VISA vs. MasterCard

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod .neo 19. 1. 2013 10:57

ČSOB začala vydávat bezkontaktní platební karty, měl bych o ní zájem, jsou to však karty MasterCard, nyní mám od nich Visa kartu. Má MasterCard nějaké nevýhody? Slyšel jsem něco o nemožnosti plateb na internetu (PayPal). Díky za informace.
.neo

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 1. 2013 11:07

To sis asi spletl s kartami Maestro, ty drive neumeli internetove platby, ale i to uz je snad dnes minulosti.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 1. 2013 11:57

MasterCard nedokaze (alebo skor nechce) platbu spat na kartu
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod .neo 19. 1. 2013 11:59

LuiS_666: To nějak nechápu, co tím je myšleno?
.neo

Odeslat příspěvekod LuiS_666 19. 1. 2013 12:35

napr. ak hras poker, stavkujes, ak nieco predavas na Paypal (tusim) tak mas viacere moznosti vyplatenia

jedna z nich je platba spat na kartu za kurz devizy predaj (takze velmi výhodne pre teba, kvoli kurzovým rozdielom)
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 19. 1. 2013 14:14

MasterCard (záměrně) nepřijímá zpětné platby od sázkovek.

Refundace platby zpět na kartu (např. reklamace, vrácení, nedodání zboží atd.) umějí všechny karty včetně MasterCardu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 1. 2013 10:27

Jsem se naivně domníval, že "bezkontaktní" znamená jen to, že se karta nemusí cpát do terminálu, ale stačí ji k terminálu přiložit, přičemž u plateb pod 500,- Kč není nutno zadat PIN...

Bral jsem benzín u Agipu se slevou od O2, chci máchnout kartou před terminálem, ovšem paní mně ji sebrala s tím, že ji musí použít klasicky, jinak že by se sleva neprojevila... Pomyslel jsem si svoje...

A ejhle, v aplikaci O2 výhody se u této slevy píše: "Neplatí pro staniční karty a nefunguje pro bezkontaktní karty" :hm .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 1. 2013 10:58

Toto jsem taky postřehl v aplikaci O2...
Jak to je v případě uplatnění slevy Sphere + Premio, jak se tady diskutovalo ve vedlejším vlákně? Měl bych jeden takový tip proč by neumožnili bezkontaktní platby v takovém případě - jelikož v NFC telefonu lze mít kreditku GE s programem bene+ (případně vydanou nálepku ke kreditce), která na Agipu dává slevu 3 % a nelze jí kombinovat se slevami na Sphere + Premio (při platbě to obsluha kontroluje, že karta není od GE), při platbě NFC telefonem/nálepkou by neměli jak zjistit, že nejde o kartu s bene+ programem... :?:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod alexpraha 31. 1. 2013 11:47

Dlouho jsem přemýšlel proč nemám rád platební, kreditní a další karty. Domnívám se, že je to tím, že jsem stará škola, která má dodnes "obálkovou metodu", byť v hlavě. Když platím kartami, tak ztrácím přehled kolik jsem daný měsíc utratil, zda se mohu ještě "rozšoupnout" nebo raději trochu brzdit.
Jak pánové (i dámy) držíte svůj rozpočet vyrovnaný?
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2013 11:54

Ja bych rekl, ze je to naprosto naopak - diky online vypisum z bankovnictvi mam prehled okamzite k dispozici a i zpetne. Ty si od vseho, co zaplatis schovavas uctenky?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod misaan 31. 1. 2013 12:08

2S474N: Myslím, že chtěl říct, že víc online je pro něj pohled do prázné/plné peněženky.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 31. 1. 2013 12:17

alexpraha píše:Když platím kartami, tak ztrácím přehled kolik jsem daný měsíc utratil, zda se mohu ještě "rozšoupnout" nebo raději trochu brzdit.

Podívám se na zůstatek na kreditce a vím to naprosto přesně.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2013 12:21

misaan: to same + neco navic je v IB. A navic i zpetne.

AK: presne tak!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář