Jak zabezpečit svoje peníze - návod

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 11:58

Dobry den,

uz me prestava bavit cist jak nejaky rumuni apod, vyberou penize z bankomatu za vas, z internetu apod. Tedka zde tady napisu ultimatni navod, kde popisu vsechny kombiné jak na to:

1. Mít penize na sporaku
- vim ze jdu neco platit vezmu penize ze sporaku a prevedu je na bezny ucet (pokud vase banka neumi prevod behem par sec mezi ucty, vase chyba, vase banka

2. Mit nastavene transkacni limity (pouze pro total paranoid users)
- nastavte si limit na jednotlivou akci, na den, na tyden, na mesic - proste nastavte si cokoliv at vas to neohrozuje.

Zaver:
Ja (autor tohoto clanku) pouzivam pouze zpusob cislo 1 a nebojim se cislo moji karty narvat kdekoliv na webu (ano bavime se jen o strankach ktere bych pouzival i kdyby jsem nepouzival zadne z techto pravidel) a nidky se nebojim ze mi nekdo zneuzije moje karty, protoze to nejde. Penize jsou porad na sporicim uctu, chci zaplatit tak prevedu doma, nebo mam v tel aplikaci, ktera to take zvladne.

Obrázek

PS: neni to omezujici, jen maximalne vyuzivam sporici ucet
Naposledy upravil DNSTUFF dne 23. 1. 2013 12:30, celkově upraveno 1
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 1. 2013 12:20

DNSTUFF: to musi byt strasne omezujici zivot, porad premyslet, jestli ted neco potrebuji koupit nebo ne a tomu prizpusobovat prevody. Ono ja mam lepsi napad, levnejsi a mene narocny - proste si na svoje veci davat pozor.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Fantucci 23. 1. 2013 12:53

? nechápu smysl vlákna

nebo jde o ten reklamní obrázek?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 14:09

hej jestli tohle je reklamni obrazek tak odpadavam, fantucci omg, lol, xd.

ok a ja treba zas nechapu clanek z dneska http://finexpert.e15.cz/davejte-si-pozo ... alezavejsi

tam si prectete ze vas podvnodnici dokazou okrast a co z toho ? nic Jedine na co se banky zmuzou je 3 !!!!!! ciselny kod 3D secure,,OMG

Moji kartu at si kdokoliv naskiminguje, ale proste nic z ni nevybere. Az tady nekdo popise pripad ze mu sebrali penize i ze sporaku tak ok. PS: neberu ze ma nekdo nastaveno autopilota u ZUNA, to je jeho problem.
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 1. 2013 14:26

Proč v době vracecích kreditek platit debetkou a řešit převody ze spořáku? Nicméně každému co jeho jest.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 23. 1. 2013 14:26

A tohle je téma, které tě trápí, kterému věnuješ volný čas???

Přesouváním peněz jsi objevil Ameriku. Hlavně je to ale krajně nepohodlný způsob, fakticky nepoužitelný v praktickém životě.

Ty jsi nikdy nečetl o případech, kdy byly čísla karet a uživatelské údaje zcizeny z databází prodejců?

Počkej, až zjistíš, co na internetu dokáže kreditka od Cetelemu. To se poděláš štěstím.
galan.marten
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 14:37

galen : tedka nevim jestli narazis na me ci na franka, proc vam pripada v pohode toto odsoudit a v klidu si precist hlavni clanek na finexpertu kde zjistite ze vase finance jdou do peru nebo na ukrajinu.
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 1. 2013 15:13

DNSTUFF píše:Az tady nekdo popise pripad ze mu sebrali penize i ze sporaku tak ok.

Už jsi slyšel něco o tom, že existují i karty ke spořákům? BTW docela živě si představuju, jak chceš něco zaplatit kartou v cizině, a aby sis mohl bleskově převést peníze ze spořáku na BÚ, mastíš někam hledat WiFinu nebo platíš našemu drahému operátorovi za datový roaming...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 23. 1. 2013 22:31

Hele to je špatný návod. Dal jsem všechny prachy na sporák. Dobrý. Vzal si dvě stovky na nákup. Taky dobrý. Pak jsem ale šel vařit večeři, zapnul sporák a zapomněl že tam jsou ty peníze. Shořely. Jak to řešíš ?
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod quino 23. 1. 2013 22:41

:-D
quino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 23. 1. 2013 22:58

jak se rika: TOHLE NEVYMYSLIS
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 23. 1. 2013 23:05

No a jsme doma...

DNSTUFF v lepším případě trpí obsedantní poruchou, v horším případě je diagóza... horší. Každopádně není na místě se mu vysmívat.

Buďme shovívavý. DNSTUFF ať si pořídí tu Cetelem kreditku (http://www.cetelem.cz/kreditni-karta/vy ... karta.html), ta jediná jeho potřebu po bezpečí skutečně uspokojí.
galan.marten
Diskutér

Odeslat příspěvekod kiulamatino 24. 1. 2013 08:18

Asi nejsem shovívavý, ale nabízet cetelem mi přijde jako hodně blbej nápad. Bohužel jeden známý z práce na to celkem doplatil :( Ruce pryč od nich.
kiulamatino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 1. 2013 08:20

Proč? Já od nich měl dva bezúročné úvěry a nemůžu si stěžovat...
Jediné, co mně vadilo, byl bod v OP, že mně v průběhu splácení pošlou kreditku, kterou jsem nechtěl. Vyškrtnout ten bod nešel. Takže jsem napsal mail na klientskou linku, požádal, ať mně ji neposílají, a bylo to.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 24. 1. 2013 09:17

kiulamatino píše:Asi nejsem shovívavý, ale nabízet cetelem mi přijde jako hodně blbej nápad. Bohužel jeden známý z práce na to celkem doplatil :( Ruce pryč od nich.

Jak na to doplatil?
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod kiulamatino 24. 1. 2013 16:20

Dostal kreditku, kterou šel na pobočku vrátil a než ji odevzdal tak ji 2x ohnul. Zapoměl ji přestříhnout. Po 14 dnech mu přišel výpis s výběrem z bankomatu na 48k. Nikdy tu kreditku nepoužil, ale jak to tak vypadá pán za přepážkou ano. Měsíce se s bankou dohadoval. Měl doklad o vrácení, ale výber byl udělan ten samý den. Doba výběru se prý nedá určit. Což obě protistrany se na tomto bodě dohadovali. Mslím, že to stále nená vyřízeno. Je pravda, že v každé bance jsou slušní i lumpové - uředníci. Ale mě takové to jednání přijde podpásovka od banky a já ji proste nevěřím
kiulamatino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod misaan 24. 1. 2013 16:35

To je divné. Do teď jsem žil v domění, že když mi vyjede papír, že je bloklá tak je bloklá. Nechá se jen 30 dnů aby došli offline transakce, což výběr v bankomatu snad není..
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Proti srsti 24. 1. 2013 19:15

kiulamatino píše: Doba výběru se prý nedá určit. Což obě protistrany se na tomto bodě dohadovaly. Myslím, že to stále nená vyřízeno.

Čas výběru (a taky místo atd) se pochopitelně zjistit dá.
Pokud bude vyřízeno v jeho neprospěch, a pokud se to odehrálo tak, jak uvádíš, doporučuju finančního arbitra.
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2013 19:56

Nejen čas výběru, archivují se i kamerové záznamy z bankomatu, takže se zjistí i kdo vybral. Pokud řádně reklamoval a je si jist, že nevybíral on, neměl by se čeho bát.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 1. 2013 20:03

Hm, a kde ten pán za přepážkou sebral PIN? Nebo mu dotyčný vrátil kartu i s PINem?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 24. 1. 2013 20:07

Beztak nějaká story jedna paní povídala.. během krátké chvilky 4 různé zpochybnění ;-)
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 1. 2013 20:41

kiulamatino: Má rodinu?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod kiulamatino 24. 1. 2013 21:03

Rodinu má, a ano může kecat a dělat ze sebe chudáčka. Já to jen od něj slyšel a tak to prodávám. Ale je to chlap v letech a vpohodě nevidím důvod proč by si to vymýšlel.
kiulamatino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 1. 2013 21:06

Tak se ho laskavě zeptej na ten PIN... Nebo znáš bankomat, z kterého lze vybrat bez zadání PIN?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kiulamatino 24. 1. 2013 21:48

Oki příští týden se zeptám
kiulamatino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 2. 2013 09:58

máš už odpověď?
wit.cz
Diskutér