Vypadá to, že jsem byl podveden...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 20. 12. 2012 19:09

Jasne, opravdu si mne uprimne rozesmal :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Ohm711 8. 3. 2013 03:17

Tak jsou to tři a půl měsíce, co jsem podal trestní oznámení a před třemi týdny vypršela dvouměsíční lhůta, po kterou to měla policie vyšetřovat. Do dnes se mi nikdo od policie neozval...

Občas jsem koukal na bazoš, jestli tam nemá "prodejce" zase nějaké inzeráty...
Za tu dobu jsem narazil na více než 300 jeho inzerátů, přes 30 jmen a asi 15 telefonních čísel.
Narazil jsem i na jeho přítelkyni, její mail a telefon.
Před nedávnem se mi podařilo spojit se s dalším podvedeným.

V úterý mi volalo neznámé číslo. Přišlo mi nějaké povědomé a tak jsem rychle zasedl k PC a ověřil si to. A taky že ano, byla to zlodějova přítelkyně. Telefon jsem zvedl. Hned spustila, že jsem před časem od nich koupil mobil a že tu byl nějaký problém s poštou a že jsem na ně podal trestní oznámení. Ihned jsem jí zastavil a řekl jsem, že tu nebyl žádný problém s poštou, ale že mě ten zmr.d obral o peníze. Říkala, že by to semnou chtěla vyřešit. Že by mi hned poslala peníze zpět a já bych za to stáhl trestní oznámení. Ihned mi hlavou prolétly dvě věci: 1. trestní oznámení stáhnout nejde 2. i kdyby šlo, tak bych ho za to jeho chování v žádném případě nestahoval! Řekl jsem jí tedy, že pokud mi vrátí peníze, tak zajdu na policii a dodám, že mi byly peníze vráceny.
Začala něco mlet o tom, jakou bude mít záruku, že to stáhnu, tak to jsem jí hned odpálkoval, že oni mě oberou o peníze, pak si ze mě ještě dělají srandu a já jim mám dávat nějaké záruky? Tak s tím ať táhne někam. Řekla, že peníze tedy hned odešle a zítra je budu mít na účtu.
Ani v nejmenším jsem si nedělal naději, že by mi peníze skutečně vrátili. Po tom jeho sviňském chování bych peníze bral jako nejméně očekávatelnou věc.
Druhý den ráno už na mě čekal mail z banky, který oznamoval příchozí platbu. Skutečně mi vrátili celých 5400Kč :shock: Sice to trvalo 4 měsíce, ale přece...

Včera jsem byl ve městě, kde jsem podával trestní oznámení a měl jsem chvíli čas, a tak jsem se stavil na policii, zeptat se, jestli můžu informaci k případu doplnit u nich a nebo jestli musím do města, kam případ přeložili. U nich to prý nejde...
Byl tam docela v pohodě týpek a zajímal se, o co šlo. Stručně jsem mu to celé vyložil a zmínil jsem i telefonát z předchozího dne. Potvrdil mi, že trestní oznámení stáhnout nejde. Dále říkal, že to, že mi vrátili peníze na věci prakticky nic nemění, protože se tak stalo až poté, co se dozvěděli, že je ně podáno trestní oznámení. Je to výhoda pro mě, protože z něj nemusím získávat peníze soudní cestou...

Asi za týden mám cestu do druhého města, a tak se stavím na policii a doplním informaci o vrácených penězích.

Dnes jsem mluvil s člověkem, kterého také okradli a říkal, že mu peníze vrátili den po mě. On na ně čekal měsíc...

Teť ještě počkat na vyjádření policie....
Pak sem doplním s čím přijdou oni.
Ohm711
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gandalf007 8. 3. 2013 09:13

Zajímavé... že by se "spravedlnost" konečně jednou prokousala na světlo?
Co by tomu asi řekl "osobne", který celé oznámení víceméně odsoudil, jako zbytečnou a policii zdržující administrativu ;-)
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 8. 3. 2013 12:07

No a policie bude mit dalsi duvod to odlozit. Me docela stve, ze naklady na vymozeni te castky sly z mych dani, priste si to vymahej sam a na sve naklady.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 8. 3. 2013 12:22

Mám dojem, že Ohm711 zřejmě taky ze svých daní platí mj. i Policii a nevidím jediný důvod, proč by se na ní nemohl v tomto případě obrátit. Když si člověk uvědomí, co všechno ze svých daní platí zbytečně, tak aspoň v tomto případě Ohm711 dosáhl svých peněz.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 3. 2013 12:38

To joachym1: Ty seš fakt pako... Až si někde rozbiješ tlamu třeba na lyžích, tak si to zaplať ze svýho, fakt nevím, proč bych ti na to měl přispívat ze svého zdravotního pojištění.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vit.spinka 8. 3. 2013 12:45

Pako.
Hlavně úkolem policie má (i v tomto případě) být toho parchanta dopadnou a tak dostat před soud. Že Ohm711 díky ní dostal peníze zpátky ho jistě potěší, ale neměl by to pro nikoho zúčastněného být důvod toho podvodníka přestat honit.
vit.spinka
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 8. 3. 2013 13:28

Vůči podvodníkům to chce opravdu trochu důslednosti. V podstatě většina počítá s tím, že na to lidi buď máchnou rukou nebo to půjde přes občanské řízení. Když je pak kontaktuje policie a začíná to *****ět kriminálem, tak se občas leknou a radši se toho snaží zbavit odkazem na omyl, finanční problémy, nefungování pošty, mailu, telefonu, atd.
Ze mě takhle jeden taky vymámil něco fakturu, že bude všechno ok, a za týden na sebe vyhlásil konkurz a přestal brát telefon. Tak jsem zavolal jeho bráchovi, že to zboží získal podvodem a jestli to nebude zítra uhrazený, nebudu na nic čekat a jdu přímo na policii. Asi mu to taky za to nestálo a druhý den peníze byly.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 3. 2013 15:27

Gandalf007 píše:Zajímavé... že by se "spravedlnost" konečně jednou prokousala na světlo?
Co by tomu asi řekl "osobne", který celé oznámení víceméně odsoudil, jako zbytečnou a policii zdržující administrativu ;-)
A že ta husa hned zakejhala, že? :mrgreen:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ohm711 8. 3. 2013 16:49

joachym1: ROFL :mrgreen:

S tím, že to policie odloží se víceméně počítá od začátku. Vždyť mi to nepřímo potvrdil policista už při podávání trestního oznámení...
O vrácení peněz budu polici informovat až příští pondělí. Dříve tam cestu nemám a jet kvůli tomu 40km se mi opravdu nechce.
Ohm711
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ALF6 8. 3. 2013 23:16

xls píše:Vůči podvodníkům to chce opravdu trochu důslednosti

spravne, proto bych nic nestahoval. Chudacek..ted dostal strach a chce to vse zaplatit. :-( To si ze me dela ***** ? ***** :pozor

Sem snad debil, co prijel na trikolce v krataskach a na tricku ma napsano "nazdar" ?
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 9. 3. 2013 08:23

Ohm711 píše:joachym1: ROFL :mrgreen:

S tím, že to policie odloží se víceméně počítá od začátku. Vždyť mi to nepřímo potvrdil policista už při podávání trestního oznámení...

Jo v pohode, me bylo take hned jasne, ze to skonci jako vec obcanskopravni, nikoliv vec trestni. To jen ostatni diskuteri v tom mylne vidi podvod. Pak sem postni usneseni, az to policejni organ odlozi.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ohm711 16. 4. 2013 10:38

Včera mi přišel dopis od policie. Čekal jsem, že už to ukončili a posílají mi konečné vyjádření, ale bohužel. Popsali jeden a půl stránky, a přitom obsah je velmi prostý: Prázdnou zásilku jsme vrátili odesílateli. ;-)
Mimo to jsem se ještě dozvěděl jméno a adresu zloděje. Jméno se shoduje s jménem majitele účtu, na který jsem posílal peníze. Je to smrad, který sotva dosáhl plnoletosti...
Poslal jsem mu pár SMS, a překvapivě mi odpovídal :shock: V jedné zprávě jsem mu psal, ať počká, že ho zavřou (samozřejmě jsem nemyslel kvůli tomuto, ale zjistil jsem, že i v minulosti s ním byly problémy a takoví lidé většinou úplně "nevystřízliví", takže je šance, že se mu to časem nasbírá). Odpověděl, že sedět nepůjde a na rovinu mi řekl, že jsem jediný, kdo podal trestní oznámení. Všechny ostatní platby stihl vrátit ještě před tím, než to podvedení začali řešit přes policii. Říkal, že je rád, že se to stalo, protože konečně začal normálně pracovat... Asi si na něj rodiče došlápli :mrgreen:
Ohm711
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 16. 4. 2013 13:59

No hlavne ze jsem to rikal hned na zacatku, takovy podvod nejde prokazat bez priznani pachatele a ten se prizna malokdy. 8-)

Postni sem to usneseni policejniho organu, spousta zdejsich prispevatelu se z toho muze poucit a budou snad pak pri obchodovani pres internet opatrnejsi. o<:)
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ohm711 16. 4. 2013 15:26

Předpokládám, že mi ještě něco přijde, kde bude napsáno jak to skončilo. Předání balíku odesílateli snad není konec? I když v tom dopise je také nadpis "Usnesení"

joachym1 píše:No hlavne ze jsem to rikal hned na zacatku...

Na začátku? První příspěvek v tomto tématu máš až na této poslední stránce... Nebo mi něco uniklo?
Ohm711
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka