Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 23. 12. 2018 21:25

Do Sber banky není vůbec nutné chodit, banky si to vyřídí sami mezi sebou, podle kodexu mobility. Máš už Monetu založenou? P
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod termistor 23. 12. 2018 21:55

jo, monetu už mám založenou. A co Token a kartu, tu jim asi musím stejně poslat ?
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 3. 1. 2019 00:32

Sberbank zvyšuje sazby TV, 1r 1,55%, 2r 1,70%, 3r 1,85%.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 9. 2. 2019 06:52

Nevim, jestli se to tady uz neresilo, ale vsiml jsem si, ze Sberbank ma na sporicim uctu vedenem v rublech (produkt se jmenuje FÉR spoření EXTRA RUB) atraktivni sazbu 5,10%, ktera se na sporicich uctech v CZK ani zdaleka nevyskytuje.
Jednak mne upoutala vyska te sazby, rikal jsem si, cim to je, ze to je prave jen u rublu, vim samozrejme, ze to je ruska banka, ale na tom by normalne nemelo podle me zalezet. Mate pro to nejake vysvetleni?
A je podle vas v te nabidce nejaky skryty hacek?

Ale hlavne co myslite, ma smysl o takovem sporeni vubec uvazovat, kdyz nemam zadne rubly, jenom koruny a Eura, ciste jenom kvuli tomu vysokemu uroku s tim, ze by clovek vymenil koruny za rubly a pak po nejake dobe zase zpatky? Melo by se jednat o normalni sporak podle ceskych pravidel , kdykoli zrusitelny a klasicky pokryty pojistenim vkladu do 100000 Eur. Samozrejme by se neco tratilo tou dvojitou konverzi, ale kdyz jsem tak velice zbezne koukal treba na kurzy Roklenu, tak by to i s tou ztratou mohlo byt stale ve srovnani se sazbami na ceskych sporacich zajimave, vyslo mi to hodne priblizne jako ekvivalent bezneho CZK sporaku s 3,7% (pokud by se tedy nehnul kurz).

Rubl teda povazuju za vicemene exotickou menu a priznam se, ze s nim nemam vubec zadne zkusenosti a nemam ani zadne vazby na Rusko. Jde urcite hlavne o to, jaky byl vyvoj kurzu rublu v poslednich nekolika letech (respektive jaky je predpoklad dalsiho vyvoje kurzu rublu), o tom teda nemam vubec prehled. Nevim treba, jestli hrozi, ze by se rubl jako mena mohl zhroutit nebo nejak vyrazne propadnout.
Mozna ted zacnu trochu sledovat kurz rublu, kdyz si na to vzpomenu, aspon pro zajimavost.

Taky nevim, jak dlouho tenhle urok na tom RUB sporaku uz maji, jestli to neni jenom kratkodoba zalezitost na nalakani klientu. KDyby to bylo jenom na par mesicu, tak by clovek na tom vzhledem k te konverzi pravdepodobne tratil, i kdyby se kurz nehnul.

Co si o teto moznosti sporeni myslite, nezamyslel jste se nad tim nekdo? Nebo nezalozil jste si ten rublovy sporak dokonce nekdo?
Jestli je ta myslenka za vlasy pritazena, tak mne hned nekamenujte, proste jsem se zeptal...
Diky.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 2. 2019 08:04

Řekl bych, že výše sazby je v určitém vztahu k inflaci a tedy k hodnotě měny. Nejspíš nebude naplněna podmínka "(pokud by se tedy nehnul kurz)".
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 9. 2. 2019 08:07

Hele, odpověděl jsi si sám - kurzové riziko, záleží na tebe jak si ho vyhodnotíš.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 2. 2019 08:57

Ruská centrální banka má základní úrokovou míru 7,5 %, která odpovídá situaci na ruském finančním trhu. U Sberbank jsem viděl v kurzovním lístku pro rubl spread 12 %! A ruská ekonomika míří vytrvale do kytek, závisí v podstatě jen na cenách ropy. A s ropou to jde do kytek taky, teď mají Rusové uzavřenou dohodu s OPEC o snížení těžby, aby se držely ceny, to má ale za následek jejich vytlačování z trhu a zvyšování těžby v USA. Pokud dohoda padne, o co se Sečin snaží, tak se zvýší těžba a klesnou ceny - pro ně je každé řešení špatné.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 2. 2019 11:05

Inflace je tam každý rok plus mínus 10 procent, trhy sice někdy 2017 vydělali pres 12 procent , loni nevím. Půjčky tam máj kolem 15 procent, proto 5 procent je hluboko pod inflaci i sazbou centrální banky. Kolísavost rublu přes den byla veliká, proto i ten spread 12 procent.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 18. 3. 2019 13:23

Bude vadit bance, že si nevyzvednu nový token nebo je jim to jedno?
Spořící účet neplánuju teď využívat, možná v budoucnu jestli zvednou úrok.
Jaký zůstatek tam mám nechat? Můžu tam mít 0 Kč?
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 18. 3. 2019 13:54

Mno jedno nam to uplne není - mame na to nastaveny procesy...
zůstatek urco můžete nechat nula a pripadne v budoucnu něco poslat
je akorát mozny, ze Vam tady s kolegou ze CRM poslem automatem nejaky upozorneni, tak na ne proste nebudete reagovat no (když se budem v bance moc snazit, tak aj zavola call centrum nebo Vas poradce :-D)
Ale proste se to da vyignorovat (tim Vas samozrejme k nicemu nenavadim)
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 3. 2019 14:30

Spis bych se bal, ze budou chtit nejaky poplatek za nevraceni toho puvodniho tokenu?

Tak jsem se nyní schválně podíval do sazebníku:
Jednorázový poplatek za vydání bezpečnostního tokenu (1. tokenu v rámci jednoho klienta) - zdarma
Jednorázový poplatek za vydání bezpečnostního tokenu (2. a dalších tokenů v rámci jednoho klienta) - 250
Vydání nového tokenu z důvodu jeho expirace - zdarma
Vydání nového tokenu z důvodu ztráty / odcizení / poškození klientem - 450
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 18. 3. 2019 16:13

Poplatek za nevrácení tokenu ani výzvu k navrácení nikde nevidím.
Poplatek vidím pouze za vydání nového z důvodu ztráty / odcizení / poškození klientem. Leda že by tím bylo myšleno "odcizení klientem".
Už vidím jak lidi letí 300km (150 tam, 150 zpátky) na nejbližší pobočku pro výměnu tokenu ke spořícímu účtu, který ani nepoužívají. Účet se asi nedá zrušit online, že?
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 4. 2019 12:24

Sberbank má neveřejnou nabídku na spořicí účet s úrokem 1,15 % p.a.
Před chvíli mi volali, tak jsem z toho udělal aktualitku:

https://www.mesec.cz/aktuality/sberbank ... ion-korun/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HankaDu 22. 5. 2019 16:49

Konečně bude mít bezkontaktní karty, ale jinak nikam nespěchá. Google Pay ani okamžité platby letos ne... https://www.penize.cz/osobni-ucty/40649 ... a-aplikaci
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 14. 6. 2019 23:48

Sberbank mění sazby „FÉR spoření PLUS“:
  • Teď trochu zvyšuje sazby pro ty, co nemají BÚ v pásmech nad 300k
  • Začíná akce, kdy nově založené účty mají vyšší sazby (začínají na 1,13%, v pásmu nad 3M až 1,5%)
  • 20.8. se všem dosavadním účtům sníží úrok v prvním pásmu, a těm s BÚ zvýší v ostatních pásmech, tak, aby úroky ve všech pásmech byly rostoucí.
Kdyby měli aspoň nejvyšší sazby, když už je to takhle komplikované…
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků