Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 29. 4. 2020 02:01

Nevím, jestli se všichni chápeme s těmi podmínkami a zda-li vám to bankéř všechno vysvětlil.
Já jsem kápnul na skvělou holčinu, která vše vysvětlila. Ty podmínky mají na stránkách uvedeny zmatečně a důkladně schované. Chce si důkladně přečíst toto:

https://www.sberbank.cz/-/media/files/s ... B3EE8FB53B

1) Změna banky - mobilita = 1234 Kč

2) Odměna z věrnost = 1234 Kč/1x za rok po splnění v každém měsíci tohoto:

Plnění aktivity FÉR účtu PLUS“ znamená minimálně 5 Transakcí platební kartou vydanou k běžnému FÉR účtu PLUS u obchodníka za kalendářní měsíc nebo 500 000 Kč v Investicích a Kreditní obrat na FÉR účtu Plus ve výši 12 345 Kč za kalendářní měsíc.

„Plnění aktivity FÉR účtu EXTRA“ znamená minimálně 5 Transakcí platební kartou, vydanou k běžnému FÉR účtu EXTRA, u obchodníka za kalendářní měsíc nebo 500 000 Kč v Investicích a Kreditní obrat na FÉR účtu EXTRA ve výši 50 000 Kč za kalendářní měsíc.

Musí se plnit jak obrat, tak platby kartou. Pokud se nesplní byť jediný měsíc v roce, všechny podmínky, které již byly splněny se vynulují a počítá se 12 měsíců plnění odznova.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 29. 4. 2020 05:13

Bere se jako platba u obchodnika i platba do sazkove kancelare? (5x10kc)
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlrs 29. 4. 2020 06:54

kartou mas 3 typy transakci - POS / ATM a CNP -> v podminkach je jasne napsane, ze se nepocita pouze ATM...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jerry666 29. 4. 2020 13:58

Udělal jsem 5 rychlých malých transakcí a za hodinu volali, že mi zablokovali kartu a chtějí si ověřit, že je to ok. Do hodiny prý odblokují. Snad to tak nebude každý měsíc.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2020 14:44

já 5 krát dobil Regiojet a v pořádku. Asi jde o důvěryhodnost prodejce. Co dobíjíš? Aukro? Sázkovku?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch1 29. 4. 2020 16:02

Surik4t4 píše:Tak asi na popáté mi aktivace M-Tokenu prošla a už funguje. Notifikace v aplikaci nejsou. Ještě, že nám chtějí platit za používání této banky, protože dobrovolně by si tohle pořídil jen masochista.Naprosto výstižně řečené :-)) Kdo má s nima nějakou zkušenost, tak to pochopí :-))
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dala67 1. 5. 2020 06:24

Který den připisuje SBERBANK úroky z vkladu?
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 1. 5. 2020 07:36

Ja tam vidim (neni to moc jo :-D):
Typ transakce: Příchozí transakce
Typ pohybu: kreditní
Zaúčtováno: 30.04.2020
Valuta: 01.05.2020
Částka: 0,11 CZK
Detail transakce: Uroky
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 1. 5. 2020 09:39

V minulem měsíci založen Fér účet Extra. Gold kartou jsem udělal pět plateb, obratová podmínka splněna.
Dnes naskočil v bankovnictví obrat: Poplatek spojený s vydáváním karty -175 CZK, přitom se o tuto částku ani nesnížily dostupné prostředky na účtu.

Jsem zvědav na další průběh.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 1. 5. 2020 09:47

Dlouho jsem SB nepoužíval, takže mi ta změna nějak proběhla bez povšimnutí. Pokud si někdo z vás zřizoval historicky nějaký běžný účet (např. Fér konto Start jako já), aby měl odchozí platby zdarma, tak "nově pro mě" je platební styk na nich stejný jako ve variantě MINI. Tedy odchozí tuzemské platby mimo SB za 5.-Kč!

Nemilé překvapení a přiznám se nevím odkdy to platí. Fér konto Start běžný účet jsem si kdysi zřizoval hlavně kvůli poplatku za odchozí platby ze spořících účtů, který byl právě oněch 5.- Kč....
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 5. 2020 10:02

mareka píše:V minulem měsíci založen Fér účet Extra. Gold kartou jsem udělal pět plateb, obratová podmínka splněna.
Dnes naskočil v bankovnictví obrat: Poplatek spojený s vydáváním karty -175 CZK, přitom se o tuto částku ani nesnížily dostupné prostředky na účtu.

Jsem zvědav na další průběh.


U SB to takhle chodí. Jeden den se formálně odečte poplatek, druhý se přičte (při splnění podmínek).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2020 10:14

Děkuji za uklidnění, protože mně tam poplatek 99 Kč za v dubnu založený Fér účet plus také dnes naskočil, přitom v první měsíc existence účtu nebylo třeba ještě ani podmínku plnit, jak mi říkal bankéř při zadávání mobility. Jak @mareka píše, disponibilní zůstatek zatím teď poplatek neovlivnil, protože má účetní datum až pondělí 4.5. V detailech účtu je nicméně o poplatek (99 Kč) snížen zůstatek účetní, u mě je tedy teď zůstatek záporný :(. Budu s tím tedy v příštích měsících počítat a nechávat tam nad 100 Kč, aby je nenapadlo účtovat mi za to sankční úrok. A doufám tedy, že poplatek bude zase odúčtován. Ostatně na tento mechanismus jsem zvyklý z kreditky Poštovní spořitelny (už ji nemám), kde rovněž poplatek byl nejprve naúčtován, pak další účetní den hned odečten za splnění obratové podmínky.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 1. 5. 2020 10:31

bodyczech píše:Dlouho jsem SB nepoužíval, takže mi ta změna nějak proběhla bez povšimnutí. Pokud si někdo z vás zřizoval historicky nějaký běžný účet (např. Fér konto Start jako já), aby měl odchozí platby zdarma, tak "nově pro mě" je platební styk na nich stejný jako ve variantě MINI. Tedy odchozí tuzemské platby mimo SB za 5.-Kč!

Nemilé překvapení a přiznám se nevím odkdy to platí. Fér konto Start běžný účet jsem si kdysi zřizoval hlavně kvůli poplatku za odchozí platby ze spořících účtů, který byl právě oněch 5.- Kč....


"FÉR konto START" mělo vždy pložku "Odchozí jednorázová platba mimo Sberbank CZ" za 5 Kč.
Zde sazebník z roku 2014 - https://www.bankovnipoplatky.com/files/ ... 7-2014.pdf

P.S.
"Odchozí platba pořízená prostřednictvím elektronického bankovnictví mimo Sberbank CZ" u Spořicího účtu byla za 18 Kč - viz sazebník z roku 2014...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 1. 5. 2020 10:35

A já jsem díky tomu poplatku -99Kč v nepovoleném debetu, protože disponibilní zůstatek tím teda ovlivněn mám i když bude zaúčtován až v pondělí 4.5.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2020 10:42

Ano, i mně se to už propsalo do disponibilního zůstatku. Měl jsem tam jen pade, teď tedy nepovolený debet -49 Kč :(. No okamžité platby Sberbank neumí, ale nevadí, dám tam převod odjinud k pondělí ráno, tím se zůstatek toho 4.5. dostane do plusu a žádný sankční úrok by neměl být účtován, protože debet nebude ani jeden účetní den (když i poplatek je dle data k zaúčtování až v pondělí). A i kdyby jejich systémy měly jiný názor :), tak úrok z 49 Kč za tři dny bude nula nula nic, nějaké maximálně haléře.
No chce to příště na to myslet a tu minimálně stovku tam na zlomu měsíce držet.
----
Jinak systém Sberbank je sakra pomalý: tři malé online platby kartou (skrz Curve, ale napřímo to je nejspíš stejně), které jsem provedl někdy kolem 1h v noci, se tam dosud neobjevily ani v transakcích, ani nesnížily zůstatek. Totéž v dubnu když jsem takto večer/v noci platil prvně se to promítlo do online bankovnictví až někdy druhý den dopoledne/kolem poledne. To je tedy fofr, systém asi v noci a po ránu spí :D
Naposledy upravil minarjo dne 1. 5. 2020 10:48, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků