Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 5. 2020 10:47

__Pavel píše:A já jsem díky tomu poplatku -99Kč v nepovoleném debetu, protože disponibilní zůstatek tím teda ovlivněn mám i když bude zaúčtován až v pondělí 4.5.

Nene, určitě to není nepovolený debet. Vrácení poplatku se zaúčtuje se stejným dnem, jako odečtení. Bude to ten samý den (i když dodatečně).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2020 10:53

Chceš Lafayette doložit snímek obrazovky ze Smartbankingu? Máš ho mít. Červeně tam na mě svítí Nepovolený debet -49 Kč! A to přesto, že poplatek má účetní datum až v pondělí (a jeho vyrušení zaúčtované zatím není). V tomto to mají tedy divné.
Nové IB/SB má ale více much: víte třeba, že zadaný trvalý příkaz se v něm ještě v půlce dubna zobrazoval v historii plateb (v části informující o platbách na následujících 30 dní) hned dvakrát, tedy duplicita? Rovněž v sekci Volné peníze (kde se od zůstatku odečítají platby plánované na příštích 30 dní, nebo jiný počet dní dle nastavení uživatele) se rovněž TP odečítal 2x... Toto hned jak jsem zjistil jsem jim napsal a do týdne opravili. Fakt jsme betatesteři, s takovými chybami vypustit nové IB...
Přílohy
Sberbank debet.jpg
Naposledy upravil minarjo dne 1. 5. 2020 11:13, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Surik4t4 1. 5. 2020 10:53

__Pavel píše:A já jsem díky tomu poplatku -99Kč v nepovoleném debetu, protože disponibilní zůstatek tím teda ovlivněn mám i když bude zaúčtován až v pondělí 4.5.

Ten mám taky naúčtovaný a chápu, že při splnění podmínek mi ho zase v pondělí smažou, ale hlava mi nebere kde vzali tu částku 99,- Kč. Protože dle ceníku je Fér konto Plus za 199,- Kč měsíčně při nesplnění podmínek.
Surik4t4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 1. 5. 2020 10:56

Ale je to adrenalin, tahle "banka" ;-)
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2020 10:56

Pravda, ani výše poplatku nesedí, těch 99 Kč patří starším typům Fér kont sjednávaných do konce března... Amatéři :(
Ale mohli by odečíst 99 Kč a přičíst správných 199 Kč, to by bylo vtipné :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 5. 2020 11:26

Jo, je to vtipné, ale žádné sankce za nepovolený debet nebudou. Mají to dost špatně udělané, o tom žádná.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 1. 5. 2020 11:44

Havers píše:
bodyczech píše:Dlouho jsem SB nepoužíval, takže mi ta změna nějak proběhla bez povšimnutí. Pokud si někdo z vás zřizoval historicky nějaký běžný účet (např. Fér konto Start jako já), aby měl odchozí platby zdarma, tak "nově pro mě" je platební styk na nich stejný jako ve variantě MINI. Tedy odchozí tuzemské platby mimo SB za 5.-Kč!
Nemilé překvapení a přiznám se nevím odkdy to platí. Fér konto Start běžný účet jsem si kdysi zřizoval hlavně kvůli poplatku za odchozí platby ze spořících účtů, který byl právě oněch 5.- Kč....

"FÉR konto START" mělo vždy pložku "Odchozí jednorázová platba mimo Sberbank CZ" za 5 Kč.
Zde sazebník z roku 2014 - https://www.bankovnipoplatky.com/files/ ... 7-2014.pdf
P.S.
"Odchozí platba pořízená prostřednictvím elektronického bankovnictví mimo Sberbank CZ" u Spořicího účtu byla za 18 Kč - viz sazebník z roku 2014...

Tak beru zpět, máš pravdu. Po konzultaci se známou, co dělá u SB, byl prý vždy později vztažen k var. MINI. Ten můj zmatek vznikl nespíš tím, že jsem od 07/2016 šmudlil na běžáku 1,-Kč, páč jinak mi byly jejich účty k ničemu... až nyní... :roll:
Naposledy upravil bodyczech dne 1. 5. 2020 14:02, celkově upraveno 2
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 1. 5. 2020 11:50

blbe to s tou vratkou a zobrazenim nepovoleneho debetu jiste je, jen je tu videt, ze se rozciluji lidi, co s bankou nijak nebankuji (poslali prachy, udelali rychle 5 transakci a vse poslali pryc) a jen chteji ziskat ten bonus 1234kc :-D
Ja treba nebankuju (mysleno s bezakem) s RB, ale na chytrem uctu jsem par stovek nechal - stejne tak v Monete na Tomovi mam nejaky zustatek, byt ucet pouzivam vyjimecne - proste kdo chce kam...
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 5. 2020 11:50

Koukal jsem u sebe do aplikace a já to tam mám takhle:

Disponibilní zůstatek: 0,00 Kč
Účetní zůstatek: - 199,00 Kč

Ale já jsem starý klient, takže mám ještě starou aplikaci.
Takhle to tam je každý měsíc, následující (myslím pracovní) den se to srovná.
U mě to disponibilní zlstatek nijak neovlivňuje, jen ten účetní.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2020 18:26

@Lafayette16, tak jak píšeš jsem to v nové aplikaci měl ráno, pak se mi cca kolem půl jedenácté nepovolený debet rozšířil na oba zůstatky (i ten disponibilní).
Jinak noční malé online platby kartou (cca z 1h v noci, desítky Kč, skrz Curve) nebyly kolem 10h dopolední ještě ani v zůstatku započteny, až někdy po poledni to Sberbank milosrdně do zůstatku započetla, ale v historii nejsou doteď. Fakt bleskové spíš "offline" bankovnictví, zvlášť u těch karetních plateb :D (a v dubnu mám stejnou zkušenost, čili to není náhoda nebo zpoždění na straně Curve, spíše vlastnost "kvalitního" Sberbank bankovnictví)
Naposledy upravil minarjo dne 1. 5. 2020 18:54, celkově upraveno 2
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 5. 2020 18:37

Koukám Sb je banka kde zítra znamená již včera.
Do dnešních transakci je zauctovana platba která se připíše 4.5.2020 tedy v pondělí a dnes je pátek. Dřív se posledního odecetlo 199 Kč a za 3-4 dny je zas pricetli.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 5. 2020 18:51

@audiobullys, v tom Sberbank není sama, tento trend je obzvlášť u zahraničních bank evidentně silný. Stejné je to u Hello bank, tam nový bankovní den začíná už po 18h předchozího, a to se všemi důsledky (vykonání příkazů trvalých a jednorázových s dopřednou splatností, úroky..). Takže v Hello třeba už včera v 18:01h začalo pondělí 4.5. :), protože o víkendech a svátcích zaúčtování bankovních operací (nejen) v HB stojí. Už se to řešilo zde i na fóru Hello, kde banka argumentovala mimo jiné tím, že to není v jejich domovské Francii nic divného, a že nikde není psáno, že nový bankovní den musí začínat o půlnoci, čas si stanoví banka. Takže Rusko, Francie atd tento styl posunutého bankovního dne evidentně běžně akceptují...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 5. 2020 19:24

To by se dalo využít na spoření, až budou umět okamžité platby. Do 18 hod. mít peníze u HB, poté přesunout úročit do půlnoci jinam, pak zpět do HB, ...
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 5. 2020 22:18

Moje německá banka také účtuje napřed. Opravdu to je v mnoha zemích běžné.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 1. 5. 2020 22:32

No popravdě nechápu kdo by si u nich dobrovolně zřídil účet, nebýt té akce samozřejmě....Dokonce nefunguje ani okamžitý převod mezi běžným a spořícím účtem. Google pay to nemá, okamžité platby to nemá, platby člověk nevidí hned v nezaúčtovaných transakcích...To i unicredit bank vypadá vedle nich jak král a to už je co říct...
Za mě jsou to nejhorší banky na našem trhu (tedy nemám vyzkoušenou expo bank a trinity, tam předpokládám, že to bude asi taky nejspíše hrůza..)
hannys85
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka