Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mate59 29. 3. 2020 08:27

Ano, Sberbank koupili Slováci, Prima banka.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 31. 3. 2020 23:23

Sberbank má na webu cosi o odměně 1234 Kč za převod účtu k nim, a novém IB / mobilní bankovnictví (nebo jen nový skin pro existující?).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Aldapo 31. 3. 2020 23:41

Blbý sou ty plnění :( . Vymetat teď obchody za to moc nestojí :( .Skoro bych jim to marketingově omlátil o hlavu že je to nezodpovědné vůči zákazníkovi v dnešní virové době.
• „Plnění aktivity FÉR účtu PLUS“ znamená minimálně 5 Transakcí platební kartou vydanou k běžnému FÉR
účtu PLUS u obchodníka za kalendářní měsíc nebo 500 000 Kč v Investicích a Kreditní obrat na FÉR účtu Plus
ve výši 12 345 Kč za kalendářní měsíc.
• „Plnění aktivity FÉR účtu EXTRA“ znamená minimálně 5 Transakcí platební kartou, vydanou k běžnému
FÉR účtu EXTRA, u obchodníka za kalendářní měsíc nebo 500 000 Kč v Investicích a Kreditní obrat na FÉR
účtu EXTRA ve výši 50 000 Kč za kalendářní měsíc.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2020 04:56

Já mám ještě starý Optimal, tak doufám, že se podmínky nezměnily a stále se počítá 5 odchozích transakcí (mám vyřešeno trvaláky na 1 haléř).

Nicméně 5 transakcí za měsíc nevidím jako zásadní problém, obzvláště nyní, kdy se doporučuje platit pokud možno kartou - 5 krát za měsíc musí snad každý něco zaplatit. Jo, pokud nevyužívá účet u Sberbank jako hlavní, je to něco jiného. Ale pak to půjde vyřešit dobíjením Regiojetu po koruně nebo nějak podobně. No nic, jdu splnit podmínky pro AirBank :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedrysek7 1. 4. 2020 05:37

Já jsem zvědavý, jak dlouho jim vydrží akční úroková sazba - 1,75%. Uvidíme.

Zkoušel někdo nové internetové bankovnictví?

Já jsem tam provedl novou registraci, ale bohužel mi opakovaně nepřišla přihlašovací SMS na mobilní telefon a to opakovaně.

Starý systém fungují bez problémů. ( s tokonem)
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aldapo 1. 4. 2020 06:40

No 5 transakcí možná pro někoho kdo ji chce používat možná tolik ne, ale těch 12345kč furt hlídat a o goldu ani nemluvě. To je utopie.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2020 06:48

pedrysek7: já napsal mé bankéřce, ať mi dá vědět, jak se můžu do nového IB přihlásit, uvidíme, co odpoví

Aldapo: nerozumím. Jsou dva tarify. Plus a Extra.
U Plus stačí (pro bezplatné vedení) splnit jednu ze dvou podmínek, hádám, že 5 plateb kartou bude "výhodnější" než investice 500 000 Kč.
U Extra je třeba rovněž splnit jednu z těchto dvou, ale k tomu ještě navíc jednu další - obrat 50 000 Kč (tak to taky není problém, zkrátka nalej-vylej).

Pokud budu celý rok splňovat tuto podmínku, dostanu 1234 Kč, nebo mi něco uniklo?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 1. 4. 2020 07:14

PatrikChrz: no uz snad rok je u Optimalu zmeneno, ze musi byt transakce kartou (snad se nepletu) - takze predpokladam, ze nic neplatite kvuli zustatku na sporaku tzn. trvalaky muzete v klidu zrusit
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fox21 1. 4. 2020 07:24

PatrikChrz

Chápu to stejně.

Budeš zakládat k Optimalu nový Fér Plus ? Akce by měla dle podmínek snad platit i v tomto případě.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aldapo 1. 4. 2020 08:25

PatrikChrz

Možná něco tedy uniká mě, ale dle:

a Kreditní obrat na FÉR účtu Plus
ve výši 12 345 Kč za kalendářní měsíc.


Si vybavuji že musím na aspoň 5 transakcích kartou provalit každý měsíc 12345kč a to je jádro pudla.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 1. 4. 2020 08:41

• „Plnění aktivity FÉR účtu PLUS“ znamená minimálně 5 Transakcí platební kartou vydanou k běžnému FÉR
účtu PLUS u obchodníka za kalendářní měsíc nebo 500 000 Kč v Investicích a Kreditní obrat na FÉR účtu Plus
ve výši 12 345 Kč za kalendářní měsíc.

= 5 jakýchkoliv platebních transakci kartou (klidne 5x 2kc za rohlik) + kreditni obrat (vyplata) na ucet v minimalni vysi 12345kc - co je na tom slozityho??? O:-)
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 1. 4. 2020 08:48

Dle
https://www.sberbank.cz/-/media/files/s ... B3EE8FB53B

může člověk získat 2x těch 1234 Kč, jednou za mobilitu a podruhé za věrnost.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aldapo 1. 4. 2020 08:58

mlrs píše:• „Plnění aktivity FÉR účtu PLUS“ znamená minimálně 5 Transakcí platební kartou vydanou k běžnému FÉR
účtu PLUS u obchodníka za kalendářní měsíc nebo 500 000 Kč v Investicích a Kreditní obrat na FÉR účtu Plus
ve výši 12 345 Kč za kalendářní měsíc.

= 5 jakýchkoliv platebních transakci kartou (klidne 5x 2kc za rohlik) + kreditni obrat (vyplata) na ucet v minimalni vysi 12345kc - co je na tom slozityho??? O:-)



Měl jsem tedy špatně za to že kreditní obrat = obrat kartou. Každopádně dle podmínek to nesplňuji - rušil jsem je loni. Ale asi těch nabídek ještě letos bude i jinde dost.
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 1. 4. 2020 09:18

tak ono se do toho pocitaji i transakce na netu, takze to by nemel byt problem - Airka to ma to stejny - 5x kartou, jinak neuroci vklady
tech 50 litru na drazsi ucet uz je lehce slozitejsi, pokud to cloveku nechodi jako vyplata
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 1. 4. 2020 15:04

Nevim jestli to už tady není ale : Dle úrokových podmínek platných od 1.6.2020 bude dále nabízeno Fér spoření+ se současnými sazbami. Jestli to dodrží pak je to skutečně fér SÚ,
Tomas3
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků