Vypadá to, že jsem byl podveden...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 4. 2013 08:12

Vsak ona to policie po te amnestii znovu rychle naplni, neboj.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ohm711 23. 4. 2013 10:36

joachym1 píše: ...a pachatel se pro priste pouci, jak to udelat lepe, aby se na nej vubec neprislo a nemusel nic vracet.

V tomto s tebou souhlasím. Podle mě vychladne, začne přemýšlet jak se vyvarovat chyb, které udělal a zkusí to znovu.
Třeba jako tady: http://www.kdosiodjinud.cz/policejni-sp ... .a170.html

joachym1 píše:Příště ať si plnění závazků ze svých riskantních obchodů vymáhá sám, na to riziko přistoupil sám a dobrovolně, tak ať si to vymáhání plnění pak i sám a dobrovolně hradí.

Od samého začátku (teda pokud jsi i scripta) tady tvrdíš, jak zneužívám policii a tvých daní a že jsem si měl zloděje najít na vlastní náklady. Za celou dobu jsi mi ale neřekl JAK bych to měl udělat.
Peníze bych měl ze zloděje dostat přes soud. Pokud by mi je nevrátil dobrovolně, tak by dalším krokem bylo podání žaloby. Jenže před podáním trestního oznámení jsem jaksi nevěděl na koho tu žalobu podat... A na to jsi mi tu neodpověděl.
Ohm711
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 4. 2013 11:39

No o tom musis premyslet prave uz pred tim obchodem, musi ti prece to riziko byt jasne hned, ze neznas totoznost druhe strany obchodu a ze po ni budes pak tezko vymahat plneni. Musi ti byt prece zrejme hned od zacatku, ze o sve penize muzes jednoduse prijit. ;-)
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 4. 2013 12:45

Teda lidi ja nevim, co resite. Je potreba si uvedomit, ze cim vetsi mantinely tem podvodnikum dame, tim snazsi budou mit zivot. Naopak, kdyz budou vedet, ze misto "nudne" a relativne bezpecne obcanske zaloby ho ceka trestni stihani, tak si to rada z nich rozmysli.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 4. 2013 17:20

Jenze ono je zadne trestni stihani neceka, pokud se pachatel sam neprizna, ta vec neskonci zadnym trestnim stihanim, ale odlozenim, protoze se jedna o obcanskopravni spor a ne o trestny cin. Zadne trestni stihani dle § 160 tr. radu proto ani nezacne, skonci to ve fazi proverovani odlozenim dle § 159a/1 tr. radu. Bez priznani pachatele zadny podvod v takovemto pripade prokazat nejde.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 4. 2013 17:27

Evidentne se zalekl a zaplatil, to je dulezite.
Jinak si dovedu predstavit stihat takove jednani minimalne jako zproneveru - dostal penize a utratil je drive, nez splnil zavazek. Bohuzel z hlediska prava tomu tak nejspise nebude :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 4. 2013 17:32

Ne zpronevera to nebude nikdy, ani kdyby se k tomu co pises priznal. 8-D Tohle byl normalni a dobrovolny obchod, ty penize mu nebyli svereny, ty mu byli dany jako plneni kupni smlouvy.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 4. 2013 17:52

ovšem on kupní smlouvu nedodržel a peníze utratil dříve než jí splnil. Z právního hlediska o zpronevěru nejde, z morálního to tak chápu. Kažodpádně řešíme nesmysly, případ byl vyřešen, není důvod se jím dále zabývat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 4. 2013 19:31

Samotne nedodrzeni kupni smlouvy neni trestne, trestne je to, pokud nekdo uzavira tu kupni smlouvu uz s umyslem ji nedodrzet, to je pak podvod, co se ale stane az po uzavreni te smlouvy, je uz z hlediska trestniho rizeni nedulezite.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 4. 2013 07:56

Něco z Měšce...
Michal Kolesa
Dnes 7:39
Re: nikdy neplatit předem
Při platbě na dobírku, když v balíku není to co tam má být se podá trestní oznámení na Policii a soud nebo státní zastupitelství pak vydá poště nařízení "vyplacení" dobírky "pozastavit".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 26. 4. 2013 08:36

Hmm tak Kolesa jó? Jen na superforu založil několik dnes již legendárních diskuzí, a ta fotka za kterou dostal banán na garáži ta mne děsí ještě dnes.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 4. 2013 08:48

TM: umíte plavat? Jakým stylem nejraději plavete? Kolik uděláte bazénů?

:mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod tatoch 26. 4. 2013 17:07

tatoch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 8. 5. 2013 19:09

Má zdatné následovníky :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 21. 6. 2013 16:54

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka