Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 21:14

Zejmena v zavislosti na obchodnikovi. Pokud obchodnik neda pokyn k zauctovani, platba muze byt 30 dnu v blokaci a pak expiruje.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 4. 6. 2020 22:11

Poslal jsem na běžný účet u Sberbank 15000 Kč, kde byl předchozí zůstatek 0 Kč. Odeslal jsem z něj 14995 Kč, a následně chtěl provést 5 plateb po 1 Kč u Regiojetu. Ale Regiojet tam cpe platbu 300 Kč, já to překoukl a prošlo to. U Regiojetu mám 300 Kč nabito, ale v Sberbank musím být v mínusu. To je bordel, že pustí platby debetkou na běženém účtu do mínusu. Samozřejmě, že to do Sberbank rychle doplním, ale tohle je garážovka a ještě pod mostem :-S
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 22:15

No, co by nepustili, kdyz vydelaji, to je zamer :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 4. 6. 2020 22:40

Myslíš:
Úroková sazba pro nepovolené debetní zůstatky na běžných účtech: Repo sazba vyhlašovaná ČNB + 8% p.a.*

To bude výdělek :-), ostatní banky, pokud člověk nemá sjednaný kontokorent, platby debetní kartou nepustí, pokud není na účtu dostatek peněz.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 22:55

To je zakonny urok z prodleni (dle NOZ), to mas i v kazde hypotecni smlouve od doby, kdy jsou “zakazane” penale a pokuty :-)

Asi maji prebytek likvidity, noo :-) A ty jsi na sra ny.., ze bys musel urok platiti, proto to povazujes za bug a soucasne naznacujes, ze je to moc nizky urok, docela protimluv, ne? Napis do banky a uvidime. Nebyla to treba offline platba, potvrzovals 3D Secure?

Ps: nic nebrani bance do sazebniku dat: Úroková sazba pro nepovolené debetní zůstatky na běžných účtech: 30% p.a. - Čsob. Takze kdyz tam maji jen zakonnou sazbu, tak je to spise plus a na pochvalu :tleskani

Pps: jasne, dream solution by bylo moznost si nepovoleny debet v Nastaveni zap/vyp.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 6. 2020 23:54

@čulibrk:
Pokud si pozorně přečteš toto vlákno (ne nutně moc, stačí jednotky týdnů zpět), jistě si všimneš, jak jsem zde nejen já psal, že právě zaúčtování transakcí a jejich vliv na zůstatek (zmenšení i zvětšení) je u Sberbank tristní. Disponibilní zůstatek mnohdy odpovídá realitě až několik hodin po platbě (u plateb kartou není výjimkou až další den), nedá se na něj fakt spoléhat. To nové bankovnictví by měli překřtít na Sberbank offline :(.

@vpe:
Evidentně ses s touto bankou a jejím novým od dubna fungujícím online systémem Sberbank online ještě důkladně neseznámil :). Jinak bys věděl, že to co popisuje @čulibrk je v tomto systému běžné, tedy opravdu kdo si zůstatek nepočítá sám někde bokem, může se zde snadno dostat do nepovoleného debetu, když fakt disponibilní zůstatek po platbách (obzvlášť karetních) běžně aktualizují se skluzem i několik hodin (rekord z dubna byl den a půl).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 6. 2020 13:31

Já měl tejden po výběru 50k stále těch 50k k dispozici.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 5. 6. 2020 23:24

Od dnešního dne nabízí spořící účet se základní sazbou 0,2% a k tomu ,,akce'' pokud je to s běžným účtem, tak +0,5% a bez něj +0,3%. Do dneška bylo celkem 1,2% a 1%.

U dříve založených to taky snížili - 0,7% s běžným účtem pro všechny pásma. Tabulka pro účty, které zakládali jen v určitém období s aktuální sazbou 1,38%, tam není pro jistotu vůbec.

-- 6. 6. 2020 8:00 --

Tak i spořící účty, které byly založeny v bonusové kampani a měly původně úrok dle pásma až 1,75%, později 1,38%, již mají také 0,7%. Ze sazebníku zmizely, tak snad u nich zůstala alespoň podmínka, že vždy budou mít maximální možný úrok i bez běžného účtu.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 7. 6. 2020 11:32

Také potvrzuji - bez žádného upozornění ze strany Sberbank změna úrokové sazby z 1,38% na 0,7%
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 6. 2020 11:34

Kontroloval jsem to a mám to taky. Prostě najednou snížený úrok. Žádné upozornění.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 7. 6. 2020 11:52

pokud je u Sberbank je SÚ platí se poplatek 5 kč za odchod tuzemské platby ?
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 7. 6. 2020 12:49

dala67
Ano a tento poplatek je pak účtován až poslední den v měsíci.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milan405 10. 6. 2020 09:44

Prave jsem v IB zjistil snizeni sazby z 1,38 na 0,7%. Jdu sem, abych zjistil, co se stalo a koukam, ze nejsem sam, koho o tom banka zadnym zpusobem neinformovala:( Teda to je pristup...
Milan405
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tulum 10. 6. 2020 13:42

PatrikChrz píše:Ano, pro vedení účtu zdarma stačí jen 5 plateb kartou, ale není pak nárok na roční bonus 1234 Kč za Věrnost (pro ten je potřeba obrat 12 345 Kč). A je škoda se o to připravit.

A když už musí člověk plnit obrat (a to už je asi jedno, jestli točím 12345 nebo 50000), není lepší účet Extra, kde je cestovní pojištění zdarma?

Počítá se prosím do těch 5 plateb i dobití Revolutu po 1Kč nebo to mají ve výjimce? :hm
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 10. 6. 2020 13:45

minimální dobití revolutu je 300Kč...

Ale jinak 1kč platby sberbank stačí
jenda_s
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka