Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod charman 22. 1. 2016 18:19

fc70 : Odpovím ti na to. Sberbank i Equa bank (taky Zuno) má obrovský problém co s penězi, které má k dispozici od lidí. Na těch spořácích nevydělávají nic. Prostě vysoký úrok na SÚ nedokáží u klientů proměnit ve svoje plus.

Kellner (Air) to prostě umí a daří se mu to. Stálá vtipná nevnucující dobře udělaná televizní reklama, jiný koncept než klasická banka, moderní vzhled poboček atd., proto si to může zatím dovolit lákat klienty na SÚ s 1.5 % s tím, že si tam třeba časem vezmeš půjčku, hypotéku apod., protože ty klienty prostě přesvědčí.

Kdežto např. na Sberbank každý sere. Každý tam jenom založil spořák a chce úroky. Nic jiného od banky nepotřebuje.

Řekni mi kolik lidí v ČR zná Air bank. Díky reklamě skoro každý. Kdo zná Sberbank či Equa ? Hodně málo lidí. A co má Zuno ze stálé reklamy bez poboček ? Taky nic. Proč se jí asi Raifka zbavila a prodala ji do Sovětského svazu. (Ruska). Protože jen prodělek, prodělek a nic jiného.

Tak samo Equa bank. Díra na peníze. A hodně velká. Sice o hodně menší než Zuno. A Sberbank drží jen korporátní klientela napojená na Rusko z běžných klientů ten zisk co mají "nevydojili".
Naposledy upravil charman dne 22. 1. 2016 18:32, celkově upraveno 2
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 1. 2016 18:28

Ředitel Air Bank mj. zmínil, že AB má hlavně výhodu, že je součástí své skupiny - např. půjčuje v rámci skupiny, dosahuje díky ní úspor nákladů ... stačí číst ...

Samotná AB má dost much, např. se v ní velmi dobře manipuluje s hotovostí (obzvláště směrem dovnitř).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 1. 2016 18:37

Az nebude Kelner nase penize potrebovat, tak uroky snizi.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod elfin 22. 1. 2016 19:55

Kelnerovci to maji dobre vymyslene a prachy umi vzdycky vyuzit se ziskem, nemuseli ani snizovat limit u SU - to jedine me zatim nastvalo, ze vyuzili aktualni situaci na trhu, aby jeste vic trhli :)
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonyni 22. 1. 2016 20:35

marvy: Já mám Fér spoření (do 31.1.16 = 1,63%), na infolince jsem se informoval, tak to udělám jednoduše, navštívím pobočku, zavedu si PLUS (do 30.6.16 = 1,43%), a Fér spoření zruším a převedu v rámci banky na nové. Takže to říkáš dobře, že se Ti to sníží u toho, co máš do 31.1.16.
anonyni

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 1. 2016 22:14

Nebude mit plusko 0.93+0.5% od 1.2.? Jak pisou v mailu..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 1. 2016 22:26

"Spořicích účtů FÉR spoření PLUS a GARANCE, které mají sazbu garantovanou do 30. 6. 2016 a byly uzavřeny do 31. 1. 2016, se změny netýkají."
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 23. 1. 2016 00:58

pm81 píše:marvy: Já mám Fér spoření (do 31.1.16 = 1,63%), na infolince jsem se informoval, tak to udělám jednoduše, navštívím pobočku, zavedu si PLUS (do 30.6.16 = 1,43%), a Fér spoření zruším a převedu v rámci banky na nové. Takže to říkáš dobře, že se Ti to sníží u toho, co máš do 31.1.16.


Díky ti a mužu mít dvě PLUS spoření?.Asi ne. To staré mam do 30.6 a že bych si taky převedl to normální Fér spoření na to Plusko. :hm Co sem se díval,tak všude jinde je spořící učet pouze s podmínkama.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod charman 23. 1. 2016 01:29

marvy píše:"Co sem se díval,tak všude jinde je spořící učet pouze s podmínkama."


No myslím si, že koupit kartou 3 resp. 5 rohlíky(ů) na samoobslužce v Tescu u Equa resp. Air zas není tak nepřekonatelná podmínka, aby jsi měl úrok na spořáku u těchto bank 1.5 % do 200 (Equa HIT) resp. 350 litrů.(Air běžné účty + spořák od dubna 2016 - do dubna dokonce 1.250 litrů) viz. návod jak to dělá Patrik. :D :D :D
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 23. 1. 2016 01:39

:-)) Dobrá jestli 1,43 u Sber nebo 1,5% Equa. Ty 3 rohlíky bych koupit Equa debetkou mohl.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod charman 23. 1. 2016 01:50

Aby jsi mi rozuměl co jsem tím chtěl říci. Tady nejde o těch pár haléřů v rozdílů úroků, kde dát např. 200 jestli do Sber za 1.43 či do Equa (Air) za 1.5, ale to pokud toho máš víc co momentálně nepotřebuješ, tak dáš 300 do Sber, 200 do Equa, 350 do Air a máš "vyřešeno" 850 litříků za 8 křupavých rohlíčků z Tesca. A neleží ti to jak "mrtvola" na BÚ.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 1. 2016 07:49

Nevi prosim nekdo,jestli se ten token vraci?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 23. 1. 2016 09:17

charman:diky. tak tolik toho opravdu nemam.-),chapu,vim o tom
to rozdelit do vic ustavu. air zatim ani nepotrebuju a nechci.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 23. 1. 2016 09:57

marvy: Ptal jsem se na to na infolince, zda se to dá převést (Fér na Plusko) - nelze, je nutné si založit nový, takže Fér i tak zruším. Jediné, co mě nevyhovuje, je provozní doba banky - PO - PÁ 9-17, z práce to nestihnu. Dá se ten účet zrušit i jiným způsobem, než na pobočce? Ve smlouvě mám uvedeno, že, když tam není platební karta, tak zrušení je okamžité, bez výpovědní lhůty. Leda, kdybych dal rodinnému příslušníkovi plnou moc, aby za mě jednal, otázka, zda to projde u banky. BÚ mám u PS gratis. :-)
anonyni

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 1. 2016 10:47

Řekl bych, že vše musí jít vypovědět poštou s ověřeným podpisem. Stejně tak musí projít plná moc s ověřeným podpisem.

-- 23. 1. 2016 10:59 --

Není náhodou možnost zrušit SÚ i v IB (nemůžu se teď podívat, nemám token u sebe)?

Podle podmínek by typ účtu měl jít změnit, ovšem zde bude asi problém v účinnosti změny, která by nastala až 1.2., což není žádoucí.

"Klient má právo kdykoliv bezplatně změnit zvolený typ
spořicího účtu, a to:
a) písemným dodatkem ke smlouvě uzavřeným na kterémkoliv
obchodním místě banky,
b) prostřednictvím služby Sberbank Online Banking za
podmínek části IV. těchto Podmínek.
Změna je účinná od 1. kalendářního dne následujícího měsíce.
(4) Klient je oprávněn zřídit jeden účet od každého typu spořicího
účtu."
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků