jakou banku vybrat?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 31. 10. 2012 11:33

Ježišmarjáá Patriku, užívej si Kambodže :-)
Nebo popiš aspoň zážitky ? Berou karty ? Jaké ? Vrací je ? :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 10. 2012 11:50

Jsem psal v jinem vlakne, ze prsi :(
Tady u more karty neberou, ani ve velkem supermarketu (cca velikost Billa/Albert). Takze vybirat z bankomatu - vetsina z nich si uctuje Access fee kolem 5 $ (ale uz jsme nasli dva, co neuctuji).
Vybiram pochopitelne Axou.
Vybirat je mozne bud primo $, nebo mistni menu (kurz je 1 $ = cca 4040 rielu, v obchode a v restauraci pocitaji 4000).
Pri vyberu 300 $ me dal dve 100 $ a zbytek ve 20 a 10 $.
Ceny v obchodech a restauracich jsou primo v $, vetsinou zaokrouhlene na 1/4 $ (tedy 1000 rielu), v supermarketech na 0,1 $. Na vetsi $ bankovky vraci normalne v $, pouze zlomky vraci v rielech.
V hlavnim meste v nekterych obchodech karty brali, ale nevim, za jakych podminek (poplatek?). V jednom obchodnim centru nabizeli slevu 5 az 20 % pri platbach kanadskou :shock: kartou.
Zatim jsem tu krome jidla kupoval jen sandaly (koukala na me divne, kdyz jsem 25 $ platil v 1 $ bankovkach :) ), protoze ty, co jsem koupil pred odjezdem se me behem 5 dnu rozpadly.
Tak jsem si tu koupil ECCO za tech 25 $ (u nas by staly 5 krat tolik).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jenda.69 11. 11. 2012 11:18

Snad není problém, když se zeptám tady... Sháním nějakou banku pro přítelkyni. Bude asi hlavně vybírat z bankomatu, občas nějaký převod apod. Placení kartou asi moc neplánuje.

Co jsem zatím pátral, tak by pro tyhle potřeby mohla vyhovovat mBank, jen je tam ten placený výběr z bankomatu. Nejsem si jistý, jestli jinak s kartou měsíčně zaplatí víc než 2000,-. Podle formulace v jejich sazebníku hádám, že když jen vybere 2000,- tak to na ceny výběru nemá vliv. Víc než 3 výběry měsíčně ale asi nebudou.

Dál mě zaujala Equa, která by mohla být taky docela v pohodě, když příjem bude větší než 10 000,- / měs. Problém je v tom, že jí brzy skončí pracovní smlouva, a kdyby nic hned nesehnala, tak jí budou vesele strhávat 99,- / měs.

Fio bohužel asi nepůjde, protože má výběry z cicích bankomatů dost drahé a vlastní bankomat ve městě není, stejně je na tom Zuno a AXA.

Nejlíp mi tedy asi vychází ta mBank a chtěl jsem se zeptat, jestli jsem nezapomněl projít nabídku ještě nějaké zajímavé banky bez poplatků.
Děkuji!
jenda.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2012 11:28

Doplním k té mBank - první tři výběry jsou za 9 Kč. Pokud utratí 2, 3 nebo 4 tisíce měsíčně, má 1, 2 nebo 3 výběry zdarma (tedy ne tak, jak vyplývá z příspěvku, že utratí dva tisíce a má tři výběry zdarma, v tomto případě by měla jen jeden výběr zdarma).

U té Equy moc nevěřím, že jim ta politika nulových poplatků za výběr vydrží věčně, jinak by neměla chybu. Ten obrat 10 000 Kč jde generovat i uměle převodem z jiného účtu - např. z tvého, nebo si založí spořicí účet u jiné banky (ING, Wüstenrot, Poštovní spořitelna), případně nějaký bezplatný běžný účet (FIO, ZUNO, mBank,...), ze kterého jednou v měsíci pošle těch 10 000 Kč tam a zpět.

FIO svoji bankomatovou sít pomalu rozšiřuje (a je možné vybírat i na pobočce, pokud se tam tedy v pokladní hodiny máš šanci dostat :( ), napiš, kde bydlí a třeba tam nějaký je (případně mrkni na stránky FIO). Za každé 4 utracené tisíce v jednom měsíci je jeden výběr z cizího bankomatu zdarma, je možné ho převádět i nekonečně do dalších měsíců (maximálně do počtu - myslím - čtyř).

Pak je tu ještě on-line konto Poštovní spořitelny, to je zdarma při průměrném ZŮSTATKU (ne obratu) 15 000 Kč a má všechny výběry z bankomatů ČSOB (z ostatních už je to ale drahé).

Jsou možné i různé kombinace, např. si založit vkladní knížku (Poštovky, ČS) peníze si na ní poslat bezhotovostně a pak vybrat na poště nebo pobočce ČS. V případě Poštovky to je ale záležitost na týden, u ČS by se to mohlo zvládnout do 2 dnů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod iura 11. 11. 2012 11:50

No zapomněl jsi určitě na GE Genius Gratis, což je v současnosti nejlepší účet, všechny výběry z bankomatů GE jsou zdarma, a je jich dost, jinak nulové poplatky za hlavní služby, jen tam musíš při zakládání přijít s kódem, který ale seženeš i tady a nenechat se ukecat do nějakých úvěrových produktů.
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1164517&start=135
http://www.gemoney.cz/ge/cz/1/ucty/bezne-ucty/genius-gratis
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 11. 11. 2012 12:55

Přesně. Jestli tam má bankomat, není co řešit. Jen vhodný kód.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda.69 11. 11. 2012 13:00

PatrikChrz: Obvykle nebude asi vybírat víckrát než 1x měsíčně. Jde spíš o to, že neplánuje tou kartou platit v obchodech tak moc, aby dosáhla na ten jeden výběr zdarma u mBank.

Fio právě tady v Ostrově není. Nejbližší bankomaty jsou v Karlových Varech, tam je jich docela dost, jenže se tam zas tak často nedostane a jezdit tam jen kvůli výběru vyjde ještě dráž než vybrat prostě z cizího bankomatu. Zase je ale výhoda, že je tam i pobočka, takže kdyby se muselo něco řešit přes pobočku, tak to není až tak daleko jako třeba ta mBank, která je až v Plzni.

Ta Poštovní spořitelna vypadá zajmavě. Bankomat ČSOB ve městě je a těch 15 tisíc by zatím na účtě taky zatím bylo.

iura: GE tady má pobočku, takže by to taky mohla být zajímavá varianta. Když si účet založím s tim kódem, tak taky musím shánět ty dva lidi, kteří si u nich do 30 dnů založí účet? Mimochodem, kde k tomu najdu sazebník? Našel jsem nějaké PDF, kde je několik různých účtů, ale Genius Gratis tam není.
jenda.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2012 13:10

O GE jsem psal zde: http://www.mesec.cz/clanky/genius-grati ... -a-korist/

Stačí, když budete ve skupině alespoň tři - Lovec + 2 x kořist. Když budeš mít lovecký kód od někoho, tak to znamená, že už jste tam nejméně dva, tak buď risknout, že se najde do těch 30 dnů ještě alespoň jeden a nebo si někoho požádat, aby si účet založil a nechal si ho alespoň měsíc (a pak ho klidně zrušil).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thom 11. 11. 2012 13:13

to jenda:
Ad azebník: co takhle google? Dotaz:
sazebník genius gratis
a je to. Kódy najdeš pro změnu dotazem:
genius gratis kody finexpert.cz
a vypiš si jich víc, abys použil takový, kde budeš druhý (či další) k uzavření skupiny.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 11. 11. 2012 13:15

ZOP a ceník poplatků na GE Genius Gratis je zde: http://www.gemoney.cz/documents/cz/depozita/ZOP-Genius-Gratis-2012.pdf
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 13. 11. 2012 09:44

iura:
Ten GE Genius Gratis vypadá zajímavě, ale že by to byl nejlepší účet to je celkem diskutabilní :).
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 13. 11. 2012 17:59

Vzhledem k tomu, že je tam vše základní zdarma a bez podmínek, mají rozsáhlou bankomatovou a pobočkovou síť, dokonce i hotovostní operace na pokladně banky jsou zdarma, tak ten účet je prostě bezkonkurenční.
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 11. 2012 18:01

Na druhou stranu, jestli si mám vsadit, který účet bude "zdarma až do skonání světa a ještě den potom", tak sázím spíše na FIO, než GE
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thom 13. 11. 2012 18:07

iura: z těch hotovostních operací na pokladně ale jen vklady, ne?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 13. 11. 2012 18:20

I výběry. http://www.gemoney.cz/documents/cz/depozita/ZOP-Genius-Gratis-2012.pdf

PatrikChrz píše:Na druhou stranu, jestli si mám vsadit, který účet bude "zdarma až do skonání světa a ještě den potom", tak sázím spíše na FIO, než GE

Já bych tu GE nepodceňoval, ona umí nabídnout a vydělat na úvěrových produktech, do banky sloučila před několika lety i úvěrovou firmu GE Money Multiservis a leasingovou firmu GE Capital Leasing, takže odhaduji, že ve ztrátě díky mnoha platícím dlužníkům nebude, ani když bude poskytovat Genius Gratis zdarma.
iura
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka