Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kolotuk 22. 5. 2020 15:40

Dotaz na vás,kdo jste zakládal on line s přechodem účtu z jiné banky.Mají tam návnadu s odměnou za přechod 1234Kč a tlačítko on-line,ale podle paní na infolince toto lze provést jen na pobočce.Čili založit účet on line lze,ale při mobilitě jen na pobočce?Trochu tomu nerozumím,asi.
kolotuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod servpack 22. 5. 2020 16:34

Ano, účet můžeš založit online, ale mobilitu musíš jít provést na pobočku.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 5. 2020 13:32

Ten účet jde založit i v jejich starém IB? Nebo jen v novém či jen přes úvodní stránku webu? Mám tam nakej fér optimal sporák starej a úvěr. V ib už koukám měsíc a nikde nic k založení.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 5. 2020 09:01

Od kdy se počítá zrušení účtu?
Respektive kdy je datum fyzické neexistence účtu, je to k datu podání žádosti mobility nebo až k datu faktického uzavření účtu a převedení zůstatku rušeného účtu do nástupnické banky??
SB má podmínku 12 měsíců bez jejího účtu pro aktuál akci.
Běžný učet mám zrušený/převedený zůstatek v červnu 2019, zůstal tam jen spořák, ale ten nevadí pro akci.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hannys85 25. 5. 2020 20:28

K 9.5 jsem měl mít podle smlouvy se Sberbank převedený účet včetně trvalých příkazů a zůstatku na rušeném účtu a zrušený účet u předchozí banky. Do dnešního dne se tak nestalo a trvaláky se dále vesele strhávají u původní banky. No myslel jsem si, že na Unicredit banku už žádná další banka nemá, ale jak vidno tak má :-) Tak stejně tu šaškárnu podstupuju jen kvůli těm bonusům, tak na co si stěžovat, že...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jir.vesely 25. 5. 2020 21:14

U mě to vypadá podobně. 18.5. to mělo být hotový a převáděný účet je pořád v provozu. No moc důvěry to nebudí...
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 5. 2020 01:56

V rodině jsem rusil přes airbank - monetu a kB.
Z Monety přišly peníze nejdřív, pak i pár dní po termínu mejl o zrušení účtu od Monety, KB se zrušila i když tam bylo jen inkaso na dávno doplacenou hypotéku asi po měsíci od termínu. Byl tam furt zůstatek účtu a vypadalo to ze se to nikdy neruší.
Pak další člověk rusil přes Monetu účty v RB a ucb.
Jako první se neslo přihlásit do IB u RB. V ucb to ještě nakej týden fungovalo a radši jsem tam taky plnil povinnéj obrat. Pak se šlo přihlásit do SB a je tam 0 Kč
Jinak koukám na data 24.3.zazadano a k 14.4. mělo být prevedeno, pak 15.5.prisel email z RB s výpisem transakci a převodem peněz.
Z ucb žádný mejly nepřišly. Tolik k těm termínum.se to ještě měsíc ruší.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 26. 5. 2020 07:36

@ hannys85, jir.vesely
Já měl mít převedeno podle smlouvy 8.5, když jsem se ptal "bankéřky", proč se tak nestalo, byl svátek a proběhne to 15.5 a když pořád nic, tak údajně byla pracovnice, co to má na starosti, na dovolené a mám se znovu dostavit na pobočku pro sepsání nové mobility. Napsal jsem tedy reklamaci (stížnost) na mail@sberbank.cz, ale efekt stejný, jako když nablilu do hajzlu a spláchnu :grr:
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 26. 5. 2020 08:30

Ještě by nakonec mohli říct, že nebyla splněná podmínka mobility a nepřiznat bonus :)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod __Pavel 26. 5. 2020 11:20

Já s tím počítám a už se těším na první "s nárokem", jak to z nich budou vymáhat.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Panchy 26. 5. 2020 12:46

prostě dobrej oddíl: https://www.penize.cz/ucty-karty/416760 ... a-sberbank

mmch nevíte někdo co jsou: ...intelektuální rámce pro práci s vysokým potenciálem... ? určitě to musí být něco super inovativního :D
Panchy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 5. 2020 12:59

U mě tedy mobilita z Creditas do Sberbank proběhla bez problémů. 7.4. jsem byl na pobočce Sberbank sepsat Žádost o změnu platebního účtu, datum přenosu v ní mám stanoveno na 24.4. (nejbližší možný den, třináctý pracovní od sepsání). Toho 24.4. už opravdu trvalý příkaz v SB byl a v Creditas ne, no a od toho data běžela standardní měsíční výpovědní doba Creditas účtu, která tedy skončila teď před pár dny. Když kouknu do Smartbankingu Creditas, už tam běžný účet není, jen spořicí, takže výpověď byla dokončena ok.
Ale jak zde píše Pavel: později v dubnu šla pracovnice Sberbank, která mobility vyřizuje (možná je jediná :) ) na dovolenou a nikdo to za ní nedokončil, proto to jemu a možná mnohým dalším selhalo. Já měl výhodu, že jsem to zadal hodně brzy, no...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 26. 5. 2020 17:47

Musí být aspoň dvě, mi to taky (kromě optíckého zdvojení platby) prošlo bez problémů a to jsem byl koncem dubna.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 5. 2020 11:56

Vypadá to, že Sberbank umí D+0, alespoň u brzy ráno zadaných transakcí. Bohušel si nejsem úplně jist časem kdy jsem transakci zadával, řekl bych že to bylo někdy mezi šestou a sedmou ráno, podle notifikace z FIO přišla dnes 8:48. Šlo o částku přes sto tisíc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 27. 5. 2020 12:32

sberbank umí D+0 zadané do 12:00 už nějakou dobu
jenda_s
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků