Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod __Pavel 23. 1. 2016 22:00

@fremantle,milanBrno,charman
Tak to dík chlapci za ty cenné informace. Nesnáším kurýry a pobočky ;)
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dinkylinky 23. 1. 2016 22:36

Takže se to oproti minulému roku změnilo? Pokud vím, tak před rokem i ti, co zakládali online, a měli účet u Sberbank, stejně dostali další den telefonát, aby se domluvilo setkání s kurýrem. Takže jsem šel nakonec na pobočku.
dinkylinky
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 24. 1. 2016 00:35

Poslal jsem žádost v IB a je tam napsané "Po odeslání žádosti se s Vámi telefonicky spojíme, abychom si dohodli vhodný termín doručení smluvní dokumentace k Vašemu podpisu."
Takže počítám, že kurýr přijede... škoda - u Zuno, Fio nebo mBank nebylo potřeba při zakládání dalšího spořícího účtu už nic podepisovat, stačilo kliknout v IB. Ale když je to baví a chtějí utrácet za kurýry...
Navstevnik123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2016 14:51

Omlouvám se všem za mylnou informaci. Ti idioti ze Sberbank opravdu i při založení on - line posílají smlouvu k podpisu přes kurýra, přitom při založení Fér spoření šlo vše on - line. Žádný kurýr. Smlouvu i token posílali poštou. Asi tam někomu "kape na karbid" a je to myslím snaha maximálně odradit potencionální klienty o to jejich zázračné spoření. Buď kurýr 1.43 % a nebo pobočka 1.43% či 1.63% s aktivitou.

Takže vítejte v bance, kde včera neznamená zítra. Místo toho, abychom jeli dopředu couváme dozadu.

NO COMMENT !!!!

Takže ještě jednou má omluva. Já tu větu o kurýrovi přehlédl.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 24. 1. 2016 15:23

Mě třeba fascinuje na Sberbank to jejich neskutečně dlouhé zaúčtovávání plateb. Přijdou peníze a než se jakoby zaúčtují do disponibilního zůstatku, tak to trvá třeba den nebo dva. Nebo nestálé spamy smskama typu máte schváleno jako potencionální půjčku do data XY XY Kč. Ať se už konečně proberou!!!
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 24. 1. 2016 15:58

Stacilo pri sepisovani smlouvy nesouhlasit s marketingovymi nabidkami!
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 24. 1. 2016 18:32

Tak s tim jsem presne nesouhlasil,vyslovne na tyto marketingove tahy upozornoval,podepsal papir a stejne mi tyto nabidky uz podruhe zaslali smskou..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2016 19:11

Pak se není čemu divit, že se Kellnerovi s Air, tak vede. A půjde dále nahoru. Dává totiž klientům vybrat a neobtěžuje je. Chceš na pobočku ? Běž na pobočku ? Chceš kurýra ? Tak ti ho pošleme ? Chceš vše on - line a nemáme tě obtěžovat ? OK není problém. Vše tedy bude on - line.

Vše se snaží pokud to jde klientům maximálně zjednodušit. Lidé dnes nemají rádi "zkostnatělý" systém klasických bank typu komerčka, spořka, ČSOB (jako jediná se snaží změnit). Dle mne je drží nad vodou a zásobují je zisky starší klienti, kteří u nich mají úvěry, hypotéky, účty.

Mladí lidé budou preferovat malé moderní nové banky pro jejich prostředí, služby, přístup atd. A proto myslím si, že Kellnerova Air brzy vykáže miliardové zisky a půjde jako jediná z malých bank prudce nahoru.

A banky typu Sberbank budou s problémy Rusky a odlivem klientů, kteří jsou na tuto zemi orientováni stagnovat či upadat.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 24. 1. 2016 19:14

Přátelé, abych to tu nemusel celé číst, pokud mám Fér spoření do 300 000 s 1,63, na co bych to měl změnit, abych z těch snížení vyšel co nejlépe? Díky moc.
STSCHvojkoviceBrod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2016 19:21

Pokud ti stačí 1.43% tak - vyplnit žádost ve svém internetovém bankovnictví. Sberbank ti pak pošle kurýra se smlouvou k podpisu. To je vše a na 5 měsíců máš garanci 1.43% bez podmínek.

Pokud chceš těch 1.63 % zachovat, tak musíš na pobočku, kde ti vše zřídí a zároveň ti zřídí u Sberbank BÚ, kde aby jsi těch 1.63 % dostal musíš točit 15 nebo 25 litrů měsíčně. Pokud na točení zapomeneš 1.63% ti sice dají, ale bude tě to vedení BÚ stát 99,- Kč resp. 199,- Kč.

Vše musíš stihnout do 31.1.2016

Druhá varianta ti přinese u 300 litrů na spořáku za 5 měsíců navíc cca 200,- Kč oproti té první. Takže se absolutně nevyplatí. Ztrácet čas, myslet na točení, riskovat dokonce poplatek za vedení účtu apod.
Naposledy upravil charman dne 24. 1. 2016 19:26, celkově upraveno 1
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 24. 1. 2016 19:25

Díky za vyčerpávající odpověď, asi bych to viděl na první možnost, a nebo sebrat prachy a jít jinam, otázka je kam (Zuno i Equa s 1,5 % už mám).
Je nějaký finanční ústav, který nabízí (třeba i termínovaný vklad s 3 měsíční výpovědní lhůtou) úrok 1,5 % kolem částky 500 000?
STSCHvojkoviceBrod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2016 19:30

Běž do Air. Vše on - line. Žádný kurýr. Vem si malý tarif k tomu dva účty a jeden spořák. Vše zdarma. Na účtu můžeš mít úročených 100 za 1.5% a na spořáku 250 za 1.5%. Do dubna 1250 litrů za 1.5%. Od dubna 350 litrů za 1.5%. Od dubna bude úročen 1.5% již jen jeden BÚ. Podmínkou je koupit kartou 5 rohlíků na samoobslužce v TESCU. (Patrikův styl - prostě 5 plateb kartou měsíčně). Po dobu prvních 3 měsíců máš 1.5% automaticky bez podmínek.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 1. 2016 19:39

Proc by mel byt u Air Bank od dubna urocen 1,5% jen 1 BU? Podle me budou uroceny vsechny BU, ale celkem jen do 100000 Kc.
Naposledy upravil osobne2 dne 24. 1. 2016 19:41, celkově upraveno 1
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 24. 1. 2016 19:40

Jo, Patrikovo rohlíky znám, ostatně Air už mám taky, ale bez peněz, jelikož mám Tesco daleko, ono stačí, že musím točit 3000 u Zuno, teď ještě 5 plateb na Air... to bych se z toho brzo zbláznil (a taky mi musí něco zbýt na kreditku :D).

Přemýšlím o JT Clear Deal, máte někdo? Jde to založit online?
STSCHvojkoviceBrod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2016 19:42

No protože se Péťovi Kellnerovi nelíbí jak si klienti založí 10 BÚ a na všech mají úrok 1.5%. Tak to změnil. To je snad logické , že všech 10 do 100. Ale k čemu ti těch 10 běžných účtů pak je. K ničemu. Proto píši o jednom do 100.

STSCHvojkoviceBrod : 5 rohlíků za celkem 7.50 snad dáš. To tě nezruinuje. :D
charman
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka