Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2020 11:00

mlrs píše:PatrikChrz: no uz snad rok je u Optimalu zmeneno, ze musi byt transakce kartou (snad se nepletu) - takze predpokladam, ze nic neplatite kvuli zustatku na sporaku tzn. trvalaky muzete v klidu zrusit

Ne, u Optimalu skutečně se počítá i transakce na účtu, nemusí jít o platbu kartou.
Přílohy
sberbank.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 4. 4. 2020 12:34

jo tak to bylo asi neco jineho - ale pred rokem tam nejaka zmena podminek byla
ta karta je opravdu az ted u novych uctu - asi je bance armada lidi s 5ks trvalaku na jednu korunu k nicemu
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2020 13:48

mlrs píše:jo tak to bylo asi neco jineho - ale pred rokem tam nejaka zmena podminek byla

Ano, původně to byl obrat na účtu (15 nebo 25 tisíc měsíčně (dle tarifu)), pak tedy bylo změněno na počet transakcí. Nyní to zase změnili a vlastně sloučili obě podmínky.

mlrs píše:ta karta je opravdu az ted u novych uctu - asi je bance armada lidi s 5ks trvalaku na jednu korunu k nicemu

Korunu? Blázníš? Haléř stačí:)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 4. 4. 2020 13:52

no jo :-)
by me zajimalo, kolik kolenovrtu odtadyma si sjedna ten novy ucet pro bonus 1234kc :-D
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2020 13:55

Zrovna sjednávám (jsem na Černém Mostě). Jde to i jako změna tarifu. Samozřejmě jen bonus za věrnost, za mobilitu nemám nárok.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 4. 4. 2020 14:16

jo Cernak je vlastne aj pres vikend...ale nekdo tu zminoval lidi pouze se sporakem a u nich si fakt myslim, ze dostanou i ten druhy bonus za mobilitu
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 4. 2020 14:34

PatrikChrz píše:Zrovna sjednávám (jsem na Černém Mostě). Jde to i jako změna tarifu. Samozřejmě jen bonus za věrnost, za mobilitu nemám nárok.

Proč si myslíš, že nemáš nárok na bonus za mobilitu, pokud k SB převedeš BÚ z jiné banky?
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2020 15:02

Protože už běžný účet (dokonce dva) u Sberbank mám. Je to v podmínkách akce.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 4. 2020 15:38

Hmm, jo to máš pravdu. Ty podmínky jsou vůbec zajímavé, stěžejním bodem je uzavření rámcové a produktové smlouvy v době trvání akce. Podle toho by jsi neměl nárok ani na bonus za věrnost, protože rámcovku už dávno budeš mít... ale výklad se asi může lišit.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hannys85 4. 4. 2020 19:34

Teď ještě zjistit, zda bude pravidlo pro výplatu 1234 Kč platby splněno i v případě, když přijde platba z jiného účtu v jiné bance, ale na stejné jméno....
Mají to tam napsáno strašně nešikovně. Většinou to, ale v jiných bankách při plnění podmínek nevadilo, že si člověk přeposlal peníze mezi svými účty u různých bank..Jenže tady už jde o peníze navíc k účtu zdarma, nikoliv jak v jiných bankách o plnění podmínky např. z důvodu bezplatného vedení účtu. Tak, abychom pak třeba nesplakali nad výdělkem..

Jinak ten účet pro nárok na bonus za splnění podmínky mobility musím opravdu založit jen osobně ?
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 4. 2020 19:44

Účet můžeš založit online, ale mobilitu je třeba sepsat na pobočce osobně. Tak mě odpověděli na email dotaz a tak to i udělám (založeno už mám, teď ještě ta pobočka).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2020 19:46

hannys85: podle mne ano, banka nemůže vědět, jestli platba z účtu "Josef Novák" u Komerční banky je od stejného klienta, jako je jejich "Josef Novák". Pravda, u mého jména je to poněkud jednoznačnější :). Na druhou stranu poslat to z účtu na jiné jméno je ten nejmenší problém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 4. 2020 21:43

Mně ale přijde, že to PDF s podmínkami odměny to formuluje naprosto jasně a jednoznačně, obdobně jako u podobných akcí jiných bank. Tedy platba z jakéhokoliv cizího účtu mimo Sberbank je uznána (žádné omezení na jméno majitele cizího účtu mimo Sberbank není definováno), stejně jako platba od jiného klienta v rámci Sberbank. Nepočítají se jen příchozí platby od stejného klienta (myšleno samosebou klienta v rámci Sberbank, u příchozí platby z cizí banky nelze nijak určit, že jde o stejného klienta) plus další logické věci jako úroky atd. Jako všude jinde...

Ještě citace z toho PDF:
„Kreditní obrat“ znamená příchozí transakce na účet založený Klientem dle bodu 1 Podmínek. Do Kreditního obratu na účtu se započítávají příchozí platby z jiné banky (včetně zahraničí), příchozí platby z účtu jiného klienta Sberbank (včetně cizoměnového) a vklady na pokladně. Do Kreditního obratu se nepočítají zejména: připsané úroky, převody z různých účtů jednoho Klienta, maturity termínovaných vkladů a hypotečních zástavních listů a načerpání úvěru na účet.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Pan Jan 6. 4. 2020 16:12

„Odměnu za věrnost mohou získat i stávající klienti, pokud si založí nový účet Plus či Extra nebo si převedou stávající účet na nový,“ potvrzuje mluvčí Sberbank Radka Černá.
https://www.penize.cz/osobni-ucty/41449 ... e-podminky

-- 6. 4. 2020 16:13 --

"Mobilitou rozumíme plnou mobilitu, tedy převod účtu z jiné banky včetně platebního styku a zrušení účtu,“ upřesňuje mluvčí.
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 4. 2020 16:31

takze kdyz mam u nich stary ucet a zalozim ucet Plus prevodem uctu z jine banky, tak bonus za mobilitu bude vyplaceny?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků