Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 8. 2019 12:24

S takovýmto přemýšlením to není pojištěné nikde. :D Abys měl u SB výhodnou sazbu, musíš tam mít část nepojištěnou. U Wurstu máš výhodnou sazbu i na vklady 100% pojištěné.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 29. 8. 2019 18:48

Stačí tam dát jen 2,5 mio a je to v rámci pojištění.Úrok není 1,75,jen 1,7% a ten, kdo zde má spořící učet na uložení financí dobré.Je nutno podepsat Dohodu o nastavení účtu a podepsat se to dá na dálku bez nutnosti jít na pobočku.Celé to trvalo chvíli přes os bankéře.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 8. 2019 18:55

Jo, to je fakt.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod milink 15. 11. 2019 13:21

Je aktuálně nějaký pádný důvod, proč udržovat běžný a/nebo spořicí účet u Sberbank?

Mám u nich spořicí účet z doby kdy měl nejlepší sazbu a běžný kvůli kartě Visa Electron, kterou jinde nevydávali.

Visa Electron je od prosince v základní variantě účtu MINI za 19 Kč tak bych musel přejít na variantu AKTIV a nastavit 5 trvalých příkazů. Spořicí účet už zdaleka není na špici.

Tak přemýšlím, zda Sberbank nezrušit úplně...
milink
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 11. 2019 14:28

Já žádnej nenašel a účty jsem na začátku listopadu zrušil. Potěšilo mne, že to byl jeden podpis na jeden papír, takže to trvalo řádově minuty a vše bylo zrušeno dohodou za týden. Ale neměl jsem už platební karty, s těmi je to údajně delší.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 15. 11. 2019 17:55

milink píše:Je aktuálně nějaký pádný důvod, proč udržovat běžný a/nebo spořicí účet u Sberbank?

Mám u nich spořicí účet z doby kdy měl nejlepší sazbu a běžný kvůli kartě Visa Electron, kterou jinde nevydávali.

Visa Electron je od prosince v základní variantě účtu MINI za 19 Kč tak bych musel přejít na variantu AKTIV a nastavit 5 trvalých příkazů. Spořicí účet už zdaleka není na špici.

Tak přemýšlím, zda Sberbank nezrušit úplně...


Běžný nemám ale spořící má dobrou sazbu.Od 1000001 Kč je úrok 1,7%.Proto ho držím.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlkoslav 3. 1. 2020 09:25

Podle webu sberbank se zdá, že je to bez háčků, tedy i bez současného vedení BÚ.
Jedinou mouchou 5,-Kč za finální odsun. Určitě lepší, než vázaný Wurst.
Je tak?
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 1. 2020 11:13

Je to tak, ale když si zřídíš běžný účet
https://www.sberbankcz.cz/~/media/3205A ... BEDD4B.pdf
FÉR konto Aktiv (zdarma při 5 odchozích transakcích za měsíc) nebo FÉR konto OPTIMAL (zdarma při 5 odchozích transakcích za měsíc nebo úložení 1 mil. Kč.) tak i odsun máš zdarma, ale musí to jít ven z SBERBANK přes běžný účet.

Já mám Wurst od léta 2019 do 1.8.2020 s 1,7 % p.a. bez podmínek tam něco vázat.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 1. 2020 12:15

Jsem se dnes na pobočce Sberbank stavil - není nutné zakládat nový spořák, lze i změnit podmínky u stávajícího.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 10. 3. 2020 12:18

Smartbanking vždycky vyžadoval při platbě pin a token jako inetbanking? Předváděl jsem jen mezi běžným spořícím a teď i jinam a koukám že místo hesla to chce token.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 10. 3. 2020 14:14

nad 5000kč to vždy chce...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 20. 3. 2020 00:38

Sberbank má nový úrokový lístek od 1. 6.

  • FÉR spoření Plus má teď tu „kampaňovou sazbu“ pro všechny (ty starší varianty ale zůstávají v „již nenabízené produkty“, takže existujícím úroky nezvýší)
  • Změny sazeb SÚ v USD (na 0,01) a RUB (na 3,25)
  • Nevšiml jsem si žádných změn sazeb TV
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod čulibrk 25. 3. 2020 14:38

Tak Sberbank je kompletně v rukách ruské vlády:
Prezident Putin podepsal zákon, na jehož základě získá ruská vláda 52,3% podíl ve Sberbank. Vláda podíl koupí od centrální banky za cenu, která odpovídá průměrné ceně za 6 měsíců do doby transakce. Důvodem je, aby vláda získala vyšší kontrolu nad touto klíčovou institucí.
(https://www.kurzy.cz/zpravy/535470-sber ... lni-banky/)

Sberbank dosáhla rekordní hospodářský výsledek, zisk rostl loni o 43 %
(https://roklen24.cz/a/Sg9hx/sberbank-do ... ionu-korun)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedrysek7 29. 3. 2020 05:14

K této informaci by mě zajímalo, zda to pomůže, zda se Sberbank na českém trhu udrží nebo bude na prodej či ukončí činnost.
Třeba na Slovensku Sberbank uončila již dříve činnost.
pedrysek7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 29. 3. 2020 07:47

Pedrýsku, Pedrýsku... my se nudíme, viď? Nebo máš opravdu v plánu do každého vlákna psát otázku zda se ta či ona banka udrží na trhu? ;-) Jak ti psal suram ve vedlejším vlákně, jestli nějaká banka padne či ne ti stejně nikdo neřekne a ono je to v podstatně jedno, pokud nemáš u některé nepojištěné vklady.
A k té Sberbank na Slovensku, tak tam přeci neskončila, akorát si ji odkoupili Slováci, tuším z Penty.
bodyczech
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků