jakou banku vybrat?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 1. 2014 10:34

to ti jedna banka nenabidne....

zaloz jsi vice uctu a vyzob hrozinka.

mam mBank,ZUNO,Equa, CITI life, + ucty v devizovkach a jsem nadmiru spokojeny...nulove poplatky, plus mi neco kapne ze citi life
Nabizim 600Kc za zalozeni uctu v Revolut, vice informaci pres SZ
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2014 10:49

IMHO je tam několik nepříliš slučitelných předpokladů, takhle bych asi naslepo střelil GE Genius Gold, která většinu z toho splňuje - ale bude to výměnou za něco:

Elven píše:- Smartbanking pro windows phone vyhodou

Bohužel pořád celkem rarita, popravdě asi jediná banka, o které vím, že má aplikaci pro WP8 je ČSOB/Era. GE není výjimkou, dostupná je zatím pouze pro Andoid a iOS.

Elven píše:- rozumne kurzy pro platby v zahranici, rozumne poplatky a kurzy pro vybery z bankomatu v zahranici i doma (bankomat vlastni a cizi banky moc nerozlisuji)

Pouze první 3 výběry v měsíci jsou z cizích bankomatů zdarma, další jsou po 40 Kč. V zahraničí jsou ale v ceně všechny.
Kurzy jsou největší slabina GE, po mBank jsou na trhu druhé nejhorší. Mírně je ale kompenzuje vracecí kreditka (1 %), ovšem není jasné, zda bude vracet z transakcí v cizích měnách i v budoucnosti (banka nejpve vratky ze zahraničních nákupů z obchodních podmínek vypustila, později vrátila a pak nějak nebylo jasné, které podmínky platí)

Elven píše:Muj mesicni soucet prichozich plateb: jemne pres 50K
Mesicni obrat na kreditce: 5-10K
Uspory: ~900K

Při zůstatku 1 mio. k 20. kalendářnímu dni v měsíci je účet veden zdarma, při kreditním příjmu na běžném účtu od 40 000 Kč za kalendářní měsíc platí zvýhodněná cena 199 Kč, jinak 499 Kč.

Součástí programu je spořicí účet Gold aktuálně s úrokovou mírou 1,4 % p.a.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod qsubt 29. 1. 2014 11:13

smartbanking pro WP ma i FIO
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 1. 2014 11:15

Equa ucet zdarma(kdyz mas prijem aspon 10k), 10 vyberu z bankomatu zdarma, ucty v eur, usd navazane na jednu debetku, vybery valut v zahranici za 9kc
SPorak 1,4%, extra sporak 1,6%
extra sporak EUR 1,5%

Kreditku pouzivat CITI Life s 2% vratkou do 50k, kdyz mas vyssi obrat, pridat RB style s utratou nad 10k vratka 2%, jinak 1%

vse tohle za 0.- nakladu(krome tech vyberu v zahranici)
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2014 11:28

slavo963: V této kombinaci nemá "v ceně" pojištění.

-- 29. 1. 2014 10:32 --

Navíc, jako celkem dobrou vlastnost bych viděl možnost offsetové hypotéky u GE, když jí zvažuje (a na tom účtě Gold může získat slevu 0,7 % p.a.). Pokud bych chtěl mít všechno u jednoho ústavu a komplexní služby při vkladu 1 mio. zdarma, to není, myslím, špatná volba.

-- 29. 1. 2014 10:34 --

A kurz u KK Citi Life od Nového roku taky za moc nestojí (bez vratky je stejně na úrovni GE a mBank, akorát vrací 2 % místo 1 %) - a ten náklad za 0 po prvním roce vedení KK není, Citi Life lze sice předplatit z vratek, ale pořád to bude nejméně 41,67 Kč měsíčně a RB je taky pouze na 2 roky, i to pouze přes bankovnipoplatky.com, jinak 59 Kč měsíčně...

-- 29. 1. 2014 10:36 --

A u Equa bank si Spoření EXTRA v CZK nyní nezaloží, banka ho nabízí při omezených akcích (typu "narozeniny" apod.)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Elven 29. 1. 2014 11:45

@fremantle: diky za tu GE, moznost vedeni zdarma pri ulozce nad 1M jsem prehledl, ted uz to vypada docela zajimave :)

Jeste jsem zahledl nabidku od citibank (Balicek Citi Premium), bohuzel se mi nepodarilo zadne poradne zkusenosti s touto bankou, vsude pouze kreditka...ma nekdo zkusenosti s chovanim teto banky?
Elven
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 1. 2014 11:47

jo to pojisteni tam neni,ale ja mam cestovne pojisteni " zdarma" v ramci povinneho ruceni...co do poplatku, to ano,ale citi to vynahradi dostatecne(i kdyz po 1.1. jenom 1000kc/mes)

Ty urokove sadzby tam napsal jenom tak, dnes to resit moc velky vyznam nema...ja doporucuji sporit v czk co nejmene...

Osobne si nyni vybiram z bank jen cast toho, co jsem do nich vrazil behem cca 10 let a bylo to hodne, kolem 40 000.- na poplatcich...a to nepocitam muj prispievek z dani na stovky mld korun za "zachranu" po tunelech pocas klausiady

Sorry, ale banky dnes jenom vyziram
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2014 11:56

slavo963 píše:co do poplatku, to ano,ale citi to vynahradi dostatecne(i kdyz po 1.1. jenom 1000kc/mes)

a ted si odečti ještě předplácení toho ročního polatku zavolánim na plechovou pusu, tak kolik ti efektivně vrátí? Bezkonkureční je akorát to SIPO. :hm ;-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 1. 2014 12:06

mne se to oplati, mam UPC, kde platim za minutu hovoru halere(do citi volam zasadne po 19h nebo pres vikendy), nebo pres net freeCall zdarma...kdo chce, cestu jsi najde. A to nemluvim ,ze muzes vyjednat vedeni i po roce zdarma pohrozenim zrusenim karty(nedelam to,protoze nebudu riskovat,ze mi vyhovi a kartu zrusi...)...je to OT, ale clovek ,kdyz se snazi, mesicne jsi muze prilepsit o par tisic, penize lezi na chodniku :-)...kdyz spominam UPC, napr. za net+TV +phone v plne palce platim 600kc mesicne, je to jenom jsi o slevu jednou rocne pozadat...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2014 13:02

Elven píše:Jeste jsem zahledl nabidku od citibank (Balicek Citi Premium), bohuzel se mi nepodarilo zadne poradne zkusenosti s touto bankou, vsude pouze kreditka...ma nekdo zkusenosti s chovanim teto banky?

Citibank je na běžné účty takové ne moc povedené řešení, hlavně úplně zoufalé je IB a nemožnost v něm cokoliv nastavit (šírší možnosti jsou přes zákaznickou linku), aplikace pro Android taky za moc nestojí, na depozita nic zajímavého. Bezkontaktní mají pouze kreditky, vydávají k nim i stickery. Žít by s tím asi šlo, ale myslím, že prémiové účty mají lepší jinde (kromě GE Gold bych se třeba podíval na UCB Premium - akorát UCB nemá zatím bezkontaktní karty třeba vůbec, údajně zavedou letos).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vit.spinka 29. 1. 2014 13:04

Nemám vlastní zkušenost, ale co ČSOB a Exkluzivní konto - zdarma nad 1 mio?
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 29. 1. 2014 13:11

@Elven Kombinace GE Money Bank popř. UniCredit Bank a k tomu Equa bank pokud cestuješ do zahraničí. U Equa výběry v ČR z jakéhokoliv bankomatu zdarma a v zahraničí za 9 Kč. UniCredit má velmi zajímavé konto pro bonitní klienty s cestovním pojištěním, vedení zdarma, asistenční služby atd.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2014 13:32

davsopl: Tak to je už opravdu zbytečné kombinovat, GE Genius Gold i UCB Premium mají výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma (no dobrá, u GE Gold jsou jenom první 3 z jiných bankomatů)...

-- 29. 1. 2014 12:35 --

vit.spinka: To by taky nemuselo být úplně marné, ale mám pocit, že tam nejsou zahrnuty výběry z bankomatů v zahraničí...

-- 29. 1. 2014 12:41 --

Tak v tom ČSOB Exkluzivním kontě se platí i za výběry z jiných bankomatů v ČR.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2014 15:08

slavo963 píše:mne se to oplati, mam UPC, kde platim za minutu hovoru halere(do citi volam zasadne po 19h nebo pres vikendy), nebo pres net freeCall zdarma...kdo chce, cestu jsi najde. A to nemluvim ,ze muzes vyjednat vedeni i po roce zdarma pohrozenim zrusenim karty(nedelam to,protoze nebudu riskovat,ze mi vyhovi a kartu zrusi...)...je to OT, ale clovek ,kdyz se snazi, mesicne jsi muze prilepsit o par tisic, penize lezi na chodniku :-)...kdyz spominam UPC, napr. za net+TV +phone v plne palce platim 600kc mesicne, je to jenom jsi o slevu jednou rocne pozadat...

u mě UPCéčko nejede,ale těch 600kč máš navázaný na SIPO KK CITI?,nebo sis vyjednal u UPC slevu normálně to stojí ještě víc? :hm :nenapadne
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 1. 2014 18:37

jj, mam to pres SIPO, ale to se slevou nema nic spolecneho. Normalni cena za ten balik je kolem 1100.-
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka