatné vedení byly mírnější (dříve stačil obrat 100 000 Kč na účtu). A nebo vyzobávat rozinky:

Elven píše:Kvalitni internet banking

Já osobně považuji za nejlepší IB ten od FIO. Zcela zásadní pro mne je neomezená historie plateb, což velké banky dosud neumí. Promlčecí lhůta pro většinu plateb jsou tři roky, u některých i 10 let a když máš v IB jen 2 letou historii, tak je to dost na prd.

Elven píše:- Smartbanking pro windows phone vyhodou

FIO umí všechny tři platformy (WM, iOS, Android), já jsem si na mobilu stejně zvykl používat klasické "velké" bankovnictví. Jednak mám BlackBerry, ale hlavně mám rád, když to vypadá stejně všude, kde ho používám[/quote]

Elven píše:- Kompletni nabidka, rad bych vse od jedne banky - bezny ucet + debetka, kreditka (vse bezkontaktni), ke kreditce cestovni pojisteni, idealne i sporici ucet nebo terminovany vklad s rozumnym urokem, do budoucna hypo
- bezkontaktni nalepky, platby mobilem a celkove vstricny pristup k novym technologiim vyhodou

Tohle je asi největší slabina nízkonákladových bank. I když se to postupně zlepšuje (kreditku má Zuno a mBank, hypotéky FIO, mBank, Air Bank připravuje, Equa a myslím, že i Zuno, celkem vstřícné úročení má Equa, Zuno, Air Bank), za velkými bankami stále dost zaostávají (a např. šeky není schopna proplatit žádná z nich) a vždy ti bude něco chybět.

Elven píše:- rozumne kurzy pro platby v zahranici, rozumne poplatky a kurzy pro vybery z bankomatu v zahranici i doma (bankomat vlastni a cizi banky moc nerozlisuji)

Opět slabina nízkonákladovek, klienti toto příliš nesledují a tak na to tyhle banky dost hřeší a snaží se vydělat zde. Naprosto tragédie je to u mBank, ale ani ostatní nízkonákladovky nejsou žádná sláva. Snad Equa nemá úplně špatné kurzy, navíc výběry v zahraničí jen za 9 Kč a v ČR dokonce zdarma (není-li těch výběrů více než deset měsíčně, pak může uplatit "FUP" a účetovat paušál za vedení účtu).
Ku podivu zrovna Česká spořitelna má poměrně slušné kurzy a za zvýhodněných podmínek je možné vybírat z bankomatů skupiny Erste. Širokou síť "spřátelených" bankomatů v Evropě má i Unicredit.

Elven píše:- vse by melo byt resitelne pres IB, na pobocky preferuji nechodit vubec (celkove jsem lenoch :) takze kazda sluzby usnadnujici zivot je silne plus)

Tak to je přímo cíl nízkonákladovek. Háček je v tom "vše" - ono to totiž zpravidla znamená to, že co nejde přes IB, nejde tak nějak vůbec. U velké banky se dá všelijak dohodnout, vyjít vstříc, udělat klientovi inidviduální nabídku či službu (pokud je dostatečně zajímavý), v nízkonákladovce to končí zpravidla tím "že to nejde". Tečka.
Třeba úžasný a bezkonkureční je způsob zprávy limitů na kartách mBank, je to, pokud vím, jediná banka, která umožňuje na svých kartách skutečně "neomezené" limity (bez koruny miliarda). Známý, co potřeboval koupit zboží v zahraničí si kvůli vyššímu limitu musel od Komerční banky nechat vystavit speciální platinovou kartu (za 4000 Kč). Někdy se může hodit, že je možnost vybrat z bankomatu i několik set tisíc korun (sám jsem vybíral 240 000 Kč - kvůli technickému omezení bankomatu to byly 3 výběry těsně po sobě ze stejného bankomatu).[/quote]

Elven píše:
Muj mesicni soucet prichozich plateb: jemne pres 50K
Mesicni obrat na kreditce: 5-10K
Uspory: ~900K

Osobně bych zvolil systém "vyzobávání rozinek".
Jako hlavní účet bych zvolil FIO + debetku k němu. Kreditku od Cetelem pro zahraniční platby a druhou Citi Life (vrací 2 %, max 1000 Kč), na kterou bych navěsil i SIPO (a na to vše, co se dá - energie, telekomunikace, koncesionářské poplatky, poplatky městu, pojištění, spoření, penzijko, životko,...).

Ono se kolikrát vyplatí mít více karet od různých poskytovatelů, psal jsem o tom i zde: http://www.mesec.cz/clanky/cestujete-do ... k-usetrit/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Elven 30. 1. 2014 15:06

Ono se kolikrát vyplatí mít více karet od různých poskytovatelů, psal jsem o tom i zde: http://www.mesec.cz/clanky/cestujete-do ... k-usetrit/

Tohle resim vedlejsim uctem u mBank, ke kteremu mam obycejnou Visu a na ucte par korun jako zalohu kdyby hlavni karta nefungovala...

Zatim mam domluvenou schuzku v GE na individual banking, tak uvidim, co vymysli...na Erste Premier bez poplatku nedosahnu a verze s poplatky je za 1000 Kc/mesic, coz je na me uz moc...tech 200 Kc u GE je tak maximum, co snesu, kdyz k tomu bude urcity komfort

Dekuji vsem za rady!
Elven
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 1. 2014 15:20

Zrovna GE nemá nic moc (cca druhé nejhorší) kurzy a navíc pozor, standardně je ve většině zemí blokován výběr z bankomatu!
http://www.mesec.cz/aktuality/ge-money- ... zahranici/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gekkon 30. 1. 2014 16:32

199 za Gold účet je u GE v pohodě, je za to solidní cestovni pojištění a pojištění právní ochrany D.A.S, což by se takto levně samostatně neporidilo. U karty je standardně blokace výběru mimo EU, ale lze změnit v internet bance. Kurzy ovšem stojí za starou belu...
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 1. 2014 16:45

U GE byl hlavní problém v tom, že tu první fázi (totální zákaz výběru z bankomatu v některých zemích) zavedli z hodiny na hodinu a lidi, co tam tou dobou byli odkazovali na Western Union, ať jim prachy někdo pošle, zkrátka poraď si jak umíš. Z tohoto důvodu bych měl problém se na ně spoléhat jako na hlavní banku.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Proti srsti 30. 1. 2014 21:59

Což ovšem může v budoucnosti udělat jakákoliv banka.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucinha 30. 1. 2014 22:28

u Equa bank jsou ty vybery zdarma a neomezene, tak mužeš vybirat dle libosti :-D
Lucinha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 1. 2014 23:11

^ Evidentně si četla obchodní podmínky, viď.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 1. 2. 2014 21:04

Dobrý den,

vidím, že se tu vyznáte, tak se zkusím zeptat zde. Čtu podmínky u většiny bank v ČR, ale názory lidí se velmi liší. Jeden účet mám u České spořitelny, ale chtěl bych si založit ještě jeden účet, na který bych ukládal měsíčně cca. 5-10 tisíc a vybíral z něho jen příležitostně (max. 3x měsíčně). U které banky by to bylo nejvýhodnější? Výhodou by byla snadná práce s internetovým servisem a kontrolou účtu přes internet či telefon. Bezhotovostní platby zatím příliš nepoužívám.

Děkuji předem za odpověď.

Šafr
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 2. 2014 21:20

Kolikrát měsíčně lidi běžně vybírají, když 3x jim přijde jako příležitostně?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 1. 2. 2014 21:31

Vybíráním jsem myslel zároveň i platbu kartou. Špatně jsem se vyjádřil.
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka