Vypadá to, že jsem byl podveden...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod joachym1 18. 4. 2013 18:44

Jenze tenhle zadne brambory neposilal.

mikicz píše:po zkušenostech co s policií mám tak nenajdou ani propisku na stole, natož pachatele, takže si nedělám iluze o tom jak to skončí. Ale nepodat to na policii dodnes by neměl ani korunubez oledu na to co si o tom myslíš.

A presto ma policie cca 40 % objasnenost a pred novorocni amnestii byly veznice preplneny cca o 20 %. A kdyby nebyla policie zbytecne zaneprazdnovana takovymi obcanskopravnimi spory, tak by jiste dosahovala jeste lepsich vysledku.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 4. 2013 20:32

mít v práci 40% úspěšnost tak mě vyrazí a cestou nakopou. Mít takovou úspěšnost hasiči nebo doktoři u banálních operací, asi by taky nikdo to číslo nezmiňoval. Ale u fízlů je to něco čím se dá chlubit... fucking awesome
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 18. 4. 2013 20:39

joachym1 píše:Vsak on vratil penize vsem, tedy i tem, co policii neotravovali.
...
Jenze tenhle zadne brambory neposilal.... A kdyby nebyla policie zbytecne zaneprazdnovana takovymi obcanskopravnimi spory, tak by....bla bla bla a bla bla...

Jasně napsal, že mu je vrátil až poté co na něj podal TO, takže u ostatních to bylo stejné, jednoznačně vyměkl až na základě předvolání. Navíc mu je spíš asi vracela ta jeho holka podle toho co napsal Ohm.

Tak jak tak, to byl minimálně pokus o podvod(i bez zeleniny v pixli). Pochop, že běžnému člověku je u pr..ele jestli je spor občanskoprávní nebo trestní, pro něj je podstatné, že se domůže svých práv. Většina lidí nemá důvod a potřebu si platit drahé právníky, protože platí dost vysoké daně na to, aby policajti si jen nevozili zadek v autě a nedávali lístky za blbé parkování.

ps : Tvůj výklad práva je takový extrémně svérázný a až gumový, podle mě bys byl ideální soudce z lidu. :-)
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ohm711 18. 4. 2013 23:30

joachym1 píše:No vidis to, takze jsi pekne ostrouhal, nebudes mit ani tu nabijecku a datovy kabel.

Tak samozřejmě nemůžu říci, že bych na tom jakkoliv vydělal. Peníze jsem měl 4 měsíce pryč a už jsem vůbec nepočítal s tím, že je dostanu zpět. Navíc jsem měl kvůli tomuto problému ještě spoustu dalších výdajů, strávil jsem nad tím dost času a těch nervů co mě to stálo...
Ale to, že nabíječku vrátili jemu a né mě, mě opravdu ani v nejmenším netrápí :-D

joachym1 píše:Vsak on vratil penize vsem, tedy i tem, co policii neotravovali. :-P
...
Kdyby ty prachy vracet nechtel, tak ho k tomu nedonuti ani jeden vyslech u policie. Takze je vratil dobrovolne.

To si vážně myslíš, že lépe bych udělal, kdybych to nechal plavat a doufal, že mi to určitě někdy vrátí? WTF? :shock:
Byl jsem v kontaktu s dalším podvedeným, kterého okradl o 4200Kč. Peníze měl pryč dva týdny, takže teprve zvažoval jestli ještě čekat a nebo podat trestní oznámení. V tom ale policie zloděje našla, on se podělal a oba jsme měli peníze zpět. Kolik bylo dohromady podvedených ví jen zloděj sám. A jak mi sám řekl, tak všechno stačil vrátit ještě před tím, něž na něj ostatní podali trestní oznámení.

On si myslel, že když si vymyslí jméno a adresu, tak že ho nikdo nenajde. Několikrát jsem mu psal, že to budu řešit přes policii a pokaždé mu to bylo jedno. Ale když se dozvěděl, že ho policie našla a je na něj podané trestní oznámení, tak si nadělal do kalhot a ihned chěl všechno urovnat, aby se mu nepřitížilo. Vlastně on ne, je to takovej ubožák, že to za něj všechno musela vyřešit jeho přítelkyně.
A navíc mi peníze chtěli vrátit na oplátku za to, že stáhnu trestní oznámení.
Ohm711
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 4. 2013 05:56

Trestni oznameni se stahnout neda, organy cinne v trestnim rizeni konaji ve veci takove ukony, ktere uznaji za vhodne k objasneni veci, a to z uredni povinnosti a klidne i proti vuli oznamovatele. Asi to byli nejaci amateri, kdyz si mysleli, ze to muze oznamovatel stahnout.

Ja ti preji tu vyhru, ze jsi dostal penize zpet, dulezitejsi ale je, jestli sis sam uvedomil to, ze riziko toho internetoveho obchodu s neznamym clovekem jsi podstoupil sam a dobrovolne. A vetsi ponauceni pro kazdeho cloveka pak urcite je, kdyz o ty sve penize prijde. Pri pristim obchodu bys mel jednat opatrneji.

To ze se takovymi obchody zabyva policie a naklady jdou i z mych dani, me samozrejme netesi. Kazdy sam za sebe by mel rozpoznat riziko internetoveho obchodu s neznamym clovekem a s pripadnou ztratou dopredu pocitat, a ne pak pozadovat po policii natlakovou akci na druhou stranu obchodu za ucelem vymozeni plneni kupni smlouvy. Policie je organ cinny v trestnim rizeni a ne vymahac zavazku vzniklych z riskantnich internetovych obchodu.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 4. 2013 08:21

Drobnym detailem je, ze dotycny ho "zamerne uvedl v omyl", tedy predani policii bylo naprosto spravne.

Porad se tu ohanis placenim dani, ale sam si jednim z parazitu, kteri ziji z verejnych rozpoctu, takze na tvem miste bych radeji drzel usta.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 4. 2013 10:19

joachym1, i z informací, které podvedenému poskytl sám pachatel a jeho přítelkyně, je zřejmé, že těch, ze kterých pod záminkou prodeje neexistujícího zboží vylákal peníze, bylo více a tedy je velmi pravděpodobné, že jednal s podvodným úmyslem a rozhodně Ohm711 měl dobrý důvod si myslet, že byl podveden. Takže TO podal zcela správně a já bych ve stejné situaci jednal stejně.

Samozřejmě je možné, že by se z toho pachatel dříve popsanými pohádkami jako že telefon ztratil a peníze už taky nemá dokázal vylhat, ale to přece neznamená, že pokud je sebemenší šance, že se pachatel vylže, tak automaticky nebudu podávat TO, konečně podvedený není právník a je na policii aby posoudila zda se jedná o trestní věc a podle toho s TO naložila.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 4. 2013 11:05

S474N píše:Drobnym detailem je, ze dotycny ho "zamerne uvedl v omyl", tedy predani policii bylo naprosto spravne.

To je pouhy subjektivni pocit jedne strany sporu, na tom se v trestnim rizeni nic stavet neda, tam je treba dukazni prostredky ziskavat objektivne.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 19. 4. 2013 11:37

A od toho tu orgány činné v TŘ jsou, aby zajišťovaly a shromažďovaly důkazní prostředky. Oznamovatel může podat vysvětlení, poskytnou součinnost, ale rozhodně nemusí těmto orgánům servírovat vše pod nos, aby si jen spokojeně od stolu vyřídily administrativu a odškrtly další čárku :-)
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 4. 2013 12:06

Priznani pachatele muze servirovat pouze sam pachatel. A nic jineho v tehle veci nepomuze. Skonci to odlozene jako obcanskopravni spor a pachatel se pro priste pouci, jak to udelat lepe, aby se na nej vubec neprislo a nemusel nic vracet.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 19. 4. 2013 12:16

Pokud by prokázání podvodného jednání záviselo pouze na doznání samotného pachatele, tak mohou významně omezit stavy na obecné i hospodářské kriminálce ;-)
Ale rozumím Ti a nedělám si nejmenší iluze, že zase nespíchneš nějaký protiargument :mrgreen:
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 4. 2013 12:43

Nebavte se s nim, vzdyt vsichni tady moc dobre vime, co je to zac, je to marne.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 4. 2013 21:04

No a ja zase vim dopredu, jak to dopadne, odlozeno dle § 159a/1 tr. radu. 8-)
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 20. 4. 2013 01:50

8-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 4. 2013 23:27

Opravdu? A ja mel za to, ze pro poskozeneho je prioritou ziskat penize zpet, coz se mu povedlo.

S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka