Vklady a výběry na pobočce u nízkonákladových bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod comment 25. 10. 2012 08:52

Další zhoršení podmínek mého osobního účtu u UnicreditBank mne konečně donutilo opustit po více než deseti letech tuto moji dříve oblíbenou banku a hledám alternativu, kde si vést svůj soukromý běžný účet.
Udělal jsem si přehled aktuální nabídky různých bank a zjistil jsem, že některé banky ve svých sazebnících na stránkách vůbec neuvádějí cenu za výběr a vklad hotovosti na pokladně banky. Konkrétně jde o Air bank, Zuno a Equa bank. Znamená to, že tuto službu vůbec nenabízejí? Pobočky ale přece mají...
Chtěl jsem se tedy zeptat, zda někdo nevíte, jak je to u těchto "nových" bank s možností vkládat a vybírat hotovost na pokladně banky a případně zda u nich někdo máte účet a máte s tím nějakou konkrétní zkušenost.
Předem díky za odpovědi.
comment
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2012 08:55

Jen mi rekni, proc si ve svem vyctu nezohlednil FIO?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 10. 2012 09:08

Že by FIO pokladní operace poskytovala a v ceníku uváděla, tudíž se zcela logicky v seznamu bank, co nemají v ceníku pokladní operace, nevyskytuje?

Jinak z toho co sem tu pochytil, tak vyjmenované banky skutečně pokladní operace neposkytují, Air Bank má ruším na pobočkách vkladomaty.
Naposledy upravil xtonda dne 25. 10. 2012 09:35, celkově upraveno 2
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2012 09:10

xtonda: no ja spis nechapu lidi, co hledaji "svaty gral", protoze takovy stejne neexistuje. 90% lidi tady na foru stejne kazdemu jako zakladni transakcni ucet poradi FIO, tak nevim proc spekulovat s necim jinym.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod qsubt 25. 10. 2012 09:21

satan -> no protoze vi ze FIO umoznuje operaci s hotovosti na pobockach, ne?

-------
tudiz, ZUNO ma jen 2 ZUNO ZONY (obe v Praze), takze tech "pobocek" tolik nema.. a s hotovosti tam vubec nepracuji... je to ciste internetova banka.

AIR - Hotovost vkladat muzes skrz jejich bankomaty.. ktere jsou (snad asi) na kazde pobocce..

EQUA - nevim.

osobni zkusenosti:
Equa - zatim nemam
Air bank - mam bezny i sporici ale ani jeden nepouzivam, sporeni neni top urok a bezny ucet za 5kc odchozi platby je pro mne zbytecny luxus.
Zuno - mam, 900kc "za nic" na ulici jen tak nenajdu (sam "uloveny" + 2 obeti), mam ho jako vedlejsi ucet, pouzivam ho na obcasne internetove platby kartou v eur/gbp/usd, ma vyrazne lepsi kurzy nez AB, FIO, Mbank - neni v tomto smeru nej, ale jako docasne reseni mne to staci.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 10. 2012 09:34

Tak každý hledá pro sebe to nejlepší. Já hlavně vnímám pozitivně, že nové nízkonákladové banky nemají pokladny, protože to prostě je drahá sranda. To jim umožní být levnější, doufejme, že to donutí i velké banky účtovat skutečné náklady místo křížového financování z nesmyslných paušálů a předražených elektronických operací.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod comment 25. 10. 2012 10:00

Díky za odpovědi. Nehledám svatý grál, ale účet, který bude odpovídat mým požadavkům, mezi které patří mít možnost čas od času udělat nějaký ten větší vklad nebo výběr. A ačkoliv si umím představit, že nacpu třeba 150000 do bankomatu (Unicredit má také vkladové bankomaty, dřív toho dokonce uměly ještě mnohem víc), tak nemožnost vybrat hotovost (protože bankomat má daný limit) mi diskvalifikuje Zuno i Airbank.

V Equa bank se zeptám, až půjdu kolem (pokud mezitím ještě někdo nenapíše), a pokud to za rozumných podmínek umožňují, tak jdu k nim, protože jejich aktuální nová nabídka mi cenově opravdu vyhovuje.
Pokud to ani u Equabanky nejde, tak asi skončím u Fio, z čehož moc radost nemám, protože už u nich mám jiné účty a nerad dávám moc vajec do jednoho košíku.
Na druhou stranu mi Fio připadá tak nějak solidnější než Equa, která nemá žádnou historii ani silnou mateřskou banku a nezdá se mi moc jisté, jak dlouho budou poskytovat to, co zrovna nabízejí.
comment
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2012 10:15

FIO: vklady i vybery (nad 1000 Kc) na pobocce zdarma. U vyberu mohou byt zpoplatneny vybery vemi vysokych castek (teoreticky nad 50000 Kc, parkticky vyrazne prevysujici 100 000 Kc) pokud vyrazne prevysuji prumerny zustatek na uctu

mBank - nejde
Air Bank - maximalni vklad pres jejich bankomat je 300 000 Kc - osobne vyzkouseno :D viewtopic.php?f=316&t=1142003&st=0&sk=t&sd=a&start=450
Equa - nejde, ale zrovna maji na FB zpravu, ze jednou za mesic proplati 33 Kc za vklad na poste
Zuno - nejde
WURST - vklad zdarma (vyzkouseno), ale nejspise jen na jednom miste v CR, pobocka v Praze na Kavcich horach
Axa - nejde

Jeste je dobrou volbou zalozit si Cervene konto (sporici ucet Postovni sporitelny), za 8 Kc to vlozit na nej na kterekoliv poste (bude pripsano nasledujici pracovni den) a pak to pres IB klasicky prevest na svuj ucet u nizkonakladovky. Cervene konto je vedene zdarma a ani za prevody se nic neplati.
Jednorazove je mozne vyuzit terminovane vklady v CS nebo KB
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mobilman 25. 10. 2012 10:18

qsubt píše:AIR - Hotovost vkladat muzes skrz jejich bankomaty.. ktere jsou (snad asi) na kazde pobocce..

Ano, u Airbank jsou vkladove bankomaty uvnitr kazde pobocky. Bohuzel jsou tim padem omezeny k pouziti jen v pracovni dobu uvedene pobocky (napr. poplatkova CSOB je ma umistene casto v nonstop zone a tedy pristupne kdykoli).
Naposledy upravil mobilman dne 25. 10. 2012 10:19, celkově upraveno 1
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2012 10:19

...jeste doplnim, ze pouzitelnost hotovostnich vkladu a vyberu dost omezuji pokladni hodiny, ktere jsou kratsi, nez otviraci doba pobocky.
O limitech na kartach jsem i napsal clanek:
http://www.mesec.cz/clanky/limity-pro-p ... o-prevody/

-- 25. 10. 2012 11:20 --

mobilman píše:
qsubt píše:AIR - Hotovost vkladat muzes skrz jejich bankomaty.. ktere jsou (snad asi) na kazde pobocce..

Ano, u Airbank jsou vkladove bankomaty uvnitr kazde pobocky. Bohuzel jsem tim padem omezeny k pouziti jen v pracovni dobu uvedene pobocky (napr. poplatkova CSOB je ma umistene casto v nonstop zone a tedy pristupne kdykoli).

Nevim jak u jinych pobocek, ale ty prazske maji bankomaty dva. Uvnitr i vne.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mobilman 25. 10. 2012 10:23

Ano ale ten venku už není na vklady ale jen na výběr :(
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2012 10:27

mobilman píše:Ano ale ten venku už není na vklady ale jen na výběr :(

To jsou mi novinky, nenapadlo me, ze instaluji dva ruzne tipy. Kdyz jsem vkladal ten pulmilion, tak to bylo pochopitelne uvnitr :)
No, aspon jsem se neco noveho dozvedel
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 10. 2012 10:35

Vkládat se dá na poště na libovolný účet, viz Poštovní poukázka A, pravda není to zadarmo. Equa to navíc jednou do měsíce (částečně) proplatí. A nebo to Červené konto.

Vybírat se dá z bankomatu, jsou banky, které nedělají problémy s nastavením libovolné výše limitu, třeba mBank. Což vyvolává otázku jak sou na tom s nastavením limitů Zuno, FIO, Equa, Air?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 25. 10. 2012 10:37

jj venku jsou vždy jen pro výběr a vnitřní umožňují i vklady. škoda že ty vklady neumí každý a nejsou přístupné i mimo otevríací dobu pobočky, to bych možná o AB právě znovu zauvažoval, vklady využívám právě velmi často a to mě u ČSOB drží (po cestě z práce mám poblíž min. 2 vkladomaty, oba přístupné nonostop)
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod comment 25. 10. 2012 10:47

Díky za rady. Tak to je celkem bída, asi to tedy bude ta Fio, i když mi jednak vadí dávat tam další účet a jednak je to kompromis z hlediska vyšších výběrů. Taky se platí za výběry z jiných bankomatů, což u Equy ne, ale je otázka, jak dlouho jim to vydrží, u mBank to taky nebylo navěky.

Vkládat vyšší částku na poště by mi asi dost vadilo, nepřipadá mi to vhodné prostředí, kam bych chtěl donést půl mega. Taky mi vadí vyplňovat si složenku typu QYX, předat paní u okénka a doufat, že peníze nějakou cestou na můj účet doputují. Od toho nesu peníze do banky, aby se prostě objevily na účtu. To už to radši dám do bankomatu.
Kromě toho to samozřejmě nijak neřeší výběry a tímpádem zůstává Equa diskvalifikovaná.

Jinak nová konta Unicreditu jsou s těmihle nabídkami skoro srovnatelná, ale jednak se i u nejvyšší varianty platí za výběr (proč?) a jednak mají tak složité podmínky na vedení účtu zdarma, že mne to odrazuje (ne že bych je nedokázal splnit, ale nechce se mi myslet na tisíc věci - abych někdy zaplatil kartou, abych to, abych ono, atd.)

[size=85][i]-- 25. 10. 2012 11:49 --[/i][/size]

Jinak ještě dodatek - nepotřebuju vybírat velké částky nějak často, někdy je to třeba i jen jednou za rok nebo míň. Ale nemít vůbec tu možnost mi připadá strašně omezující - jako kdybych měl nějaký limit a nemohl se vůbec dostat ke svým vlastním penězům. To mi připadá u hlavního běžného účtu neakceptovatelné.
comment
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2012 11:12

comment: jenom pro zajimavost ty "pul mega a vic" vkladas Kolikrat denne?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod comment 25. 10. 2012 11:20

Jak jsem napsal v tom doplňku - někdy třeba ani jednou za celý rok. Ale někdy jo a nemít vůbec možnost to udělat by mi připadalo omezující.
comment
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gandalf007 25. 10. 2012 16:41

Proč tu nikde nepadl Genius Gratis od GEMB. Stačí si stáhnout volný kód (třeba zde na fóru) a zajít na pobočku. Vklady i výběry na pobočkách + podstatná většina nejrůznějších operací, včetně karty jsou zdarma.
http://www.gemoney.cz/documents/cz/depozita/ZOP-Genius-Gratis-2012.pdf
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iura 25. 10. 2012 17:37

Přesně tak, Genius Gratis je v současné době nejlepší účet, ne že bych potřeboval hotovostní operace, i když jsou tam asi zdarma, ale má prostě hodně rozšířenou síť bankomatů a výběry jsou zdarma.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod comment 26. 10. 2012 06:42

Díky za tip, o tom jsem vůbec nevěděl. Na první přečtení vypadá Genius Gratis opravdu dobře, až podezřele dobře - není v tom nějaký háček? Časově omezená akce nebo tak něco? Má to někdo vyzkoušené?
comment
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iura 26. 10. 2012 07:02

Jo, je to OK, omezené to může být v tom smyslu, že se neví, jak dlouho to půjde ještě zakládat, ale jinak to omezené není, když ten účet pojmenovali slovem "Gratis", tak předpokládám, že bude stále zadarmo, dokud bude mít takový název, kódy seženeš na internetu, třeba i na tomto fóru:
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1164517&start=105
Já bych na nic nečekal. GE ovšem není nízkonákladová banka, vydělávají hodně na úvěrech a budeš muset čelit jejich snaze nabízet ti úvěrové a pojistné produkty.
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 26. 10. 2012 07:52

GE Gratis mam taktez zalozene, ale po pravde, vuci GE necitim nejakou duveru a s hlavnim uctem u FIO jsem spokojen.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 10. 2012 08:06

iura píše: GE ovšem není nízkonákladová banka, vydělávají hodně na úvěrech a budeš muset čelit jejich snaze nabízet ti úvěrové a pojistné produkty.

Potvrzuji, že invaze nabídek je masivní :-)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 26. 10. 2012 09:42

To je právě ten účel, za kterým lákají nové klienty na Genius Gratis a současné klienty, kteří chtějí také přejít na Genius Gratis, nutí k sehnání dvou dalších klientů, chtějí jim prostě nabízet úvěrové a pojistné produkty pěkně po telefonu nebo při návštěvě pobočky jako svým klientům, ušetří tím na reklamách v televizi a v novinách a vědí, že jejich vyškolení pracovníci přesvědčí klienty spokojené s běžným účtem zdarma jistěji než nějaká reklama v televizi. Tyhle informace o Genius Gratis a volných kódech se po internetu šíří samy, a každý internetový surfař má nějakého známého, nebo příbuzného, kterému o tom řekne, až budou mít dost, tak prostě zakládání Genius Gratis zastaví, ale myslím si, že kdo ho už bude mít založen, tomu ty výhody zůstanou.
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod comment 26. 10. 2012 10:07

Tak Genius Gratis založen, kód jsem našel na mFóru (ani nemůžu poděkovat tomu, kdo ho vložil, protože mi nejde se tam zaregistrovat).
Masivní cross-selling můžu potvrdit, protože kromě běžného účtu jsem si rovnou odnesl i nějakou zázračnou kreditku s 5% slevou na všechno :-)
Jinak na použití osobních údajů k zasílání marketingových informací (maily a SMS) se pán velice slušně zeptal a když jsem řekl že ne, tak mu to nijak nevadilo - uvidíme, jestli i přesto budou něco vnucovat.

Čili díky za všechny rady, můj původní problém je tímto vyřešen.
comment
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iura 26. 10. 2012 10:17

SMS a emaily mi snad ani moc neposílaj, zato už několikrát volali a kdybych chodil s hotovostí na pobočku, tak by mě tam s tím určitě také otravovali.
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 10. 2012 10:27

Mám taky GE Gratis, ale kromě jednoho telefonátu deklarovaného jako průzkum spokojenosti (nenabízeli nic konkrétního) a nabídky KK při zakládání účtu (kterou beztak neschválili), mi nenabízí. Pravda, na účtu nechávám pouze minimální zůstatek a využívám pouze pro vklady hotovosti, kterou hned odesílám pryč. Na pokladně při vkladu neotravují.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2012 11:42

iura píše:SMS a emaily mi snad ani moc neposílaj, zato už několikrát volali a kdybych chodil s hotovostí na pobočku, tak by mě tam s tím určitě také otravovali.

Potvrzuji. Pri vkladu hotovosti me pracovnice upozornila, ze "tam mam" nabidku na pujcku. Take v IB mi sviti nabidka.
Telefonat take jeden byl, jinak klid. Nevadi mi to, aspon si s nekym popovidam. Rika se, ze pocit absolutniho osameni clovek zazije, kdyz uz mu nechodi ani spamy :) .
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 10. 2012 15:22

asi nejlepsi ucet na trhu..nenabizet Fio cca. mesic a pul od zalozeni v GE vlastni karty,tak uz ani o fio nezavadim..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 26. 10. 2012 15:54

GE se jako první z bankovních molochů probudila a zareagovala takto na nabídku nízkonákladových bank. Také to může být tím, že k ní přešel bývalý ředitel mBank.cz Jiří Báča.
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 7. 2014 07:53

refresh:
info z 14.7.2014
ZUNO- vklad poštovní poukázkou a banka nepropácí poplatek
EQUA- vklad poštovní poukázkou a pokud se uvede V.S. 111, pak banka 1x měsíčně proplatí poplatek za "složenku".
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 7. 2014 11:26

Malinko doplním - Equa proplácí jen část ceny za poštovní poukázku odpovídající ceně za zaslání částky do 5 tisíc Kč .
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 7. 2014 11:42

Equa proplácí 33 Kč, což byla cena za poslání částky do 50 000 Kč. Pošta ale zdražila a nyní poslaní částky do 5000 je za 26 a do 50 000 je za 37, Equa to (zatím?) nereflektovala.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 7. 2014 12:30

IMHO Equa už to zdražení z 33 na 37 Kč reflektovala, alespoň to uvádí v příkladu jak vyplnit složenku: http://www.equabank.cz/files/doc/318-slozenka-final.pdf

Každopádně nechápu to srovnání Zuno a Equa, hotovost na účet jinak než složenkou nedostanu ani u dalších bezpokladničních bank (mBank, ING Bank...) - teda za ty dva roky nenastala žádná změna, Equa sice proplácí poplatek za vklad složenkou, ale bezplatně použitelné to je jenom do těch 50 tisíc Kč (za každých započatých 10 tisíc Kč navíc pošta účtuje tuším 6 Kč).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 7. 2014 21:52

Můj příspěvek nebyl srovnání, ale pouze informace o aktuálním stavu.
Proč zrovna tyhle 2? Protože u nich jsem se ptal. Nic za tím netřeba hledat.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 7. 2014 22:07

Na hotovost je vhodná z těch nízkonákladovek pouze Airbank a Fio.. Doposud vládla GE, ale ta s novým kontem a řadou omezení už díru do světa neudělá
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 15. 7. 2014 06:59

Hotovost jsem nevkladal na ucet snad 10 let. Naposledy pred asi 10 lety otec zrusil vkladni knizku u CS a nechal si vyplacenou hotovost na mou radu zaslat na ucet mBank zdarma pres sedmidenni terminovany vklad u CS. :mrgreen:
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 7. 2014 12:57

Ze ty zrovna nemas hotovost neznamena, ze takto funguji dalsi dalsi desetitisice klientu tech nizkonakladovek..banka bez pokladen a dostatecneho portfolia sluzeb je jako posta bez obalek a postovnich znamek
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2014 17:53

A tak tady bych si dovolil nesouhlasit. Většina klientů opravdu nepotřebuje ukládat, výplatu dostávají bezhotovostně, když jim náhodou nějaká hotovost zbude (např. nějaká vratka), tak ji bez problémů utratí následující měsíc (místo karty).
Jako já jsem rád za FIO, GE a Air Bank, které mi umožňují vkládat hotovost, ale já jsem dost neobvyklý bankovní klient. A určitě bych nebyl ochoten za tuto službu platit.

Jinak celkem rozumná možnost je Červené konto od Poštovní spořitelny. Vedení zdarma, pohyby zdarma a možnost vkládat na každé poště (bývalo to za 9 Kč, snad se to nezměnilo).
Pro "nárazovky" jsou tu týdenní termínované vklady ČS nebo KB, které po ukončení jsou připsány na zvolený účet třeba i u jiné banky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor