Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 9. 7. 2015 13:28

Byl jsem se včera ptát na pobočce na pankráci, starý účet zůstává beze změny, mám tam to start konto bez poplatků a k tomu debetní kartu napojenou na účet v kč a eurech, což mi teda zůstává zachováno, že vkládám eura v hotovosti přímo na eurový účet a kartou platím z eurového účtu a to celé bez poplatku

jinak hned mi nutil jejich kreditku na limit 70 tisíc, jsem student bez příjmu a i tak říkal bankéř, že naprosto v pohodě, že se nic nedokládá (na účtech u nich nějaké závratně velké sumy nemám, účty vedené někdy od února tohoto roku)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 11. 7. 2015 00:34

Podle toho, co jsem vyčetl ze stránek Sberbank neumožnují přihlašovat do onlinebankingu SMS?
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 7. 2015 00:56

Autorizace je možná tokenem nebo certifikátem (paradoxně, token je bezplatná varianta, vydání certifikátu je zpoplatněno).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 12. 7. 2015 22:51

Hlavně nechápu, proč při otvírání nového účtu vás znovu otravují setkáním kurýrem, proč to nejde podepsat elektronicky, když už všechny vaše údaje mají potvrzené.
outlier
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 13. 7. 2015 20:08

fremantle píše:Autorizace je možná tokenem nebo certifikátem (paradoxně, token je bezplatná varianta, vydání certifikátu je zpoplatněno).

Díky. Nějakou pofidérní krabičku na generování kódů u sebe neustále nosit nechci. Navíc, když si za ztrátu účtují 450 Kč. Jejich mínus, že neumí SMS token (kód).
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 7. 2015 03:45

pokud jsem již klientem dá se otevřít další spořící produkt http://www.sberbankcz.cz/obcane/sporici ... er-sporeni rovnou v IB? Pobočku mám daleko a kurýr je zbytečný náklad pro banku..díky za info :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 7. 2015 08:39

Požádáš o otevření v IB a pak ti přijde mail, že se ti ozve kurýr, mně se zatím neozval.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 7. 2015 09:14

Hlavně nyní je to už tak překombinované, že asi ani nemá smysl si otevírat nové Fér spoření "Plus" ani přes kurýra, když bez Fér konta ve variantě Aktiv nebo Optimal (vedení zdarma jen za obrat) je úročeno jen 1,43 % p.a. - to je už asi i lepší ten SÚ Hit od Equa bank, resp. kvůli těm "bonusovým" +0,2 p.b se návštěvě pobočky nepůjde vyhnout...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 7. 2015 09:21

No jo, ale co když už máš všude "plno" ;)

-- 14. 7. 2015 09:22 --

davsopl píše:
fremantle píše:Autorizace je možná tokenem nebo certifikátem (paradoxně, token je bezplatná varianta, vydání certifikátu je zpoplatněno).

Díky. Nějakou pofidérní krabičku na generování kódů u sebe neustále nosit nechci. Navíc, když si za ztrátu účtují 450 Kč. Jejich mínus, že neumí SMS token (kód).

A to já jsem zase rád, mám to jako nouzovku, kdybych ztratil mobil, tak že mám čím zaplatit.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 7. 2015 09:28

Já jsem za token taky rád, neustále ho nosit určitě není důvod - do IB beztak lezu jen doma a v "terénu" lze v případě potřeby použít Smartbanking...

PatrikChrz píše:No jo, ale co když už máš všude "plno" ;)

To už by asi mělo smysl "zaparkovat" do J&T na vklad s 3 měsíční výpovědní lhůtou, tam je snad ještě 1,5 % p.a., ne? :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 14. 7. 2015 11:20

Taky jsem o ten nový spořák dneska z IB požádal. Sice to znamená další 2 naprosto zbytečné účty a další protáčení, což mi přijde i z hlediska bank naprosto nesmyslné, ale když si to tak přejí. Za poslední rok už mám těch nových nesmyslů otevřeno přes 10.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 14. 7. 2015 13:31

Tak už mi volali z banky a kontrolovali údaje a že prý se ozve a přijede kurýr se smlouvou, ale pro zřízení bú je stejně potřeba na pobočku. Dost postavený na makovici, hlavně že se i žádost podepisuje tokenem. No nic, teď tohle dotáhnu a pak možná někdy cestou tu pobočku, i když další účet, karta a protáčení se mi moc nechce.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod intarzista 14. 7. 2015 15:10

fremantle píše:To už by asi mělo smysl "zaparkovat" do J&T na vklad s 3 měsíční výpovědní lhůtou, tam je snad ještě 1,5 % p.a., ne? :-)

To jsem Vám takhle včera dostal nabídku na ING 1,5% p.a. na 3 měsíce do maxima 500k.
intarzista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martinsip 14. 7. 2015 15:13

Nj. Ale jenom na 3 měsíce :oops:
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 7. 2015 16:04

Tak to na kurýra kašlu..to se mi vyplatí zaběhnout do Equabank, kterou mám 5 min od baráku
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka