Vklady a výběry na pobočce u nízkonákladových bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 7. 2014 07:53

refresh:
info z 14.7.2014
ZUNO- vklad poštovní poukázkou a banka nepropácí poplatek
EQUA- vklad poštovní poukázkou a pokud se uvede V.S. 111, pak banka 1x měsíčně proplatí poplatek za "složenku".
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 7. 2014 11:26

Malinko doplním - Equa proplácí jen část ceny za poštovní poukázku odpovídající ceně za zaslání částky do 5 tisíc Kč .
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 7. 2014 11:42

Equa proplácí 33 Kč, což byla cena za poslání částky do 50 000 Kč. Pošta ale zdražila a nyní poslaní částky do 5000 je za 26 a do 50 000 je za 37, Equa to (zatím?) nereflektovala.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 7. 2014 12:30

IMHO Equa už to zdražení z 33 na 37 Kč reflektovala, alespoň to uvádí v příkladu jak vyplnit složenku: http://www.equabank.cz/files/doc/318-slozenka-final.pdf

Každopádně nechápu to srovnání Zuno a Equa, hotovost na účet jinak než složenkou nedostanu ani u dalších bezpokladničních bank (mBank, ING Bank...) - teda za ty dva roky nenastala žádná změna, Equa sice proplácí poplatek za vklad složenkou, ale bezplatně použitelné to je jenom do těch 50 tisíc Kč (za každých započatých 10 tisíc Kč navíc pošta účtuje tuším 6 Kč).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 14. 7. 2014 21:52

Můj příspěvek nebyl srovnání, ale pouze informace o aktuálním stavu.
Proč zrovna tyhle 2? Protože u nich jsem se ptal. Nic za tím netřeba hledat.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 7. 2014 22:07

Na hotovost je vhodná z těch nízkonákladovek pouze Airbank a Fio.. Doposud vládla GE, ale ta s novým kontem a řadou omezení už díru do světa neudělá
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 15. 7. 2014 06:59

Hotovost jsem nevkladal na ucet snad 10 let. Naposledy pred asi 10 lety otec zrusil vkladni knizku u CS a nechal si vyplacenou hotovost na mou radu zaslat na ucet mBank zdarma pres sedmidenni terminovany vklad u CS. :mrgreen:
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 7. 2014 12:57

Ze ty zrovna nemas hotovost neznamena, ze takto funguji dalsi dalsi desetitisice klientu tech nizkonakladovek..banka bez pokladen a dostatecneho portfolia sluzeb je jako posta bez obalek a postovnich znamek
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2014 17:53

A tak tady bych si dovolil nesouhlasit. Většina klientů opravdu nepotřebuje ukládat, výplatu dostávají bezhotovostně, když jim náhodou nějaká hotovost zbude (např. nějaká vratka), tak ji bez problémů utratí následující měsíc (místo karty).
Jako já jsem rád za FIO, GE a Air Bank, které mi umožňují vkládat hotovost, ale já jsem dost neobvyklý bankovní klient. A určitě bych nebyl ochoten za tuto službu platit.

Jinak celkem rozumná možnost je Červené konto od Poštovní spořitelny. Vedení zdarma, pohyby zdarma a možnost vkládat na každé poště (bývalo to za 9 Kč, snad se to nezměnilo).
Pro "nárazovky" jsou tu týdenní termínované vklady ČS nebo KB, které po ukončení jsou připsány na zvolený účet třeba i u jiné banky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka